Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Boxer ) problem z kontrolką ciśnienia oleju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Boxer ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stag300

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): niedrzwica
Posiadane auto: boxer 22.hdi 2008 audi a6 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 18:56
Temat postu:

problem z kontrolką ciśnienia oleju


witam
jestem użytkownikiem 2 letniego boxera 22 hdi 120 km przy odpalaniu ( bez znaczenia na zimnym czy na ciepłym silniku) kilkukrotnie miga kontrolka ciśnienia oleju potem gaśnie poziom oleju jest w normie ,po wymianie jest 11 tyś ,autko ma 163 tyś przebiegu dzwoniłem do serwisu powiedzieli że trzeba zrobić jakąś inicjację olejową... nigdy o tym nie słyszałem i nigdy tego nie robiłem prosze o pomoc 4 mieś temu skończyła sie "gwarancja" chociaż w serwisach peugeota to słowo nie do końca niesie w sobie treści
Powrót do góry
gadu-gadu
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 20:59
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) problem z kontrolką ciśnienia oleju


witam - moja propozycja - tak jak dla mnie ::::
- diagnostyka silnika - na komp.
- sprawdzic sam czyjnik ciśnienia oleju
- wymiana oleju - filtra - mozna przed wlaniem nowego oleju przeplukac silnik olejem - spust - nowy .
Z tym przebiegiem stawiam na czyjnik cisnienia- wkład około 50 zł - ps. silnik nie był zagotowany ???
Inicjacje odbieram osobiście inaczej - moja sugestia daj sobie spokoj z aso - w okolicy poszukac dobrego mechanika z komp. - i powinno wszystko byc OK - powodzenia
Powrót do góry
lord84

Czytelnik



Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZNAŃ
Posiadane auto: PEUGEOT BOXER 2,2 HDI 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Gru 2010, 23:11
Temat postu:

Re: problem z kontrolką ciśnienia oleju


stag300 napisał:
witam
jestem użytkownikiem 2 letniego boxera 22 hdi 120 km przy odpalaniu ( bez znaczenia na zimnym czy na ciepłym silniku) kilkukrotnie miga kontrolka ciśnienia oleju potem gaśnie poziom oleju jest w normie ,po wymianie jest 11 tyś ,autko ma 163 tyś przebiegu dzwoniłem do serwisu powiedzieli że trzeba zrobić jakąś inicjację olejową... nigdy o tym nie słyszałem i nigdy tego nie robiłem prosze o pomoc 4 mieś temu skończyła sie "gwarancja" chociaż w serwisach peugeota to słowo nie do końca niesie w sobie treści


Witam, posiadam identycznego boxera, ta kontrolka to przypomnienie o tym ze powinien zostac zrobiony przeglad np po 100 tys, moze ja wylaczyc ASO , jesli jednak przeglad nie zostal zrobiony u nich to chca za 450 zl ( taką cene zażyczył sobie peugeot w suchym lesie)
Powrót do góry
plastpet

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie/śląskie
Posiadane auto: boxery 2,2hdi 120km
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Kwi 2012, 08:59
Temat postu:

Re: problem z kontrolką ciśnienia oleju


stag300 napisał:
kilkukrotnie miga kontrolka ciśnienia oleju potem gaśnie poziom oleju jest w normie ,po wymianie jest 11 tyś

a instrukcję obsługi masz? nie masz czasu czytać, ochoty, czy nie umiesz? jest tam napisane i nawet wyszczególnione, że migająca po uruchomieniu czarwona kontrolka oleju świadczy o terminie wymiany oleju silnikowego. tzw inspekcja olejowa, którą należy zawsze kasować po wymianie oleju. serwis to robi, jednak samemu trzeba sobie zakupić odpowiedni interfejs i robić to za jego pomocą. kombinacją kalwiszy (tak jak jest to w starszej wersji) nie da się.
a tak na marginesie w serwisie sama wymiana oleju i filtra oleju kosztuje tyle samo co u mechanika! wystarczy kupić olej, filtr oleju, jechać na wymianę do serwisu, a oni wymianią ci go, fakturę wystawią i inspekcję skasują, dodatkowo jka jakieś błędy w silniku będą to ci o tym powiedzą. zadzwoń i się zapytaj o cenę takiego serwisu. teraz ceny spadły, jest taniej niż 5 lat temu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Boxer ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Boxer »

Opinie o samochodach Peugeot Boxer - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Boxer ) Nadwozie.


Peugeot206

7 900

2004r.

163 742 km

łódzkie

Peugeot4007

29 900

2010r.

165 730 km

śląskie

Peugeot207

14 900

2008r.

219 000 km

mazowieckie

Peugeot1007

8 888

2005r.

177 000 km

wielkopolskie

Peugeot308

47 900

2017r.

120 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System