Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) Nieznośne trzaski na skręconych kołach...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
keval

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Był Peugeot 307 1.6 HDI, jest 2008 1,2 eTHP
Piwa: 20/24
Wysłany: Nie 24 Kwi 2011, 17:08
Temat postu:

Nieznośne trzaski na skręconych kołach...


Mam kolejny problem z moją 307-ką. Na początku wszystko w niej skrzypiało i pukało, szczęśliwie udało mi się prawie wszystkie usterki ponaprawiac z wyjątkiem jednej.... mianowiecie przy skręcaniu lub cofaniu na skręconych kołach słychać jakby przeskakiwanie czegoś w układzie kierowniczym lub zawieszeniu juz sam nie wiem. Dzwięk raczej dochodzi z przedniego zawieszenia, chociaz ostatnio siostra siedziała z tyłu i twierdziła, że to tył-prawa strona. Całe przenie zawieszenie zostało bardzo dokładnie przez mechanika sprawdzone... wszystko jest ok... nie ma luzów ani żadnych czesci do wymiany.Mam pytanie, czy jakis elemet w układzie kierowniczym daje takie wrazenie przeskakiewania, czy moze być tak, że walnite jest tylne zawieszenie , a strzela cos z przodu.
ddodam, ze podczas jazdy zawieszenie nie wydaje żadnych odgłosów, jedynie podczas skrecania i cofania, czasem podczas mocniejszego przyhamowania (ale zadko).
Jeżeli ktos ma jakis pomysł, to prosze o pomoc, bo ja już powoli tracę cierpliwość do tego auta..
Powrót do góry
archive_22

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 122


Piwa: 32/6
Wysłany: Nie 24 Kwi 2011, 18:12
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Nieznośne trzaski na skręconych kołach...


Moim zdaniem masz przegub do wymiany, a który ? to zależy z której strony słyszysz ten dżwięk.Można to bardzo łatwo sprawdzić ale musi być druga osoba i trochę wolnego placu.Skręcasz koła do oporu w prawą stronę i powolutku jedziesz a druga osoba nasłuchuje czy słychać ten dżwięk i jeżeli nie to teraz w odwrotną stronę czyli w lewo i znów druga osoba nasłuchuje .To jest najprostrzy sposób na znalezienie który przegub do wymiany ALBO sprawdzenie czy nie jest pęknięta manżeta ( osłona gumowa ) na przegubie i jeżeli jest to ten przegub do wymiany bo do niego nie może się dostać woda ani odrobina piasku.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 24 Kwi 2011, 18:24
Temat postu:

Re: Nieznośne trzaski na skręconych kołach...


keval napisał:
Mam kolejny problem z moją 307-ką. Na początku wszystko w niej skrzypiało i pukało, szczęśliwie udało mi się prawie wszystkie usterki ponaprawiac z wyjątkiem jednej.... mianowiecie przy skręcaniu lub cofaniu na skręconych kołach słychać jakby przeskakiwanie czegoś w układzie kierowniczym lub zawieszeniu juz sam nie wiem. Dzwięk raczej dochodzi z przedniego zawieszenia, chociaz ostatnio siostra siedziała z tyłu i twierdziła, że to tył-prawa strona. Całe przenie zawieszenie zostało bardzo dokładnie przez mechanika sprawdzone... wszystko jest ok... nie ma luzów ani żadnych czesci do wymiany.Mam pytanie, czy jakis elemet w układzie kierowniczym daje takie wrazenie przeskakiewania, czy moze być tak, że walnite jest tylne zawieszenie , a strzela cos z przodu.
ddodam, ze podczas jazdy zawieszenie nie wydaje żadnych odgłosów, jedynie podczas skrecania i cofania, czasem podczas mocniejszego przyhamowania (ale zadko).
Co
Jeżeli ktos ma jakis pomysł, to prosze o pomoc, bo ja już powoli tracę cierpliwość do tego auta..

_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
keval

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Był Peugeot 307 1.6 HDI, jest 2008 1,2 eTHP
Piwa: 20/24
Wysłany: Nie 24 Kwi 2011, 18:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Nieznośne trzaski na skręconych kołach...


No właśnie przegłuby sa ok... nie pytałbym na forum bez wcześniejszej konsulatacji z mechanikiem...sprawdził auto bardzo dokładnie i juz nie ma pomysłów co to moze być..... moze pojade na szarpaki i tam wyjdzie co jest nie tak.
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Nie 24 Kwi 2011, 22:28
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Nieznośne trzaski na skręconych kołach...


witam - na podstawie podanych naprawe - wymian objawy jakie pozostały :
- przeguby ??
- łozyska na kielichu amorów ??

Aby uniknąc ew. zbednych kosztółw - stacja diagnostyki - szarpak.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 24 Kwi 2011, 22:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
keval

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Był Peugeot 307 1.6 HDI, jest 2008 1,2 eTHP
Piwa: 20/24
Wysłany: Nie 24 Kwi 2011, 23:36
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Nieznośne trzaski na skręconych kołach...


Dziękuję- chyba tak zrobie pojade na szarpaki i moze wtedy coś się wyjaśni. Autko jest 6-cio letnie, praktycznie nie ma juz się do czego doczepić, z wyjatkiem tego trzaskania podczas skrecania i cofania. Mechanik podobno sprawdził całe przenie zawieszenie i jest ok.,...ale chyba sprawdze to jeszcze raz na stacji diagnostycznej. W kazdym razie dziękuje za pomoc.
Powrót do góry
307nekl

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nekla
Posiadane auto: Peugeot 307 1,6 16V
Piwa: 9/1
Wysłany: Wto 26 Kwi 2011, 08:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Nieznośne trzaski na skręconych kołach...


miałem podobny problem, przejechałem, przez 3 stacje diagnostyczne, nic nie było widać... a przy okazji wymiany półosi okazał się strasznie wytrzaskany sworzeń wahacza, ale żeby to sprawdzić to niestety musisz go wypiąć z wahacza. Ja obstawiam to.
Powrót do góry
gadu-gadu
keval

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Był Peugeot 307 1.6 HDI, jest 2008 1,2 eTHP
Piwa: 20/24
Wysłany: Wto 26 Kwi 2011, 09:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Nieznośne trzaski na skręconych kołach...


Dzięki za wszelką pomoc....
Szarpaki okazały się strzałem w 10-tkę, a zarazem bezlitosne.... rusza się cała prawa strona wózka pod silnikiem i niedokładnie przylega do reszty podwozia....auto było bite w prawą strone i są efekty. Naszczęście usterkę usówa sprzedawca samochodu.
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Wto 26 Kwi 2011, 14:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Nieznośne trzaski na skręconych kołach...


witam - to masz przyczyn - zawieszenie w górze - szarpane jak na drodze - i słychac, widac - powodzenia -wszystko do zrobienia - na poczatku zawsze wychodza jakies kwiatki.
Powrót do góry
keval

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Był Peugeot 307 1.6 HDI, jest 2008 1,2 eTHP
Piwa: 20/24
Wysłany: Wto 26 Kwi 2011, 16:45
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Nieznośne trzaski na skręconych kołach...


No w moim przypadku to już nawet cały bukiet a nie pojedyńcze kwiatki Very Happy , usterek była cała masa Sad a dzisiaj jakby było mało wywaliło mi komunikat airbag fault i zapaliła się kontrolka poduszek ( po badaniu na kompie awaria czujnika napinacza pasa kierowcy- możliwe, że kabelek pod siedzeniem się złamał- w kazdym razie mają to sprawdzić)
W każdym razie nie bede wieszał "psów" na peugeocie, jak robi to wielu, kupiłem auto powypadkowe i należało się tego spodziewać...mam nadzieje, ze te mnozace usterki wreszcie ponaprawiam i wreszcie zaczne sie cieszyc z jazdy, bo to wszystko powoli zgasiło entuzjazm jaki mialem po kupnie...ale i tak go lubie Very Happy
Dzieki jeszcze raz- pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


Peugeot107

10 900

2009r.

258 000 km

mazowieckie

Peugeot407 SW

23 900

2011r.

247 000 km

śląskie

Peugeot3008

25 990

2012r.

166 000 km

wielkopolskie

Peugeot5008

20 990

2009r.

200 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

24 900

2010r.

212 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System