Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 306 ) linka sprzęgła - wymiana



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 306 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Pon 04 Kwi 2011, 11:04
Temat postu:

linka sprzęgła - wymiana


jak w temacie, wczoraj niezajechałem za daleko bo sie skonczyła:/
zamówiłem dzisiaj nową i interesuje mnie to czy już ktos ją wymieniał, jak tak to prosiłbym o zarys prac albo informacje czy sam sobie poradze, czy moze potrezbna pomoc drugiej osoby.
z góry dziękuje za pomoc Smile
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 22:06
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) linka sprzęgła - wymiana


dziwne, że nikt nie wymieniał linki ale jak tak jest to ja postaram się pomóc tym co to jest jeszcze przed nimi takowa czynność.
linka jest tylko jedna do tego modelu z silnikiem 1.4 wiec przy zakupiej jej nie ma problemu. koszt to 70-170 zł
ja kupiłem tą za 70.
aby ja wymienic nalezy zdjąć starą ją z pedału w kabinie, jest zamocowana na zasadzie oczka i haku, aby nie spadła blokuje ją sprenzyna. do zdjęcia wystarczy płaski wkrętak i nieco gimnastyki.
od strony komory silnika jest nieco gorzej z powodu trudnego dostepu. ja dostałem się do niej o góry. jak stara linka jest peknieta to wystarczy wyszarpnąć ją z ucha na górze skrzyni i wtedy powinna wyjść. założenie to pikuś jeśli mamy drobne ręce, jak nie to nalezy nieco zdemontować elementów aby poprawić widoczność i dostęp.
nowa linke nalezy przełozyć tak jak była stara i przełozyć jej jeden koniec do kabiny (dla ułatwienia można to zrobic drucikiem lub szurkiem którym wciagniemy ja do środka), nastepnie nakładamy ucho linki na haczyk pedału i blokujemy pedał(wystarczy go czymś podeprzeć).
wychodzimy z srodka i teraz ponownie najgorsze. drugi koniec linki blokujemy o ucho na skrzyni, wtedy linka sama się ułozy w taki sposób który umożliwi nam dociśnięcie gumowego kapsla przy ściance która oddziela komore silnika i kabine.
nastepnie wystarczy odpowienio zmontować luźne podkładki i kapselki, przełozyć linke przez ramię sprzegła i nakręcić nakrętke ( w moim przypadku wystarczyło dokręcić ją palcami tak aby nie była luźna linka) potem kontra i gitara.
dodam że zanim założyłem kontre to zrobiłem jazdę próbną która wykluczyła to, że nie ślizga sie sprzegło oraz to że biegi wchodza swobodnie.
całośc zajęła mi jakąś godzine, to chyba mało jak na pierwszy raz i ograniczony dostęp.
co do dostępu to aby był łatwiejszy to zdemontowałem cześć układu dolotowego, ten trójnik który pobiera powietrze z przodu pojazdu oraz z kolektora wydechowego i kieruje do filtra.
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
madziana

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołomin
Posiadane auto: peugeot 306 1.4 1998 passat b5 1.8 adr pb+lpg
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 09 Kwi 2014, 10:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) linka sprzęgła - wymiana


Odgrzebie kotleta.tez mam problem z linka ponoc jest jedna lecz ja znalazłem kilka rodzajów dlugosci.tu moje pytanie ile powinna ta linka miec dlugosci i czy to z reczna czy automatyczna regulacja bo takie tez znalazlem.poprosze o szybka odpowiedz.
Powrót do góry
pezotowiec

Debiutant



Dołączył: 22 Gru 2014
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Otwockk
Posiadane auto: Citroen C5 I 2.0 HDI 110KM 2004r Exclusive
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 21 Kwi 2015, 18:43
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) linka sprzęgła - wymiana


Mi natomiast dziś "skończyła się" linka od sprzęgła. Zakupiłem nówke za 60zł. Montaż to banał, gorzej z długością. Dostałem za krótką o około 2cm przez co nie mogę zaczepić o ten haczyk na pedale. Jutro zareklamuje i założę dłuższą jeżeli będą taką posiadać
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 306 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 306 »

Opinie o samochodach Peugeot 306 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 306 ) Nadwozie.


Peugeot508 RXH

55 900

2015r.

200 000 km

śląskie

Peugeot5008

61 700

2018r.

137 000 km

pomorskie

Peugeot607

13 600

2007r.

267 000 km

wielkopolskie

Peugeot301

18 000

2014r.

197 000 km

wielkopolskie

PeugeotPartner

46 300

2017r.

79 239 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System