Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 206 ) Tylna wycieraczka nie działa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 206 ) Manuale
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skuner3

Czytelnik



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): cieszyn
Posiadane auto: 206 XR presence 1100 1999r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 20:40
Temat postu:

Tylna wycieraczka nie działa


Mam problem w Mojej 206 przestała działać tylna wycieraczka,bezpieczniki OK. Proszę o pomos
Powrót do góry
emilek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 1024
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia-mazury
Posiadane auto: opel omega b 2,0 8v benzyna, peugot 307,2.0 benzyna, Skuter Piaggio i Romet
Piwa: 42/43
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 22:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Tylna wycieraczka nie działa


A do silniczka dochodzi prąd.
_________________
http://otobiznes.pl/cs2450-serwis-skuterow
'ZPA'
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status Wystawiono 1 piw(a)
skuner3

Czytelnik



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): cieszyn
Posiadane auto: 206 XR presence 1100 1999r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 20:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Tylna wycieraczka nie działa


emilek napisał:
A do silniczka dochodzi prąd.
nie dochodzi .Pozdrawiam
Powrót do góry
Darek131

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: Peugeot 206, Rolland Garros, 1.4 8V 75 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Sie 2012, 01:38
Temat postu:

Niedziałająca tylna wycieraczka


Witam wszystkich w prawdzie jestem tutaj nowy, i odświeżam dawno utworzony wątek, ale dziś w peugeocie swojej kobiety naprawiłem niedziałającą tylną wycieraczkę.

Auto to peugeot 206 1.4 75 km z 99 roku wersja Roland Garros

Sprawdzałem po kolei sprawność silnika : posiada 3 piny zasada jego działania jest następująca:
Na 1 z pinów podawane jest napięcie z przekaźnika znajdującego się w module BSI, na kolejny pin podana jest masa, która łączy się z karoserią zaraz za wtyczką pod tapicerką bagażnika po lewej stronie.
Na 3 z pinów podawana jest masa podczas osiągnięcia przez wycieraczkę pozycji bazowej.

Silnik był sprawny. Następnie sprawdziłem ciągłość przewodów zasilającego i podającego masę na sterownik bsi informujący go o przejściu wycieraczki przez pozycję bazową. Przewody ok.

Po przekręceniu zapłonu i włączaniu manetkę tylnej wycieraczki wyraźnie było słychać załączający się cyklicznie co jakiś czas przekaźnik w BSI, Diagnoza dość prosta, brak zasilania dochodzącego do przekaźnika w BSI .
Przyczyną usterki był bezpiecznik w module BSI, czwarty licząc od lewej strony modułu, który odpowiada za zasilanie między innymi tego przekaźnika Wink

Natomiast jeśli problem leżał by w module BSI, taką sytuację można również łatwo rozwiązać, wykorzystując dwa przekaźniki, lecz taki pomysł wymaga zastosowania osobnego przycisku: A-Stabilnego - Każde przyciśnięcie przycisku powoduje wykonanie przez wycieraczkę jednego pełnego cyklu i powrotu do pozycji bazowej. Bi stabilnego: Załączamy wycieraczkę wykonuje ona cykle do momentu wyłączenia przycisku, lecz nie staje w momencie jego wyłączenia tylko kończy cykl i staje na pozycji bazowej Smile

Krótko mówiąc zasada działania takiego układu jest taka, że 1 przekaźnik zasila silnik wycieraczek masa podłączona jest na stałe do silnika, masa podawana przez silnik w pozycji bazowej połączona jest z cewką 2 przekaźnika, a plus wychodzący z 1 przekaźnika na silnik połączony jest również z początkiem cewki 2 przekaźnika. włącznikiem podajemy + na cewkę 1 przekaźnika a stałą masę z karoserii na koniec tej cewki. Równolegle do tej gałęzi podłączamy gałąź podtrzymującą 1 przekaźnik : Podając + z wyjścia 1 przekaźnika na silnik na początek cewki 1 przekaźnika szeregowo poprzez 2 przekaźnik w taki sposób, aby uzyskać styk rozwierny, dzięki czemu uzyskamy efekt każdorazowego kończenia pracy wycieraczki na pozycji bazowej :]
Jeśli ktoś będzie potrzebował, to zamieszczę schemat tego prostego układu, koszt około 12 zł :], można oczywiście rozbudować układ o przekaźnik czasowy;) Lecz jako przykład podałem najprostszą opcję:]
Pozdrawiam :]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 206 ) Manuale Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 206 »

Opinie o samochodach Peugeot 206 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 206 ) Manuale


Peugeot3008

36 900

2012r.

145 060 km

warmińsko-mazurskie

Peugeot407

12 990

2009r.

265 000 km

wielkopolskie

PeugeotPartner

46 900

2017r.

106 000 km

mazowieckie

Peugeot5008

92 300

2018r.

194 126 km

podkarpackie

Peugeot307 SW

5 900

2002r.

293 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System