Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 306 ) DIESEL Szarpie w takcie jazdy, gaśnie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 306 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bercikrk

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzkie Pole kole Pobiedzisk
Posiadane auto: 306 Kombi 1,9 diesel 98
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 02 Lut 2011, 22:59
Temat postu:

DIESEL Szarpie w takcie jazdy, gaśnie


Witam
Od niedawna mam taki problem.
1. Autko zapala, nawet przy mrozach, choć ostatnio troszkę krzywo i z tylu jest wiecej dymku niz zawsze. (taki ni to biały a raczej mgiełka)
2. Jak jest zimny to przy wduszaniu pedału gazu zaczyna sie dusić jakby brakowało mu paliwa i przeważnie wtedy gasnie choć nie zawsze, a czasem po chwili zachowuje sie jak narowisty koń i dostaje przyspiechy, że hoho
3. jak sie rozgrzeje to przyspiesza, ale przerywa, i na teraz max predkosc do osiągnięcia nawet z górki to 120 km. Przerwy w trakcie jazdy są krótkie i zdaża mu się rozgrzenemu zgasnąć od tak po czym odpala normalnie.
4. czasem gaśnie przy redukcji biegu z wiekszego na mniejszy, bo spadaja mu obroty za dużo, co słychac w pracy silnika

Już odpowiadam na niektóre pytania: Świece żarowe maja przejechane jakies 30000 km, tyle samo rozrząd, za każdym razem wymieniam filtr powietrza i paliwa przy wymianie oleju (stan na teraz sa lekko przybrudzone zrobilem juz 3000km), oleju nie brakuje stan jest ok.
Miesiąc temu założyli mi przed pompka zawór zwrotny, bo uciekało mi paliwo i musiałem pompować, żeby go odpalić (mógł sie zapowietrzyć, ale po założeniu zawodu było ok) Przy zakładaniu tegoż zaworu swierdzili też, że obudowa filtra paliwa było, żle założona i coś jest z nią nie tak, ale wyczyścili i powinno byc ok (zapobiegli pewnie dostawaniu się dodatkowego powietrza)

Pytanie:(troszke naczytałem, ale nie wszystko rozumiem)
1. czy może być to silnik krokowy? (ale na wolnych obrotach jest ok trzyma je równo) Jeśli tak to gdzie go znajde (może być link do obrazka albo innego forum)
2. czy może to być pompa paliwowa? Albo wtryski? lub uszczelka pod głowicą?
3. czy może to być przewód do świec żarowych?
4. czy może to byc jakieś lewe powietrze w układzie, albo zapchana jakaś rurka (znajomy tak miał we fordzie bo zapchała sie mu rurka odpowietrzająca od baku paliwa)
5. czy może to być katalizator? (koncowy wydech wymieniony 3 miechy temu 4000km)

Jesli mogą to być te wszystki eprzyczyny to chciałbym sie dowiedzieć w jaki sposób podłączyć kochaną petusie 306 kombi 1,9 diesel (75 km) 98rok do komputera? Tu oczekuje jakiegoś konkretnego rozwiązania w sensie nazwy programu, albo czegoś takiego i ewentualnie podania nazwy czy symbolu kabla. Jesem informatykiem i podłaczyć to dam rade muszę tylko wiedzieć z czym to zespolić (jakoś mechanikom nie do końca wierze)

To na tyle
Pozdrawiam RK
_________________
Chciałem zmienić świat ale Bóg nie dał mi kodu źródłowego
Powrót do góry
magma1974

Auto Maniak



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 598
Skąd jesteś (miejscowość / region): PLYMOUTH UK czasem RADOMSKO i BIELAWA
Posiadane auto: CITROEN C4 1.6 16V VTR+ Oraz C5 x7 2009 2.0 hdi FAP
Piwa: 41/2
Wysłany: Czw 03 Lut 2011, 13:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) DIESEL Szarpie w takcie jazdy, gaśnie


peugeot planet 2000 + kabel actia zlacze masz pod kierownica prawdopodobnie
_________________
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
bercikrk

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzkie Pole kole Pobiedzisk
Posiadane auto: 306 Kombi 1,9 diesel 98
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 04 Lut 2011, 23:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) DIESEL Szarpie w takcie jazdy, gaśnie


Super dzieki za zainteresowanie tematem
_________________
Chciałem zmienić świat ale Bóg nie dał mi kodu źródłowego
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 306 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 306 »

Opinie o samochodach Peugeot 306 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 306 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot208

26 500

2017r.

89 160 km

wielkopolskie

Peugeot2008

49 600

2017r.

163 815 km

podkarpackie

Peugeot208

62 800

2018r.

18 000 km

śląskie

PeugeotPartner

46 900

2017r.

106 000 km

mazowieckie

Peugeot206

8 300

2007r.

129 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System