Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Partner ) Peugeot Partner 2.0 2004 - problem ze sprzęgłem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sturm

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot Partner 2.0
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 27 Gru 2010, 11:57
Temat postu:

Peugeot Partner 2.0 2004 - problem ze sprzęgłem


witam!
W moim peugeocie partnerze 2004 podczas próby zmiany biegu doszło do trwałego wciśnięcia sprzęgła w podłogę... sprzęgło nie odbija (chyba ze pomożemy sobie noga). Nie ma przy tym mozliwosci zmiany biegów. Co moglo sie stac? czy mozna to naprawic we wlasnym zakresie? Pozdrawiam
_________________
STURM
Powrót do góry
el_ryba

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bialystok
Posiadane auto: Partner 06', Mercedes Coupe
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 27 Gru 2010, 18:35
Temat postu:

Re: Peugeot Partner 2.0 2004 - problem ze sprzęgłem


Sturm napisał:
witam!
W moim peugeocie partnerze 2004 podczas próby zmiany biegu doszło do trwałego wciśnięcia sprzęgła w podłogę... sprzęgło nie odbija (chyba ze pomożemy sobie noga). Nie ma przy tym mozliwosci zmiany biegów. Co moglo sie stac? czy mozna to naprawic we wlasnym zakresie? Pozdrawiam
Nie wcisnęło się sprzegło, tylko pedał sprzęgła a to jest różnica. Pękła linka (ok. 140-150 zł serwis), albo plastikowe mocowanie linki (40 zł serwis). Ja to zrobiłem sam, ale mam dostęp do kanału, bez kanału będzie ciężko ale też się da. Tylko że u mnie 1.6 HDI, ale to jest raczej to samo. U mnie pękł plastik, ale jak to wiadomo polak oszczędza, to wymieniłem sam plastik, a za pare tyś km strzeliła linka. Plastik pękł mi daleko od domu i było trzeba holować, a linka tuż pod domem, ale na farcie bo 2 czy 3 dni przed trasą. Jak raz to zrobisz sam to pozniej po ciemku w srodku nocy bedziesz w stanie wymienić te rzeczy Razz Jak chcesz jechać to wbijaj dwójke na zgaszonym silniku i modlić się żeby czerwone sie nie zapalilo bo trzeba hamulcem dusić samochód.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status Wystawiono 1 piw(a)
Sturm

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot Partner 2.0
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 06 Lut 2011, 13:03
Temat postu:

Peugeot partner 2.0 HDI 2004r. regulacja linki


Witam ponownie...po ciężkich bojach, miesiącu stania na "kołkach" mój Peugeot Partner otrzymał nową linkę. Co ciekawe po podaniu wszystkich wymaganych danych w sklepie motoryzacyjnym dobrano mi linke o sygnaturze CF, okazało się zaś ze wlaściwa jest linka CX o 18mm (sic!) dłuższa od CF. Ale to na marginesie. W każdym razie wczoraj zamontowałem linke na łapie sprzęgła. Niby wszystko fajnie chodzi ale samochód rusza dopiero gdy pedał sprzęgła jest prawie na końcu swej drogi. Co więcej sprzęgło zaczęło sie ślizgać. Tak jakby linka sprzęgła musiała być dłuższa by łapa sprzęgła wróciła do neutralnego położenia. rzeczywiście linka wydaje się być nadal za krótka w stosunku do tej zamontowanej wczesniej (przestrzeń miedzy metalowym krążkiem a gumowym cyplem na końcu pancerza jest za mała)...i powstaje pytanie...czy można to jakoś wyregulować?...w sklepie mówili coś o jakims naciąganiu sprężyny w lince, o tym ze ta linka to automat...itd Istnieje jakaś regulacja linki? Jezeli tak prosze o radę w jaki sposob to zrobic...pozdrawiam
_________________
STURM
Powrót do góry
Sturm

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot Partner 2.0
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 06 Lut 2011, 19:01
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Peugeot Partner 2.0 2004 - problem ze sprzęgłem


heh, kilka godzin po tym poście sam sobie znalazłem odpowiedz na pytanie...wystarczyło wcisnac do oporu kilka razy pedał sprzegła i wszystko zaczelo chodzic sprawnie Smile
_________________
STURM
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Partner »

Opinie o samochodach Peugeot Partner - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Partner ) Nadwozie.


Peugeot2008

38 900

2014r.

115 000 km

wielkopolskie

Peugeot5008

86 800

2021r.

125 000 km

małopolskie

Peugeot807

29 900

2010r.

215 000 km

śląskie

Peugeot208

60 900

2022r.

28 600 km

śląskie

Peugeot508 SW

39 999

2016r.

216 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System