Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Turbo po wymianie późno wstaje



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SzymonKom

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Mar 2018, 20:59
Temat postu:

Turbo po wymianie późno wstaje


Witam serdecznie. Ostatnio wymieniłem turbo na "nowe" po regeneracji. Powodem było zbyt mocne swistanie turbiny i mechanik zdiagnoZowaŁ ze do wymiany jest turbina.
Po wymianie turbiny auto kompletnie nie ma dołu. Zaczyna ciągnąć dopiero powyżej 2tyś obrotów a swoj najlepszy moment ma w okolicy 2800obrotów. Wiadomo od razu jechałem na reklamacje. Mechanik powiedział że turbina na milion procent nie ma nic z tym wspólnego i jest na pewno dobra i że przyczyną będą świece żarowe. Po wymianie nic się nie zmieniło . potem powiedział że jest to zawód egr. Jednak zaworu już nie robiłem i pojezdzilem po innych mechanikach. Jeden skrócil mi sztange o dwa obroty i kompletnie nic nie dało , odczułem nawet pogorszenie. Jechałem do drugiego i powiedział że musi ja zawieść do warsztatu w którym ja wyreguluja na maszynie. Po odebraniu auta nic się nie zmieniło . wrócilo do stanu w jakim była na samym początku przed skróceniem sztangi.
Mechanik rozkłada ręce i nie wie co to może być za przyczyna, komputer nic nie pokazuje . Mechanik u którego robiłem turbine nie chce już przyjąć reklamacji bo została sciągnięta plomba. Jaka może być tego przyczyna? Oddaje auto które normalnie jeździ a po wymianie turbiny już jest całkiem co innego ? Czy faktycznie może być ten zawór egr do przeczyszenia? Poprzedni właściciel wymieniał go 20 tyś km temu. Auto mam od miesiąca tak ze nie wiele o nim wiem .
Peugot 407 1.6 HDI 2006r
Powrót do góry
bartek848

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszow
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0hdi,T5 2.5tdi Audi S3 1.8t
Piwa: 25/1
Wysłany: Czw 29 Mar 2018, 22:57
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Turbo po wymianie późno wstaje


Widać że pierwszy mechanik to niezły oszust, naciągną Cie na wymiane świec
Dlatego nie wykluczone że podmienił zaworek EGR - objawy wskazują na nieszczelny EGR
Najlepiej go zdemontować i sprawdzić, ewentualnie tymaczsowo zaslepic i przejechać autem
Powrót do góry
leszcz 407 sw 2.0hdi

Auto Maniak



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 876
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: 407 sw -2.0 hdi, 5008-2.0 HDI,Citroen c3-1,4 HDI, P.308- 1,6HDI
Piwa: 79/1
Wysłany: Pią 30 Mar 2018, 08:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Turbo po wymianie późno wstaje


Witam. Sprawdż węże podciśnienia sterowania turbo ,przy wymianie były rozłączane, może jest nieszczelność.
Albo problem z kalibracją .
https://forum-mechanika.pl/threads/kalibracja-vnt-w-turbospr%C4%99%C5%BCarkach.17840/
Powrót do góry
SzymonKom

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Mar 2018, 11:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Turbo po wymianie późno wstaje


Tylko jaki byłby sens żeby podmienil mi zawór egr? Świece robiłem już u innego mechanika.
Turbina po regulacji na maszynie, tak ze raczej ona faktycznie nie ma nic z tym wspólnego .
Inni mechanicy wykluczają egr z powodu tego że zapycha się stopniowo .
Jak trudny jest dostęp do tego egr w 1.6hdi?
Powrót do góry
mimi31

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Peugeot 508SW Feline
Piwa: 120/1
Wysłany: Pią 30 Mar 2018, 11:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Turbo po wymianie późno wstaje


Dostęp jest dość trudny ale do opanowania. Jesli była by to wina egru to powinien w pewnych sytuacjach wywalać check. Może być kilka powodów twojego problemu. Tak jak pisze leszcz przewody podciśnieniowe. Może także być zapchany zaworek atmosferyczny, choć to rzadko się zdarza. Następnie zawór regulacji ciśnienia turbo- znajduje się pod silnikiem z tyłu. Do tego dochodzi gruszka sztangi- może być pęknięta. Ogólnie na pierwszym miejscu sprawdza się całe podciśnienie, potem diagnostyka komputerowa i sprawdzenie ciśnienia turbo- zadanego i rzeczywistego na wolnych i dużych obrotach, sprawdzenie błędów w sterowniku i kilka innych rzeczy które kumaty mechanik powinien sprawdzić bez podpowiadania.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 30 Mar 2018, 11:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jackass99

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 1196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujscie
Posiadane auto: 407 2.0HDI 136KM 04r
Piwa: 92/9
Wysłany: Pią 30 Mar 2018, 12:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Turbo po wymianie późno wstaje


jak mozna swiece wymieniac przy problemach z doładowaniem... sprawdzic całe podcisnenie czyli oba zaworki i wezyki, oraz zawór egr najlepiej go zaslepic

a tego mechanika od turbiny radze unikac

ciekawe czy mechanik przy wymianie Turbiny wyczyscił cały układ czyli przewody, intercooler, dał nowy wąż olejowy turbiny lub wyciagnał sitko z starego..
Powrót do góry
SzymonKom

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Mar 2018, 13:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Turbo po wymianie późno wstaje


Ale skoro doladowywuje normalnie tylko później to raczej nieszczelność nie ma nic z tym ? Czy sie mylę?
Rurki od smarowania nie wymienił, zrobił to mechanik który mi wczoraj oddał ją do regulacji. Dzisiaj pojadę do jeszcze jednego zobaczyć co on zdiagnozuje.
A co do tego sitka, pamiętam że mówił mi że musi jakieś sitko wyjac bo przez to te turbiny się psują.
Powrót do góry
mimi31

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Peugeot 508SW Feline
Piwa: 120/1
Wysłany: Pią 30 Mar 2018, 20:38
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Turbo po wymianie późno wstaje


Te sitka a ściślej śruby są już zmodyfikowane. W ASO kosztuje 17,81zł.
Powrót do góry
motrio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 180
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5 Initiale Paris 2005r.
Piwa: 15/1
Wysłany: Nie 01 Kwi 2018, 09:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Turbo po wymianie późno wstaje


Coś mi tu nie pasuje. Co znaczy że turbo zaczyna ciągnać dopiero od 2 tyś obr?
To od ilu wg Ciebie ma ciągnąc, od 1000 ? Przecież silnik nie zdoła wygenerować odpowiedniego ciśnienia przy tak niskich obrotach żeby rozruszać turbo.
Mam turbo po regeneracji, oraz motor po kapitalce - motor ciągnie od dołu, turbo zaczyna kopać od około 2 tyś obr.

p.s. dzisiaj sprawdziłem jak jest u mnie - zaczyna być odczuwalne od 1800 obr/min. ale to zabójstwo dla panewek.
_________________
Pozdrawiam - Motrio
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot3008

32 000

2012r.

199 500 km

śląskie

Peugeot207

13 990

2010r.

142 652 km

pomorskie

Peugeot207

12 900

2008r.

178 000 km

śląskie

Peugeot5008

78 800

2019r.

146 000 km

małopolskie

Peugeot207

13 400

2009r.

212 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System