Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 306 ) DIESEL Szarpie w takcie jazdy, gaśnie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 306 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bercikrk

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzkie Pole kole Pobiedzisk
Posiadane auto: 306 Kombi 1,9 diesel 98
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 04 Lut 2011, 23:35
Temat postu:

DIESEL Szarpie w takcie jazdy, gaśnie


Troszke pospamuje to forum. Admini nic nie odpowiedzili wiec wysle wiadomosc jeszcze raz

Witam
Od niedawna mam taki problem.
1. Autko zapala, nawet przy mrozach, choć ostatnio troszkę krzywo i z tylu jest wiecej dymku niz zawsze. (taki ni to biały a raczej mgiełka)
2. Jak jest zimny to przy wduszaniu pedału gazu zaczyna sie dusić jakby brakowało mu paliwa i przeważnie wtedy gasnie choć nie zawsze, a czasem po chwili zachowuje sie jak narowisty koń i dostaje przyspiechy, że hoho
3. jak sie rozgrzeje to przyspiesza, ale przerywa, i na teraz max predkosc do osiągnięcia nawet z górki to 120 km. Przerwy w trakcie jazdy są krótkie i zdaża mu się rozgrzenemu zgasnąć od tak po czym odpala normalnie.
4. czasem gaśnie przy redukcji biegu z wiekszego na mniejszy, bo spadaja mu obroty za dużo, co słychac w pracy silnika

Już odpowiadam na niektóre pytania: Świece żarowe maja przejechane jakies 30000 km, tyle samo rozrząd, za każdym razem wymieniam filtr powietrza i paliwa przy wymianie oleju (stan na teraz sa lekko przybrudzone zrobilem juz 3000km), oleju nie brakuje stan jest ok.
Miesiąc temu założyli mi przed pompka zawór zwrotny, bo uciekało mi paliwo i musiałem pompować, żeby go odpalić (mógł sie zapowietrzyć, ale po założeniu zawodu było ok) Przy zakładaniu tegoż zaworu swierdzili też, że obudowa filtra paliwa było, żle założona i coś jest z nią nie tak, ale wyczyścili i powinno byc ok (zapobiegli pewnie dostawaniu się dodatkowego powietrza)

Pytanie:(troszke naczytałem, ale nie wszystko rozumiem)
1. czy może być to silnik krokowy? (ale na wolnych obrotach jest ok trzyma je równo) Jeśli tak to gdzie go znajde (może być link do obrazka albo innego forum)
2. czy może to być pompa paliwowa? Albo wtryski? lub uszczelka pod głowicą?
3. czy może to być przewód do świec żarowych?
4. czy może to byc jakieś lewe powietrze w układzie, albo zapchana jakaś rurka (znajomy tak miał we fordzie bo zapchała sie mu rurka odpowietrzająca od baku paliwa)
5. czy może to być katalizator? (koncowy wydech wymieniony 3 miechy temu 4000km)

AUTKO TO PETUNIA 306 1,9 DIESEL '98 KOMBI

Jakby mógł ktos podpowiedzieć gdzie szukać w tego silniczka krokowego albo przepustnicy, bo szukałem wczoraj i nie bardzo znalazlem.

To na tyle
Pozdrawiam RK
_________________
Chciałem zmienić świat ale Bóg nie dał mi kodu źródłowego
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Sob 05 Lut 2011, 00:13
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) DIESEL Szarpie w takcie jazdy, gaśnie


a więc tak:
świece żarowe i przewód do nie nie maja nic wspólnego z jazda jedynie odpaleniem.
no chyba że robia jakies zwarcie ale mało prawdopodobne. najpredzej może byc to tak jak sam napisałes jakis przypchany przewód bądź zapchany przewód odpowietrzajacy zbiornik (zrób test, po tym jak auto zgasnie wyjdź otwórz zbiornik i w trakcie otwierania czy zaśsie powietrze, jak tak to tam problem)
mozliwe tez że pompka zasilajaca pada, mozesz ją sprawdzic, podepnij o długości2-3 metrów przy pomocy jakiegos kija ustaw go pionowo i włącz zapłon, dobra pompka bez problemu powinna podac paliwo na minimum 2 metry a i na 3 spokojnie poda, jak nie da rady to lipa.
co do silniczka krokowego to w dieslach go chyba nie ma.
obadaj tez jeszcze układ dolotowy mozliwe że jakis przewód podcisnieniowy jest peknięty i dostaje lewe powietrze i jakis czujnik moze wariować.
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
bercikrk

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzkie Pole kole Pobiedzisk
Posiadane auto: 306 Kombi 1,9 diesel 98
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 05 Lut 2011, 00:59
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) DIESEL Szarpie w takcie jazdy, gaśnie


Dobra super za zainteresowanie tematem.
Jest jedna sprawa zeby sprawdzic te pompke to rozumiem, ze to pompka, ktora podaje paliwo ze zbiornika do pompy wtryskowej i wystarczy wpiac sie przed pompa wtryskowa?

Jesli nie ma zaworu krokowego (a tak podejzewalem) to musi być gdzies przepustnica i teoretycznie powinna być miedzy filtrem powietrza a paliwem, bo tam jeszcze powinien być czyjnik i ja stawiam na niego.

A jutro sprawdze reszte i powiem co i jak (jutro juz dzisiaj hihihihi)

PS
A mam jeszcze taki system ERG czy cos takiego tam jest taki zawor co reguluje na wolnych obrotach ilosc spalin i tam jest przepustnica. Czy to tez moze miec wplyw na te przerwania?

(czytam wlaśnie sam naprawiam 306)
_________________
Chciałem zmienić świat ale Bóg nie dał mi kodu źródłowego
Powrót do góry
baton208
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lanckorona/Małopolska
Posiadane auto: Volvo xc90 T6.
Piwa: 100/17
Wysłany: Sob 05 Lut 2011, 09:16
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) DIESEL Szarpie w takcie jazdy, gaśnie


Wg. mnie problem będzie leżał po stronie układu zasilającego w paliwo, czyli np. pompa paliwa, lub wtryskowa, zapchane wtryski i oprócz tego wszystkiego jak najbardziej j to co
pisarmen napisał:
obadaj tez jeszcze układ dolotowy możliwe że jakiś przewód podciśnieniowy jest pęknięty i dostaje lewe powietrze i jakiś czujnik może wariować.

U mnie w dieslu z grupy VAG (i w volvo i w VW) nie ma pompki paliwa w zbiorniku, pompa paliwa jest w komorze silnika. Nie wiem jak w dieslach Peugeota.
EGR można po prostu zaślepić, to jest taka ekologiczna fanaberia, nic więcej.
Ps. Nie szukaj krokowca i przepustnicy, diesle ich nie posiadają.
_________________
Było: Mercedes VITO 2.2 CDI, Renault Espace 2.0 dCI, VW Transporter T4 2.5 TDi 2001 r, Subaru Forester 2.0 Turbo, Volvo v70xc 2,5 1999, 2xVolvo 855 aut. 2.5 TDI 1997, Volvo 855 2.3 aut. T5 1995, Volvo V40 1.9 TD 1997r.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Sob 05 Lut 2011, 12:43
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) DIESEL Szarpie w takcie jazdy, gaśnie


dokładnie. przepustnica to wynalazek równiez z diesli ale tych dwusówowych Smile
obecnie juz nikt takich nie robi no chyba że na zamówienie do jakiegos zabytku Very Happy
nie wiem jak w twoim autku ale za takie objawy może jeszcze odpowiadac przpływomierz (nie tania sprawa)
co do pompki zasilajacej to dobrze rozumujesz, musisz wpiąc sie miedzy pompką a pompa zasilajaca.
powiedz jeszcze kiedy zaczeły sie takie cyrki , moze po jakiejś wizycie w warsztacie??
mozliwe że przy wymianie filtra ktos zagiął przewód, moze wpadł jakiś śmieć??
mozesz tez w prosty sposó przedmuchać cały układ sprężarką spowrotem do zbiornika, oczywiście musisz wypiąć filtry Smile a sprężarke ustaw na max 1-2 atmosfery
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 05 Lut 2011, 12:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bercikrk

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzkie Pole kole Pobiedzisk
Posiadane auto: 306 Kombi 1,9 diesel 98
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 09 Lut 2011, 18:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) DIESEL Szarpie w takcie jazdy, gaśnie


Witam Panowie ponownie
W sobote jak mówiłem sprawdziłem wszystko za dnia po raz enty i znalazłem przyczynę. Za namową kolegi pisarmena (piwo już wysłałem) po wyłączeniu zapłonu odkręciłem wlew paliwa i usłyszałem chlup, jakby paliwo spadło do zbiornika. Dojrzałem co się dzieje dopiero jak odpaliłem samochód. Otóż mam gruszkę na wlocie paliwa (dopiero ze sklepu dowiedziałem sie, że jest tam zawór zwrotny, który zapobiega cofnięciu się paliwa. A jak pisałem wcześniej dałem założyć zawór zwrotny dodatkowo bo mi paliwo uciekało) no i ta gruszka w trakcie odpalania zaczyna się sciskać sama (to tak jakbym wziął butelke plastikową po napoju i wysysał zniej powietrze ten sam efekt) i dopiero po odkręceniu wlewu zaczoł samochodzić działać. Dzisiaj jest środa i jak na razie beż żadnych objawów szarpania i przerywania idzie gładke, że hoho.
Oczywiście gruszeczka cyfka nówka kosztuje 46 zł a ja za mechaniora zapłaciłem 130 za złożenie zaworu hihihihhi.

Teraz musze kupić nowa gruszke i kawałek przewodu. Wyrzucić zawór i przeczyścić dla pewności przewód odpowietrzający zbiornik.

Na razie jest ok w sobotę kupuję gruszeczkę i działam dalej.
Dziekuję za zainteresowanie tematem i życzę powodzenia.
Pozdrowienia od petuni 306
_________________
Chciałem zmienić świat ale Bóg nie dał mi kodu źródłowego
Powrót do góry
bercikrk

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzkie Pole kole Pobiedzisk
Posiadane auto: 306 Kombi 1,9 diesel 98
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 22:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) DIESEL Szarpie w takcie jazdy, gaśnie


Jakby ktoś szukał przyczyny jak ja to niech rozbierze gruszkę. Ja w piątek wymieniłem i jak ręką odjął (znalazłem nawet tanszą za 29 zeta wolałem tą kupić bo jakby nie to, to pewnie szukałbym dalej)
STWIERDZAM, ŻE TO BYŁA AWARIA GRUSZKI I WYMIANA POZWOLIŁA NA NORMALNĄ PRACĘ SILNIKA. (do teraz bez zakłóceń)

UWAŻAM TEMAT ZA ZAMKNIĘTY DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC
_________________
Chciałem zmienić świat ale Bóg nie dał mi kodu źródłowego
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 306 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 306 »

Opinie o samochodach Peugeot 306 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 306 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot3008

80 800

2019r.

133 000 km

małopolskie

Peugeot208

65 900

2020r.

94 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

27 900

2012r.

228 000 km

wielkopolskie

PeugeotPartner

11 499

2007r.

326 000 km

warmińsko-mazurskie

Peugeot108

29 990

2015r.

54 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System