Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) Światła dzienne LED w 307 po lifcie


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gudi

Czytelnik



Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): kluczbork
Posiadane auto: peugeot 307
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 10:24
Temat postu:

Światła dzienne LED w 307 po lifcie


Witam. Myślałem ostatnio o zamontowaniu sobie przednich świateł LEDowych ale niestety jestem troche technicznie "sprawny inaczej", przez co mam prośbę: czy ktoś kto sobie juz cos takiego zmajstrował jest wstanie mi napisać jak przysłowiowej krowie na rowie jakie najlepiej LEDy kupic oraz jak i gdzie trzeba je podłączyć aby działały prawidłowo (na zasadzie czerwony kabelek łączyć z zielonym, żółty z jakąś tam śrubką, którą znajdę tam i tam..., najlepiej gdyby były do tego dołączone fotki Smile Dodam, że nie mam automatu zmierzchowego, a LEDy chciałbym zamontować w grillu na taśmach przylepnych bo podobno tak najłatwiej. Dzięki za wszelką pomoc. Proszę pisać tu lub na kanal8@wp.pl Pozdrawiam
Powrót do góry
marex59

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 239
Skąd jesteś (miejscowość / region): wolsztyn
Posiadane auto: Peugeot 307 2004 2.0 hdi 136KM podniesione do 158KM
Piwa: 10/0
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 16:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Światła dzienne LED w 307 po lifcie


Nie wiem czy sam dasz radę to zrobić bo chyba w bsi trzeba też ustawić przełączanie z krótkich na dzienne z wyłączeniem tyłu.A lampy to trudno poradzić jakie bo tego ustrojstwa na rynku jest dużo.Podstawowa sprawa to muszą miec homologację i raczej staraj się kupić droższe niż tańsze.
Powrót do góry
gudi

Czytelnik



Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): kluczbork
Posiadane auto: peugeot 307
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 18:06
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Światła dzienne LED w 307 po lifcie


hmm z tego co wyczytałem to myslalem ze to kwestia podlaczenia w odpowiednie miejsca trzech kabli ...
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 22:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Światła dzienne LED w 307 po lifcie


no niby tak. schemat połaczenia dostaniesz przy zakupie ale nie wiem czy czasem komuter nie wyświetli jakiegoś błędu. jesli dla komputera bedzie wszystko ok to z podłączeniem napewno sobie poradzisz. natomiast co do montarzu samych lamp to musisz spełnić wymagania jesli chodzi o wymiary bo jakie mają być to mówi ustawa. przez to światełka nie zawsze będą mogły być tam gdzie najłatwiej byłoby je zamontować. druga sprawa to taka że lepsze światełka kosztują blisko 200 zł więc montaż na tasemke to troche ryzykowna sprawa Smile
przy wyborze pamietaj tez o wymiarach, na allegro można dostać różne. okragłe i prostokątne, głębokie i płytkie, proste i zaokrąglone.
na początek weż miarke i obmierz dokładnie auto i potem dobierz odpowiednie lampy.
i jak juz wyżej było lepiej kupić nieco droższe na markowych ledach które nie popala się po miesiącu. pełno widać takich aut gdzie co druga dioda nie świeci Smile
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 23:00
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Światła dzienne LED w 307 po lifcie


marex59 napisał:
Nie wiem czy sam dasz radę to zrobić bo chyba w bsi trzeba też ustawić przełączanie z krótkich na dzienne z wyłączeniem tyłu.A lampy to trudno poradzić jakie bo tego ustrojstwa na rynku jest dużo.Podstawowa sprawa to muszą miec homologację i raczej staraj się kupić droższe niż tańsze.

sądze że nie bedzie to tak skomplikowane ponieważ ledy mozna podpiąć pod zapalniczke (chodzi o to aby prąd poszedł zaraz po przekręceniu kluczyka) a trzeci kabelek pod światła pozycyjne (od sterowania) po włączeniu świateł pozycyjnych ledy automatycznie się wyłącza.
nie potrzebą zadnego specjalnego włącznika, to pełen automat, nic poza nimi się nie bedzie świeciło.
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 23:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gudi

Czytelnik



Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): kluczbork
Posiadane auto: peugeot 307
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Kwi 2011, 11:19
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Światła dzienne LED w 307 po lifcie


Jeden pod zapalniczke, drugi pod światła od sterowania, trzeci jak sie domyslam gdzies pod mase, niby proste tylko ze jak pod popielniczke tzn gdzies pod bezpiecznik od zapalniczki czy jak, no i pod te swiatla to też w ktorym miejscu trzeba sie podpiąc ? Jezu magia, poczekam troche jeszcze to moze mi sie odechce hehe.
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Czw 14 Kwi 2011, 15:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Światła dzienne LED w 307 po lifcie


zapalniczka to tylko przykład. chodzi o taki przewód w którym pojawia się prąd po przekręceniu kluczyka. chociaż zapalniczka to nie dokońca trafiony pomysł :/
najlepiej znajdź wiązke w której pojawia się prąd po włączeniu zapłonu. drugi na mase a trzeci pod postojówke. wpiąć się w kostke, w przewód.
najlepiej zakup takowe lampy (najlepiej z wbudowanym włącznikiem) zamontuj podjedź do elektryka i na kilka złoty zrobi to jak nalezy. ile taki elektryk może skasować?? 20 zł?? to chyba max
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
marex59

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 239
Skąd jesteś (miejscowość / region): wolsztyn
Posiadane auto: Peugeot 307 2004 2.0 hdi 136KM podniesione do 158KM
Piwa: 10/0
Wysłany: Czw 14 Kwi 2011, 17:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Światła dzienne LED w 307 po lifcie


Zaznaczam jeszcze że jak włączają sie ledy do dziennej jazdy to tylne lampy automatycznie mają się wyłączyć czyli postojówki.
Powrót do góry
gudi

Czytelnik



Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): kluczbork
Posiadane auto: peugeot 307
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Kwi 2011, 22:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Światła dzienne LED w 307 po lifcie


Mialem wielkie aspiracje zrobic w koncu cos sam ale chyba z tym elektrykiem to bedzie najlepsze wyjscie. Dzieki wszystkim.
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Czw 14 Kwi 2011, 22:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Światła dzienne LED w 307 po lifcie


marex59 napisał:
Zaznaczam jeszcze że jak włączają sie ledy do dziennej jazdy to tylne lampy automatycznie mają się wyłączyć czyli postojówki.

kolego nie wiem czemu mącisz o tych tylnych postojówkach.
nikt nie bedzie się wpinał pod oryginalne dzienne tylko doda ledy.
swoja drogą jak ktoś ma oryginalne światła do jazdy dziennej to nie bardzo widze sens zakładania lamp ped jesli natomiast nie ma to tylne pozycyjne nie mają nic do gadania ponieważ ledy nie podpinamy pod postojowe jako że z nich biora zasilanie tylko że po zapaleniu się postojówek mają zgasnąć
dodam jeszcze że warunkiem zapalenia sie ledów jest wyłączenie świateł mijania i pozycyjnych. brak pradu w kablu podpietym do obwówdu pozycyjnych sprawi że automat je załączy. zostana wyłączone dopiero jak wyłaczysz zapłon. to nic skomplikowanego.
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
marex59

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 239
Skąd jesteś (miejscowość / region): wolsztyn
Posiadane auto: Peugeot 307 2004 2.0 hdi 136KM podniesione do 158KM
Piwa: 10/0
Wysłany: Pią 15 Kwi 2011, 17:49
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Światła dzienne LED w 307 po lifcie


Kolego ,przeczytaj ustawę o światłach dziennych,tam dokładnie jest napisane że po włączeniu świateł dziennych mają się wyłączyć przednie mijania i tylne postojówki a światła dzienne to mogą być fabryczne lub dopinane prywatnie i to nie ma żadnego znaczenia .Tak samo są podane wymiary na jakiej wysokości mają być,więc nie mów że ja mącę tylko pytającemu oznajmiam jak to ma by prawidłowo zrobione.
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Sob 16 Kwi 2011, 23:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Światła dzienne LED w 307 po lifcie


kolego mącisz i to sporo.
wiem co mówi ustawa na temat świateł jak i ich rozmieszczenia (o tym zresztą pisałem)
musisz pojąc podstawową wiedze na temat schematu podłączenia i włączania świateł do jazdy dziennej.
takowe światła podłączamy niezależnie od innych świateł.
żrudłem prądu może być bezpośrednio akumulator a sygnałem do włączenia prąd z dowolnego kabelka za stacyjką (chodzi o taki kabelek w którym pojawia się prąd po włączeniu zapłonu) a sygnałem do wyłączenia ich będzie zapalenie świateł pozycyjnych. tak więc sam widzisz że światła pozycyjne nie będą się swieciły jak pędą działały te do jazdy dziennej. jak tylko się zapalą światła dzienne automatycznie gasna.
kiedyś było tak że razem ze światłami musiały się palić światła pozycyjne tylne tylko doszli do wniosku że one w ciągu dnia i tak nic nie wnoszą do widoczności a jedynie zuzywają niepotrzebnie prąd tak jak i wszelkiego rodzaju oświetlrnie zegarów. seryjnie montowane światła zapalały tylko światła pozycyjne tylne bez zegarów ale udało się to znieść wiec teraz wystarcza tylko te z przodu a takowe rozwiązanie wprowadzają ledy z allegro z automatycznym włącznikiem sterowanym przez światła pozycyjne
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
marex59

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 239
Skąd jesteś (miejscowość / region): wolsztyn
Posiadane auto: Peugeot 307 2004 2.0 hdi 136KM podniesione do 158KM
Piwa: 10/0
Wysłany: Nie 17 Kwi 2011, 09:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Światła dzienne LED w 307 po lifcie


Nie wiem czy umiesz czytać ze zrozumieniem ,mnie g.wno obchodzi w jaki sposób mają być podłączone te światła w aucie mogą nawet na baterie słoneczne świecić , chodziło mnie o wytłumaczeniu pytającemu jakie obowiązują przepisy a Ty mi tu pieprzysz o jakimś mąceniu.Mimo tego chyba wszystko już zostało wyjaśnione w tym temacie.
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Nie 17 Kwi 2011, 16:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Światła dzienne LED w 307 po lifcie


kolego po co ta agresja??
wszystko było jasne poza podłaczeniem a ty wyskoczyłeś ze światełkami z tyłu i dodatkowo zapętliłeś temat.
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
fox77

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin
Posiadane auto: Peugeot 307SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sie 2013, 07:49
Temat postu:

Światła do jazdy dziennej


Podłączenie elektryczne to nie problem. Gorzej żeby znaleźć odpowienie miejsce na te światła. Na grillu to bedzie za mały rozstaw (minimum 60cm pomiędzy nimi) oraz min odległość od obrysu auta to 40 cm. Jedyne sensowne miejsce to zastąpienie świateł halogenowych z przodu ale nie chcę się ich pozbywać. Proszę o fotki jak wy je zamontowaliście.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Peugeot108

34 900

2016r.

31 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

39 800

2015r.

185 000 km

małopolskie

PeugeotPartner

46 900

2017r.

106 000 km

mazowieckie

Peugeot307 SW

12 900

2007r.

182 000 km

lubelskie

Peugeot207

12 900

2009r.

211 023 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System