Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Wyciek płynu do wspomagania przez korek


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pioterek407SW

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: peugeot407SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Lut 2012, 11:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wyciek płynu do wspomagania przez korek


witam Rpal i innych. w chwili obecnej w mojej 407 ze wspomaganiem jest ok, teraz korek "się nie poci" nie wylewa płynu. Więc chyba to jednak była wina maglownicy. Tym bardziej że po jej regeneracji autko było eksploatowane w temp. -20 stopni i układ kierowniczy działał wtedy bez uwag. Zakupiłem płyn na dolewkę i teraz pilnuję stanu, żeby nie zapowietrzyć układu- jak większość z Was radzi. W moim przypadku krótko mówiąc: sama wymiana płynu na nowy nie pomogła (robiłem to) natomiast regeneracja maglownicy- tak. Pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
synekjaś

Debiutant



Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 407 2,0 HDI SW Rok 2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 27 Lut 2012, 18:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wyciek płynu do wspomagania przez korek


Witam!
Jetem autorem tego postu. Mam dla was radę. Nie lejcie jakiś wynalazków tylko TOTAL FLUID DA. Co prawda kosztuje 50 zł, ale tak się nie pieni jak pozostałe. Zimą wyciek płynu to normalka dla PEUGEOT-a, więc trzeba kontrolować co jakiś czas poziom płynu.
Powrót do góry
akon89

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2014
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Peugeot 407 Sedan 2.0HDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 27 Mar 2014, 21:25
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wyciek płynu do wspomagania przez korek


Witam. Dzisiaj z ciekawości odkręciłem korek od wspomagania czego nie robiłem od 4 lat jak go kupiłem. W zbiorniczku jest płynu o ponad 2cm nad max i nie wiem,czy go ująć,czy ma tak zostać bo opinie chodzą różne. Korek był lekko brudny. Objawów zepsucia układu nie mam bo wszystko na razie chodzi w najlepszym porządku tylko mnie zaniepokoił ten nadmiar płynu. W tym roku przy wymianie oleju będę kazał wymienić ten płyn.
Powrót do góry
Czaruś

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): GRD
Posiadane auto: peugeot 407sw 2.0 HDI
Piwa: 4/1
Wysłany: Sob 29 Mar 2014, 17:00
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wyciek płynu do wspomagania przez korek


Jeśli jest wszystko ok to nic nie ruszaj , jak zacznie wyciekać spod korka to wtedy wymienisz. Zwykle przychodzi to zimą .
Powrót do góry
akon89

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2014
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Peugeot 407 Sedan 2.0HDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 24 Kwi 2014, 00:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wyciek płynu do wspomagania przez korek


Ponawiam temat.Właśnie mam zamiar kupić płyn Total Fluid Da,ale nie wiem jaka ilość jest potrzebna do całkowitej wymiany?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 24 Kwi 2014, 00:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Czaruś

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): GRD
Posiadane auto: peugeot 407sw 2.0 HDI
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 30 Kwi 2014, 19:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wyciek płynu do wspomagania przez korek


Układ ma pojemność ok. 1 litr. Ja po spuszczeniu starego płynu nalałem nowy aby przepłukać układ , po ponownym spuszczeniu zalałem nowy i problem wywalania płynu ustąpił. więc wypada kupić 2 litry .Zaznaczam, że w moim przypadku do pienienia płynu dochodziło tylko zimą.
Powrót do góry
jacko33

Czytelnik



Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBLIN
Posiadane auto: 407SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Sty 2015, 08:38
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wyciek płynu do wspomagania przez korek


Witam,
Odświeżę jeszcze temat by dopytać o dolewanie płynu. Płyn dolewać na odpalonym czy zgaszonym silniku? I czy przy odpowietrzaniu korek ma być odkręcony czy wystarczy jak taen otwór w korku jest drożny.
Pozdrawiam."J"
Powrót do góry
rob2000

Czytelnik



Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białogard
Posiadane auto: peugeot 407 2,0 benzyna sedan
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Kwi 2015, 23:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wyciek płynu do wspomagania przez korek


Problem dosyć częsty na różnych zachodnich forach o wspomaganiu 407,opisywane rozwiązanie najczęściej po francusku .Opisze po krótce. Faktycznie jest problem ,ale dotyczy prawidłowego odpowietrzenia układu wspomagania. Posiadam 407 2,0 benzyna 2007r. Jeśli pompa nie jest faktycznie uszkodzona z powodu częstego braku płynu w zbiorniczku , to powinno pomóc.
Jeśli ktoś odczuwa drżenie kierownicy , lekkie blokady przy skręcie ,pulsowanie kierownicy,najczęsciej pojawiające się tuż po odpaleniu silnika lub przy maksymalnych skrętach kierownicą ,powinien odpowietrzyć układ i dolać płynu . Jest to mało skomplikowane,ale dosyć [cenzura]. Kupić trzeba płyn do wspomagania ( ja kupiłem nieoryginalny , w sklepie z akcesoriami , płyn do wspomagania z uszczelniaczem, mieszać można ze wszystkimi rodzajami płynów). Jeśli standardowe dolewanie płynu pomaga tylko na chwile a korek wlewu jest cały czas mokry i wyrzuca płyn otworem odpowietrzającym, musimy zrobić tak. Teraz uwaga Wink
Jeśli układ jest zapowietrzony ,to po dolaniu płynu do zbiorniczka i zgaszeniu silnika ,płyn sie pieni i wyrzucany jest ponad wlew to właśnie musimy go odpowietrzyć . Zawsze pieni się po zgaszeniu silnika. Robimy to przy otwartym korku wlewu!

1.Właczamy silnik
2. Wlewamy płyn mniej więcej do połowy wysokości zbiorniczka
3. kręcimy kierownicą 10 razy na maxa w lewo i prawo
4 gasimy silnik
teraz płyn będzie uciekał górą,pienił się i tak ma być.połóżmy kawalek szmaty do okoła wlewu ,aby zbytnio nie nabrudzić.

włączmy silnik ponownie ,płyn w zbiorniczku zostanie zassany do pompy , dolejmy znowu do połowy zbiornika i powtórzmy krok 3 i 4 . tak trzeba bedzie robić około 3-4 razy .Dopiero kiedy płyn nie bedzie się pienił po zgaszeniu silnika , możemy zakręcić korek wlewu. Ja tak zrobiłem po wielu próbach , dopiero kolega z Francji przetłumaczył mi w czym problem. Jezdze już 3 miesiąc i nic się nie dzieje. Płyn z uszczelniaczem powoduje cichszą pracę pompy i niweluje niewielkie wycieki w ramach układu jeśli istnieją. Nie twierdzę ,że zawsze to pomoże.Wiele osób pisze o wymianie pompy, o wymianie jakichś przewodów powrotnych czy też wysokiego ciśnienia. Zacznijcie od tego ,koszt płynu ok.0,5 litra to jakiś 30-40 złotych i pół godziny pod domem,a problem może się skutecznie rozwiąże.Na wymianę w serwisie za 1000 zł częsci zawsze zdążycie .
powodzenia
Powrót do góry
Lukasz_ostr87

Czytelnik



Dołączył: 02 Paź 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): OSTRÓDA
Posiadane auto: PEUGEOT407 SW 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Sty 2016, 01:00
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wyciek płynu do wspomagania przez korek


Witam ... ja mam takie pytanie .. bo w wiekrzosci aut (tak mi się wydaje) mamy pelne korki od wspomagania.... bez odpowietrzników. Nie mozna tego korka zamienic na pelny badz w jakis sposob zamienic zeby nie bylo wycieków? Czy takie zaslepienie bedzie mialo jakies konsekwencje? Proszę o poradę bo tez mam ten problem ze kierownica ma drgania przy skrecie a po wymianie plynu jest poprawa ale srednio to wyglada i nie zadowala mnie jeszcze dzialanie twgo ukladu.
Powrót do góry
kuba_m

Debiutant



Dołączył: 15 Gru 2015
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Peugeot
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 04 Lut 2016, 12:16
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wyciek płynu do wspomagania przez korek


Załączam link do dokumentacji Peugeot'a: http://www.peugeot.pl/locale/media/_files-pl/GRP04-2_POL.pdf
Powrót do góry
suprairon

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Peugeot, 407, sedan, 2.0, 2004
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 07 Lut 2016, 19:27
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wyciek płynu do wspomagania przez korek


Czy moge wlac jako uzupelnie plynu do wspomagania : Prestone z uszczelniaczem. Mam bardzo duzy ubytek musze jechac w trase a w markecie obok tylko ten.http://www.prestone.pl/produkty/plyny-eksploatacyjne/plyn-do-wspomagania-uszczelniacz.html
Powrót do góry
krzysztif

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: peugeot 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Sty 2018, 16:13
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wyciek płynu do wspomagania przez korek


Borykałem się z tematem 2 lata a raczej 2 zimy. Problem rozwiązałem w prosty sposób. zimą gumowe przewody robią się twarde i nieszczelne. Proponuje wam wymienić opaski metalowe na przewodach i dobrze docisnąć. W moim przypadku była to opaska z węża który idzie do pompy wspomagania. Automatycznie skończyło się zasysanie lewego powietrza i dzięki temu płyn przestał się pienić oraz wywalać korkiem od pompy Smile Wiec jeśli wywala wam płyn przez korek znaczy ze macie nieszczelność układu. Dodam ze miałem wszystkie te objawy co opisujecie.: mokry korek (mało powiedziane bo w pewnym momencie płyn od wspomagania lał mi się po całym silniku) , zacinanie pompy przy skręcaniu najczęściej w lewą. Wiec jak ktoś wam mówi ze ten typ tak ma - to porostu bzdura.Powodzenia Smile
Powrót do góry
Xardas86

Czytelnik



Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Lut 2021, 22:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wyciek płynu do wspomagania przez korek


Witam,
Odświeżę trochę temat. Nie wiem czy to wina ostatnich mrozów, ale miałem wyciek płynu od wspomagania przez korek, płyn się pienił. Mam wrażenie że trochę ciężej się kieruje. Raz przy odpalaniu zapaliła się czerwona kontrolka od wspomagania kier. (a chwile później na parkingu poczułem jednorazowe opór/przyblokowanie na kierownicy przy skręceniu kołami w lewo) ale później już nie świeciła. Dziś odkręciłem korek od wspomagania i uruchomiłem silnik i zassało płyn (pytanie - jaki powinien być stan płynu na włączonym silniku, bo u mnie nie było nic widać) więc dolałem trochę płynu TOTAL FLUID DA i na zapalonym silniku wykonałem kilka pełnych skrętów kierownicą (próba odpowietrzenia). Kierownica chodziła raczej lekko (może że na śniegu). I tu usłyszałem pewne dzięki zasysyania/lub upuszczania powietrza przy pełnym skręcie zarówno w lewo i prawo. Przy gaszeniu silnika też słyszalny jest krótki jednorazowy syk. Po zgaszeniu silnika płyn się lekko pieni. Czy syk może być spowodowany nieszczelnością układu wspomagania? Poniżej daje link do filmików. Proszę o jakąś poradę/diagnozę czy można tak jeszczę trochę jeździć czy może jak najszybciej udać się do mechanika.

1. link (syczenie "pssssyt" przy pełnym skręcie kierownicą raz w prawo raz w lewo):
https://youtu.be/UiRCZa-f2jE
2. link - krótkie syczenie przy gaszeniu silnika:
https://youtu.be/hf0HKGl7QLY
3. link, płyn po zgaszeniu silnika lekko się jeszcze pieni
https://youtu.be/S8cidBftnXA

Peugeot 407, 2004, 2.0 benzyna, lpg

z góry dzięki za pomoc
Powrót do góry
leszcz 407 sw 2.0hdi

Auto Maniak



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 876
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: 407 sw -2.0 hdi, 5008-2.0 HDI,Citroen c3-1,4 HDI, P.308- 1,6HDI
Piwa: 79/1
Wysłany: Sro 17 Lut 2021, 15:46
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wyciek płynu do wspomagania przez korek


Płyn ma być 2cm powyżej stanu max na miarce korka.
Kręć kierownicą aż nie będzie powstawała piana. Jak już wiele razy było tu pisane , jak poziom płynu spadnie za nisko i pompa zassie powietrze, wtedy powstaje piana wpłynie i zwieksza się objetość płunu , nastepnie wywala nadmiar płynu korkiem.. Paradoksalnie kiedy płynu jest za mało, jest efekt jak by było płynu za dużo.
Powrót do góry
Siux

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Peugeot 407 sedan.2.0 HDI ,136 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Mar 2024, 14:57
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wyciek płynu do wspomagania przez korek


Problem pompy . Bezpiecznik pompy wspomagania często koroduje i traci przewodność . Bezpiecznik znajduje się pod komputerem pokładowym . Ja po wymianie pompy dopiero znalazłem ten bezpiecznik
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


Peugeot3008

79 800

2020r.

119 000 km

małopolskie

Peugeot508 SW

39 999

2016r.

216 000 km

łódzkie

Peugeot307 CC

15 800

2006r.

143 000 km

mazowieckie

Peugeot508 SW

27 900

2011r.

224 000 km

śląskie

Peugeot308

17 500

2011r.

200 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System