Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Partner ) Silnik gaśnie


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bill29

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętochłowice
Posiadane auto: Peugeot Partner 2.0 HDI 2000r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 03 Sty 2011, 12:47
Temat postu:

Silnik gaśnie


Panowie pomóżcie bo już mi sił brakuje !!!
Silnik gaśnie kilkanaście sekund po odpaleniu, gdy chcę go znów odpalić to w momencie gdy przekręcę kluczyk i słychać jak pompka paliwa w baku pracuje to samochód odpala, po czym po kilkunastu sekundach gaśnie,a gdy przekręcę kluczyk i nie słychac pompki,to wogóle nie odpala.Wymieniona została pompka w baku,pompa wysokiego ciśnieni i czujnik na niej,wtryski zostały sprawdzone i nic !!! Cztery miesiące się już mechanicy męczą i nie mogą dać rady.Kiedyś silnik gasł i po godzinie odpalał i znó jeździł jakiś czas,tzn kilka,a czasem kilkanaście dni,kontrolka z komputera na drugi dzień gasła i było ok.Ostatnio wymienili pompkę paliwa w baku i teraz silnik pracuje tylko kilkanaście sekund i wszedł w tryb awaryjny,tzn do 2200 obrotów. Czy ktoś może mi pomóc bo ja się już poddałem ? Aha , kilka miesiecy temu wymieniali mi kolumnę kierownicy razem ze stacyjką i immobilaizer im się rozkodował i dali go zaprogramować od nowa. Peugeot Partner 2.0 HDI 2000 r.
Powrót do góry
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Pon 03 Sty 2011, 13:30
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Silnik gaśnie


Właśnie usmarowany w ropie kolego odpisuje ci na ten temat bo to samo robię(dokładnie ta sama historia),u mnie jak pompa zaciągą z baku to idzie normalnie dopiero jak paliwko wraca spowrotem do baku to jest bulgotanie.Musisz posprawdzać wszystkie węże paliwowe czy nie są gdzieś luzne lub pęknięte i okolice filtra paliwa,ja u siebie chyba znalazłem przyczyne,nieszczelność przy samej pompie paliwa w baku na wężu.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Bill29

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętochłowice
Posiadane auto: Peugeot Partner 2.0 HDI 2000r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 03 Sty 2011, 14:15
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Silnik gaśnie


Dzięki,posprawdzam !!! Dam znać czy pomogło. Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to piszcie !!!
Powrót do góry
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Pon 03 Sty 2011, 17:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Silnik gaśnie


Ja już kolego w swoim trupie pouszczelniałem i dalej to samo,odpali pochodzi chwile i gasnie.Bulgotanie w baku na powrocie jak bylo tak jest i kontrolka silnika rowniez się zapala.Brak mi pomysłów co go może boleć.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Wto 04 Sty 2011, 20:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Silnik gaśnie


Witam, wasze problmy z gasnącym silnikiem mogą mieć różne powody. Uważam, że podstawą jest tu diagnostyka komputerowa i kontrola bierzących parametrów pracy silnika. Polecam wam wizytę w najbliższym aso i zlecenie diagnostyki bo wymienicie pół samochodu i możecie nie trafić.
HERMES.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Wto 04 Sty 2011, 20:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Sro 05 Sty 2011, 16:25
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Silnik gaśnie


Ja już swojego zrobiłem,dziś od rana kombinowałem(wyjęłem od nowa pompe z baku i ja przeczyściłem i przedmuchałem) i niby wszystko już było OK,godzinkę sobie tyrkał na podwórku i nie zgasł to pomyślałem wyjadę na drogę i sprawdzę podczas jazdy no i ujechałem może 1km i znowu zgasł.Wyłączyłem i włączyłem zapłon i nie było słychać aby pompa w baku podawała paliwo i to mi dało do myślenia,że cos jest nie tak z prądem.Po tym jak zgasł po ok.8 minutach odpalił ponownie i dojechałem jakoś pod dom,pierwsze co zrobiłem wymontowałem bezpiecznik pod maska odpowiedzialny za pompę w baku (w jumperze jest to bezpiecznik F21,przekaznik wykluczyłem bo z samego rana go wywaliłem i podłączyłem na krótko),bezpiecznik wygladał na cały ale mimo wszystko zamontowałem nowy i wyjechałem znów na drogę Wink i przejechałem jakieś 10 km i nie zgasł ani razu i chodził tak jak chodzić powinien.
Powrót do góry
Bill29

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętochłowice
Posiadane auto: Peugeot Partner 2.0 HDI 2000r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 05 Sty 2011, 18:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Silnik gaśnie


Tylko mi nie mów że wystarczy wymienić bezpiecznik !!!! Ja już wymieniłem pół auta !!! Jak pojeździsz jeszcze trochę to daj znać czy dalej wszystko ok. Dzięki.
Powrót do góry
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Nie 09 Sty 2011, 20:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Silnik gaśnie


Bill29 i jak tam twój osiołek? Wink Mój jak narazie jeżdzi bez problemów,zrobiłem już pare setek km(ok.500) i jezdzi normalnie.
Powrót do góry
Bill29

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętochłowice
Posiadane auto: Peugeot Partner 2.0 HDI 2000r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 13:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Silnik gaśnie


Nie wiem który to bezpiecznik jest od tej pompki i gdzie jest przekaźnik,ale wyczaiłem że gdy zgaśnie i ponownie przekręcę kluczyk to pompka nie chodzi,ale gdzy wyciągnę kluczyk i ponownie go włożę,to pompka pracuje,więc wygląda mi to na immobilizer,tylko czy immobilizer może po kilku sekundach odłączyć prąd od pompki ? hmm
Powrót do góry
stiw0

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): SWD
Posiadane auto: PEUGEOT PARTNER 1.8 1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Mar 2011, 12:28
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Silnik gaśnie


Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum i od prawie roku jestem posiadaczem partnera ale staruszka bo 1996r.Moje auto to 1.8d. Autko do tej pory chodziło bez zarzutów, przy silnych mrozach paliło prawie na strzał,ale od pewnego czasu ma objawy jak tutaj są opisane tzn. zapali pochodzi kilka sekund i zgaśnie.Wymieniłem mu filtr paliwa ale bez efektu. Jest to moja pierwsza przygoda z silnikiem disla i byłbym bardzo wdzięczny za wskazówki dla laika jak sprawdzić pompę paliwa (jak do niej dojść),który przewód rozkręcić żeby sprawdzić czy pompa dobrze podaje paliwo i jakieś sugestie za które będę bardzo wdzięczny
Powrót do góry
Bill29

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętochłowice
Posiadane auto: Peugeot Partner 2.0 HDI 2000r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 02 Mar 2011, 16:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Silnik gaśnie


witaj, u mne żeby dojść do pompki paliwa,to trzeba zdjąć zbiornik,ale po przekręceniu kluczyka powinieneś słyszeć jak pompka pracuje,jeśli odpali i zaraz zgaśnie, to nie wyciągaj kluczyka tylko przekręć ponownie i słuchaj czy pompka idzie,jeśli nie,to wyjmnij kluczyk i ponownie wsadź,jeśli przekręcisz i usłyszysz pompkę,to znaczy że masz to samo co ja. W tym miesiącu stawiam autko do elektryka,jak pomoże to dam znać!
Powrót do góry
stiw0

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): SWD
Posiadane auto: PEUGEOT PARTNER 1.8 1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 19:36
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Silnik gaśnie


Najciekawsze jest to że ja nie jestem pewien czy te auto ma pompę paliwa w zbiorniku, czy jest zasysana pompą wtryskową.Na pewno pompki teraz nie słychać, a czy przedtem szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi czy ją słychać. Szkoda by było wykręcać zbiornik jak by się okazało że pompy nie ma. Jest to silnik wolnossący 1.8d z 1996r. Nr.VIN-VF35BA9AD60013430 jak by ktoś rozszyfrował ten numer. Jeszcze jedno, na obudowie filtra paliwa z dołu jest tak jakby zaworek w kolorze białym, jak pompuję gruszką paliwo i jak już gruszka jest twarda to tam wykapuje ropa tak jakby to był zawór bezpieczeństwa.Do czego to służy?
Powrót do góry
dudis69

Czytelnik



Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice wawki
Posiadane auto: Partner.5d.1.4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Kwi 2011, 01:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Silnik gaśnie


Witam.
U mnie podobna historia, męczę się już trzy miechy Sad
Powrót do góry
metal33

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bieszczady
Posiadane auto: Peugeot Partner
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Sty 2013, 13:15
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Silnik gaśnie


Witam,
mój Peugeot Partner 1.4 benzyna + LPG 2005r.
gasł mi jak hamowałem przed np skrzyżowaniem, musiałem mu trzymać obroty i dodatkowo czasami tracił moc w trakcie jazdy, zaczynał szarpać i po dodaniu gazu na maksa po chwili duszenia wyrywał do przodu i już jechał normalnie

Z sygnalizowanych usterek miał błąd sondy lambdy

Wymieniłem:
cewki zapłonu - u mnie nie ma przewodów tylko na świece wchodzi moduł cewek
sondę lambdę
komplet filtrów: powietrza, paliwa i oleju
pół roku wcześniej (czerwiec) wymieniłem świece i filtry gazu

Ustały powyższe problemy ale pojawił się nowy:
po odpaleniu silnik gaśnie czasami uda się podtrzymać go na wyższych obrotach i jak chwilę pochodzi to już nie gaśnie ale jak się nie uda i zgaśnie to trzeba go długo kręcić i po dłuższej chwili odpali
ale teraz po miesiącu poszukiwań spadły temperatury otoczenia i jak zgaśnie po odpaleniu to drugie długie kręcenie rozładowuje akumulator i dup...
Po podłączeniu kablami do innego auta po długim kręceniu odpali.

Czy ma ktoś pomysł co może być?
Powrót do góry
ricek

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Peugeot 206 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Sty 2013, 20:48
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Silnik gaśnie


Mam ten sam problem w 206 2.0 HDI,
Została wymieniona pompa w zbiorniku, sprawdzone wszystkie przewody paliwowe i elektryczne, oczywiście diagnostyka komputerowa nic nie wykazała. Raz uda mu się przejechać 1km czasami 20km, rekord to przejechane ok 3000km i horror z gwałtownym gaśnięciem i bulgotaniem w zbiorniku paliwa powraca. Autko fabrycznie nie posiada immobilizera.
Dajcie znać jak komuś uda się rozwiązać ten problem na stałe. Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Partner »

Opinie o samochodach Peugeot Partner - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Partner ) Nadwozie.


Peugeot301

34 900

2018r.

79 000 km

mazowieckie

Peugeot208

30 900

2014r.

143 000 km

śląskie

Peugeot206

6 900

2005r.

142 000 km

śląskie

Peugeot308 SW

69 850

2019r.

94 800 km

wielkopolskie

Peugeot2008

46 300

2016r.

125 645 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System