Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Boxer ) problem z kontrolką ciśnienia oleju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Boxer ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stag300

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): niedrzwica
Posiadane auto: boxer 22.hdi 2008 audi a6 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 18:56
Temat postu:

problem z kontrolką ciśnienia oleju


witam
jestem użytkownikiem 2 letniego boxera 22 hdi 120 km przy odpalaniu ( bez znaczenia na zimnym czy na ciepłym silniku) kilkukrotnie miga kontrolka ciśnienia oleju potem gaśnie poziom oleju jest w normie ,po wymianie jest 11 tyś ,autko ma 163 tyś przebiegu dzwoniłem do serwisu powiedzieli że trzeba zrobić jakąś inicjację olejową... nigdy o tym nie słyszałem i nigdy tego nie robiłem prosze o pomoc 4 mieś temu skończyła sie "gwarancja" chociaż w serwisach peugeota to słowo nie do końca niesie w sobie treści
Powrót do góry
gadu-gadu
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 20:59
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) problem z kontrolką ciśnienia oleju


witam - moja propozycja - tak jak dla mnie ::::
- diagnostyka silnika - na komp.
- sprawdzic sam czyjnik ciśnienia oleju
- wymiana oleju - filtra - mozna przed wlaniem nowego oleju przeplukac silnik olejem - spust - nowy .
Z tym przebiegiem stawiam na czyjnik cisnienia- wkład około 50 zł - ps. silnik nie był zagotowany ???
Inicjacje odbieram osobiście inaczej - moja sugestia daj sobie spokoj z aso - w okolicy poszukac dobrego mechanika z komp. - i powinno wszystko byc OK - powodzenia
Powrót do góry
lord84

Czytelnik



Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZNAŃ
Posiadane auto: PEUGEOT BOXER 2,2 HDI 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Gru 2010, 23:11
Temat postu:

Re: problem z kontrolką ciśnienia oleju


stag300 napisał:
witam
jestem użytkownikiem 2 letniego boxera 22 hdi 120 km przy odpalaniu ( bez znaczenia na zimnym czy na ciepłym silniku) kilkukrotnie miga kontrolka ciśnienia oleju potem gaśnie poziom oleju jest w normie ,po wymianie jest 11 tyś ,autko ma 163 tyś przebiegu dzwoniłem do serwisu powiedzieli że trzeba zrobić jakąś inicjację olejową... nigdy o tym nie słyszałem i nigdy tego nie robiłem prosze o pomoc 4 mieś temu skończyła sie "gwarancja" chociaż w serwisach peugeota to słowo nie do końca niesie w sobie treści


Witam, posiadam identycznego boxera, ta kontrolka to przypomnienie o tym ze powinien zostac zrobiony przeglad np po 100 tys, moze ja wylaczyc ASO , jesli jednak przeglad nie zostal zrobiony u nich to chca za 450 zl ( taką cene zażyczył sobie peugeot w suchym lesie)
Powrót do góry
plastpet

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie/śląskie
Posiadane auto: boxery 2,2hdi 120km
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Kwi 2012, 08:59
Temat postu:

Re: problem z kontrolką ciśnienia oleju


stag300 napisał:
kilkukrotnie miga kontrolka ciśnienia oleju potem gaśnie poziom oleju jest w normie ,po wymianie jest 11 tyś

a instrukcję obsługi masz? nie masz czasu czytać, ochoty, czy nie umiesz? jest tam napisane i nawet wyszczególnione, że migająca po uruchomieniu czarwona kontrolka oleju świadczy o terminie wymiany oleju silnikowego. tzw inspekcja olejowa, którą należy zawsze kasować po wymianie oleju. serwis to robi, jednak samemu trzeba sobie zakupić odpowiedni interfejs i robić to za jego pomocą. kombinacją kalwiszy (tak jak jest to w starszej wersji) nie da się.
a tak na marginesie w serwisie sama wymiana oleju i filtra oleju kosztuje tyle samo co u mechanika! wystarczy kupić olej, filtr oleju, jechać na wymianę do serwisu, a oni wymianią ci go, fakturę wystawią i inspekcję skasują, dodatkowo jka jakieś błędy w silniku będą to ci o tym powiedzą. zadzwoń i się zapytaj o cenę takiego serwisu. teraz ceny spadły, jest taniej niż 5 lat temu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Boxer ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Boxer »

Opinie o samochodach Peugeot Boxer - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Boxer ) Nadwozie.


Peugeot3008

89 900

2018r.

94 000 km

wielkopolskie

Peugeot208

32 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

29 000

2010r.

186 000 km

śląskie

Peugeot207 SW

15 900

2009r.

174 103 km

łódzkie

Peugeot2008

37 900

2014r.

137 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System