Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 206 ) Tylna wycieraczka nie działa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 206 ) Manuale
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skuner3

Czytelnik



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): cieszyn
Posiadane auto: 206 XR presence 1100 1999r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 20:40
Temat postu:

Tylna wycieraczka nie działa


Mam problem w Mojej 206 przestała działać tylna wycieraczka,bezpieczniki OK. Proszę o pomos
Powrót do góry
emilek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 1024
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia-mazury
Posiadane auto: opel omega b 2,0 8v benzyna, peugot 307,2.0 benzyna, Skuter Piaggio i Romet
Piwa: 42/43
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 22:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Tylna wycieraczka nie działa


A do silniczka dochodzi prąd.
_________________
http://otobiznes.pl/cs2450-serwis-skuterow
'ZPA'
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status Wystawiono 1 piw(a)
skuner3

Czytelnik



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): cieszyn
Posiadane auto: 206 XR presence 1100 1999r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 20:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Tylna wycieraczka nie działa


emilek napisał:
A do silniczka dochodzi prąd.
nie dochodzi .Pozdrawiam
Powrót do góry
Darek131

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: Peugeot 206, Rolland Garros, 1.4 8V 75 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Sie 2012, 01:38
Temat postu:

Niedziałająca tylna wycieraczka


Witam wszystkich w prawdzie jestem tutaj nowy, i odświeżam dawno utworzony wątek, ale dziś w peugeocie swojej kobiety naprawiłem niedziałającą tylną wycieraczkę.

Auto to peugeot 206 1.4 75 km z 99 roku wersja Roland Garros

Sprawdzałem po kolei sprawność silnika : posiada 3 piny zasada jego działania jest następująca:
Na 1 z pinów podawane jest napięcie z przekaźnika znajdującego się w module BSI, na kolejny pin podana jest masa, która łączy się z karoserią zaraz za wtyczką pod tapicerką bagażnika po lewej stronie.
Na 3 z pinów podawana jest masa podczas osiągnięcia przez wycieraczkę pozycji bazowej.

Silnik był sprawny. Następnie sprawdziłem ciągłość przewodów zasilającego i podającego masę na sterownik bsi informujący go o przejściu wycieraczki przez pozycję bazową. Przewody ok.

Po przekręceniu zapłonu i włączaniu manetkę tylnej wycieraczki wyraźnie było słychać załączający się cyklicznie co jakiś czas przekaźnik w BSI, Diagnoza dość prosta, brak zasilania dochodzącego do przekaźnika w BSI .
Przyczyną usterki był bezpiecznik w module BSI, czwarty licząc od lewej strony modułu, który odpowiada za zasilanie między innymi tego przekaźnika Wink

Natomiast jeśli problem leżał by w module BSI, taką sytuację można również łatwo rozwiązać, wykorzystując dwa przekaźniki, lecz taki pomysł wymaga zastosowania osobnego przycisku: A-Stabilnego - Każde przyciśnięcie przycisku powoduje wykonanie przez wycieraczkę jednego pełnego cyklu i powrotu do pozycji bazowej. Bi stabilnego: Załączamy wycieraczkę wykonuje ona cykle do momentu wyłączenia przycisku, lecz nie staje w momencie jego wyłączenia tylko kończy cykl i staje na pozycji bazowej Smile

Krótko mówiąc zasada działania takiego układu jest taka, że 1 przekaźnik zasila silnik wycieraczek masa podłączona jest na stałe do silnika, masa podawana przez silnik w pozycji bazowej połączona jest z cewką 2 przekaźnika, a plus wychodzący z 1 przekaźnika na silnik połączony jest również z początkiem cewki 2 przekaźnika. włącznikiem podajemy + na cewkę 1 przekaźnika a stałą masę z karoserii na koniec tej cewki. Równolegle do tej gałęzi podłączamy gałąź podtrzymującą 1 przekaźnik : Podając + z wyjścia 1 przekaźnika na silnik na początek cewki 1 przekaźnika szeregowo poprzez 2 przekaźnik w taki sposób, aby uzyskać styk rozwierny, dzięki czemu uzyskamy efekt każdorazowego kończenia pracy wycieraczki na pozycji bazowej :]
Jeśli ktoś będzie potrzebował, to zamieszczę schemat tego prostego układu, koszt około 12 zł :], można oczywiście rozbudować układ o przekaźnik czasowy;) Lecz jako przykład podałem najprostszą opcję:]
Pozdrawiam :]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 206 ) Manuale Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 206 »

Opinie o samochodach Peugeot 206 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 206 ) Manuale


Peugeot208

50 999

2020r.

31 000 km

lubelskie

Peugeot206

6 900

2005r.

142 000 km

śląskie

Peugeot3008

27 900

2012r.

228 000 km

wielkopolskie

Peugeot307 CC

15 800

2006r.

143 000 km

mazowieckie

Peugeot5008

25 500

2010r.

189 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System