Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 405 ) SRI 1.9 - klekot w silniku.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 405 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
makroserwis

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Lut 2008, 10:18
Temat postu:

SRI 1.9 - klekot w silniku.


Silnik po pełnym rozgrzaniu (dłuższa jazda) zaczyna klekotać, jak diesel - jest to dość twarde i głośne stukanie, a dźwięk inny, niż pochodzący zazwyczaj z rozrządu. Pomimo, że trzyma bardzo dobrze ciśnienie oleju, to podejrzewam, że któraś z panewek jest uszkodzona. Prawda wyjdzie po zdjęciu miski olejowej. Jeżeli wał jest w miarę dobry, to nie ma sensu rozbierać silnika i robić szlifu - wystarczy wymiana panewki.
Pytanie: Gdzie można kupić panewki do tego silnika? Ciężko znaleźć.
Powrót do góry
Qkiz007

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa / UK
Posiadane auto: Renault Laguna 1.8 16V 2002r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 13 Lut 2008, 16:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) SRI 1.9 - klekot w silniku.


Patrzałeś na motoallegro. Tam powinny być
Powrót do góry
gadu-gadu
makroserwis

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Lut 2008, 01:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) SRI 1.9 - klekot w silniku.


Jedna z firm posiada je w ofercie, jednak nie będą potrzebne. Panewki nie mają luzu, są w dobrym stanie, na sworzniach również nie ma luzu, a trzeci cylinder po nagrzaniu chodzi, jak diesel. Luzy zaworów oczywiście sprawdzone, żadnych wad nie widzę. Co to, do licha, może tak tłuc? Za duży luz tłoka w cylindrze? Pierścienie walą o próg? Silnik ma dobrą kompresję, jednak od spodu widać, że tłoki trochę się bujają w cylindrach, jednak nie tak bardzo, aby mogły powodować tak głośne stuki. Zgłupiałem już, macie jakieś pomysły?

Pytanie dodatkowe.:
1. Jak zidentyfikować czy jest to silnik 1.6, czy 1.9? Pojazd jest zarejestrowany jako 1.6, natomiast wygląda jak 1.9 - cały osprzęt jest taki. Poza tym, to wersja SRI, w której 1.6 chyba nie było.
2. Jaki jest dopuszczalny luz tłoka w cylindrze dla tego silnika?
3. Co ten motor ma w szklankach - wymienne płytki, czy popychacze hydrauliczne?
Powrót do góry
aureliuszbuldys

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): nysa

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Maj 2008, 10:12
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) SRI 1.9 - klekot w silniku.


witam odpowiadajac koledze "makroserwis" jkesli chodzi o zawory i luzy sa tam podkladki dystansowe a co do tego gruchotania to wlasnie moga byc zawory zalezy czy byly kiedys regulowane (dodam ze jest to bardzo niewdzieczna robota i przyda sie do tej roboty tzw.mikrometr no i szczelinomuierz to jasne!) prawidlowy luz zaworow na zimnym silniku (przy temp ok 20 stopni) to 0,20mm zawory ssace oraz 0,40mm wydechowe tolerancja to +/- 0,05 mm
mialem tez tak ostatnio ze wlasnie na zimnym chodzilo ok a jak sie zagrzal to rzęsiło przy walklu rozrzadu.Jesli chodzi o roznice miedzy 1600 i 1900 nie zalezy sie sugerowac osprzetem oraz wielkoscia nie da sie "na oko" zobaczyc jaki to silnik sa identyczne (poza dieslem oczywiscie) jesli chodzi o dopuszczalny luz tloka nie mam wiadomosci na ten temat ale wystarczy stwierdzic jaka ma kompresje i bedzie wiadomo bez sciagania glowicy czy jest sens wymieniac pierscienie lub tulerje.
Powrót do góry
gadu-gadu
makroserwis

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Maj 2008, 11:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) SRI 1.9 - klekot w silniku.


Dziękuję za odpowiedź. Minęło trochę czasu, w którym zdążyłem ustalić, co się dzieje w silniku. Aby określić pojemność silnika, wystarczy przez otwór świecy zmierzyć skok tłoka, bo tylko nim się różni 1.6 od 1.9. No i oczywiście wałem. U mnie oryginalnie był 1.9 (XU9JAZ), poprzednik zmienił go na 1.6 (XU5), pozostawiając osprzęt od starego silnika. Przyczyną stuków jest jednak duży luz sworznia tłokowego czwartego cylindra. Wcześniej nie zauważyłem, ponieważ wyczuwalny jest tylko w dolnym i górnym położeniu tłoka. Cóż, trzeba poszukać tłoka z korbowodem. Pójdzie do starej tulei, nie ma co się srać ze starym silnikiem. Na razie jeździ na tym i w zasadzie nic mu nie grozi, poza męczeniem uszu kierowcy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 27 Maj 2008, 11:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
aureliuszbuldys

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): nysa

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Maj 2008, 11:20
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) SRI 1.9 - klekot w silniku.


kolego bardzo cie prosze czy moglbys podac mi jaka masz temperature na silniku no w miescie w cieply dzien? u mnie jest ponad 90 stopni okolo 95 oczywiscie wlacza sie wiatrak ale martwie sie czy to aby nie jest troche za duzo, natomiast jak jade poza miastem to spada do okolo 90 auto jest z klimatyzacja czyli w cieple dni ma dodatkowe obciazenie..prosze o pomoc..
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 405 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 405 »

Opinie o samochodach Peugeot 405 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 405 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot5008

115 000

2018r.

170 000 km

śląskie

Peugeot308

47 900

2017r.

120 000 km

śląskie

Peugeot607

13 600

2007r.

267 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

72 800

2018r.

71 000 km

małopolskie

Peugeot207

13 990

2010r.

142 652 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System