Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Automatyczne światła- czy da się zrobić?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PIOTREL1

Dyskutant



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koło Wielkopolska
Posiadane auto: C5 kombi 2.0 benzyna 2005r
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 03 Maj 2011, 11:13
Temat postu:

Automatyczne światła- czy da się zrobić?


Witam mam pytanie. Mam automatycznie załączane światła po odpaleniu samochodu. Tak się zastanawiałem czy jest taka możliwość, aby zamiast automatycznego włączenia świateł mijania (krótkich) włączały się tylko postojówki? A światła krótkie włączały się same, ale przy szarości na dworze. U mnie jest tak, że jak robi się szaro na dworze zmienia się natężenie światła podświetlającego zegary. Czy by nie mogły wtedy włączać się światła?
Ciekaw jestem czy można to zrobić podpinając samochód pod komputer?
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez PIOTREL1 dnia Sro 04 Maj 2011, 22:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Wto 03 Maj 2011, 11:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Automatyczne światła- czy da się zrobić?


witam - z mojej praktyki c-4, c-5, 407,607 - wynika ze jest w oprogramowaniu opcja - zapalasz i po 5 s. wł. sie swiatla drogowe.
i zawsze ten program aktywowalem . - co do swiateł typowo do jazdy dziennej - najnowsze modele powinny miec w standarcie . Mysle o tym co ty - aby zamontowac dodatkowe oswietlenie do jazdy dziennej - LED-listwa itp., w przedniej częsci i z automatycznym przejsciem po zmroku na swiatła drogowe - ale nie mam wiedzy w te klocki - a moj elektryk mowi mi ,że jest taka mozliwość - schemat instalacji itp.-

Podłaczam sie pod temat - moze ktos na forum praktycznie przerabial temat - i go opisze. akt. interesuje mnie 407, 607 .
Powrót do góry
PIOTREL1

Dyskutant



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koło Wielkopolska
Posiadane auto: C5 kombi 2.0 benzyna 2005r
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 03 Maj 2011, 11:45
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Automatyczne światła- czy da się zrobić?


Ja właśnie mam ustawione że automatycznie światła zapalają mi się po odpaleniu samochodu. Chciałbym jednak, aby założyć światła dzienne i aby to one z postojowymi się zapalały a drogowe dopiero po zmroku.
Powrót do góry
gadu-gadu
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Wto 03 Maj 2011, 11:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Automatyczne światła- czy da się zrobić?


o to własnie idzie - zobaczymy moze ktos ten temat przerabiał i to praktycznie ...
Powrót do góry
Czarny-33

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica / podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 407 Sedan 1.6 HDI 2008 r. FAP
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 04 Maj 2011, 18:12
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Automatyczne światła- czy da się zrobić?


koledzy jakie swiatla drogowe??Chyba mijania bo drogowe to sa dlugie.
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Sro 04 Maj 2011, 18:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3809
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 173/25
Wysłany: Sro 04 Maj 2011, 21:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Automatyczne światła- czy da się zrobić?


Czarny-33 napisał:
koledzy jakie swiatla drogowe??Chyba mijania bo drogowe to sa dlugie.

Tylu speców i tylko CZARNY zauważył powtarzany błąd. Mija sie z celem ta kombinacja, robocizna z gratami bedzie kosztowac tyle co zestaw H7 na 10 lat.
Nieopłacalne, ale jak sie znajdzie klient to da sie zrobić na 100%.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
PIOTREL1

Dyskutant



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koło Wielkopolska
Posiadane auto: C5 kombi 2.0 benzyna 2005r
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 04 Maj 2011, 22:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Automatyczne światła- czy da się zrobić?


No tak mój błąd. Co do świateł jeśli by się dało ustawić odpowiednio kompa (jeśli się da) to koszt samych świateł jest do przełknęcia. Tak mi się wydaje, nadal tym rozwiązaniem jestem zainteresowany.
Powrót do góry
gadu-gadu
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Sro 04 Maj 2011, 22:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Automatyczne światła- czy da się zrobić?


do czarny - inni - zadne szpece - ale prosze czytac ze zrozumieniem -" światła do jazdy dziennej " - w tym zakresie merytorycznych aspektów prawnych wyn. z ust. przepisow RD - posiadam praktyczną - prawna wiedze - ale na tym forum nie chodzi o madrości strikto prawne, ale praktyczne rozwiazania - a w przypadku pytanie:: - dyskusja dotyczy swiateł do jazdy " dziennej" w pojazdach które takowych konstrukcyjnie nie posiadaja - a te roznia sie od drogowych - a dla starych kierowcow tz. długich.
Powrót do góry
Łukasz_

Dyskutant



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: 407 2.0 HDI 136KM FAP
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 04 Maj 2011, 22:57
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Automatyczne światła- czy da się zrobić?


proszę administratora o usunięcie tego posta

Ostatnio zmieniony przez Łukasz_ dnia Sob 07 Maj 2011, 01:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Sro 04 Maj 2011, 23:06
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Automatyczne światła- czy da się zrobić?


w tym temacie - temat do dyskusji dla pof. miodka - ale w tym forum technicznym nie " o to loto" - ale jak bedzie wiecej takich komentarzy nie na temat to administratir nas po łacinie zdyscyplinuje - i bedzie miał racje- bez komentarza.
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Czw 05 Maj 2011, 10:49
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Automatyczne światła- czy da się zrobić?


Też zastanawiałem sie nad zamontowaniem tzw. świateł dziennych w moim 407. Teraz mam włączone tzw. światła skandynawskie czyli po odpaleniu silnika następuje natychmiastowe włączenie tzw. świateł krótkich oraz postojowych zarówno z przodu jak i z tyłu. Podświetlenie zegarów i tablicy rejestracyjnej tylko po zmroku lub w czasie włączenia wycieraczek. Nadmieniam, że w moim 407 światła krótkie to żarówki ksenonowe typu D2S już jako wyposażenie fabryczne. Postojowe z przodu to oczywiście nędzne W5W. Próbowałem zamontować tam żarówki W16W (identyczne złącze elektryczne), które mogłyby służyć jako światła dzienne ale niestety szklana bańka tej żarówki jest minimalnie szersza od standardowej W5W i nie można jej wcisnąć do otworu żarówki postojowej przewidzianej fabrycznie w przedniej lampie zespolonej. Innym rozwiązaniem świateł dziennych jest zamontowanie dwóch listw diod świecących tzw. LED w przedniej atrapie, czy jak kto woli grila. Zarówno Philips jak i Osram oferują takie rozwiązania wraz z automatem załączającym światła do jazdy dziennej (listwy z diodami świecącymi) i automatycznie je wyłącząjacymi po nastaniu zmroku i wówczas następuje automatyczne załączenie świateł krótkich. Niestety koszt takiego zestawu to 300 do 500 zł i w porównaniu do wymiany standardowych żarówek H7 jest to prostu nieopłacalne. Może jeszcze w przypadku żarowek ksenonowych (prawdziwych, a nie jakichś tanich chińskich wyrobów) ma to jakieś uzasadnienie ekonomiczne i techniczne ale instalowanie prawdziwych świateł dziennych LED działających w sposób zgodny z obowiązującymi regulacjami prawnymi, które zastępowałyby włączające się automatycznie halogeny H7 świateł krótkich chyba jest jak to się mówi "skórka nie warta wyprawki". Podkreślam też, że normalne światła postojowe z żarówkami W5W nie mogą w żadnym razie służyć jako tzw. światła dzienne (są po prostu za słabe). W samochodach starszych typów były stosowane żarówki postojowe z cokołem metalowym o mocy 5W (np. w Fiacie 125p, starych modelach Volvo serii 700) i gniazdo tej żarówki jest identyczne jak dla żarówki o mocy 21W (oczywiście białej) i wówczas żarówka taka może służyć jako światło do jazdy dziennej, gdyż ma odpowiedni strumień światła. Żarówki białe 21W były i są nadal stosowane w niektórych zestawach tańszych modeli świateł do jazdy dziennej chyba firmy Bosch i Hella. Fabrycznie taki układ tj żarówki do świateł dziennych o mocy 21W zainstalowane dodatkowo w kloszach lamp przeciwmgłowych stosowane są powszechnie w samochodach Skoda. Rozwiązanie tanie, proste ale często widać w ruchu Skody, które jeżdżą z tylko jedną działającą żarówką świateł dziennych bo druga przepalona.

Ostatnio zmieniony przez beers dnia Sob 08 Paź 2011, 07:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Czarny-33

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica / podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 407 Sedan 1.6 HDI 2008 r. FAP
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 05 Maj 2011, 17:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Automatyczne światła- czy da się zrobić?


piekny-gienus napisał:
do czarny - inni - zadne szpece - ale prosze czytac ze zrozumieniem -" światła do jazdy dziennej " - w tym zakresie merytorycznych aspektów prawnych wyn. z ust. przepisow RD - posiadam praktyczną - prawna wiedze - ale na tym forum nie chodzi o madrości strikto prawne, ale praktyczne rozwiazania - a w przypadku pytanie:: - dyskusja dotyczy swiateł do jazdy " dziennej" w pojazdach które takowych konstrukcyjnie nie posiadaja - a te roznia sie od drogowych - a dla starych kierowcow tz. długich.


troszke Cie nie zrozumialem.Ja tylko poprawilem kolegow odnosnie swiatel drogowych bez zadnych zlosliwosci.Nie uwazam sie za zadnego speca i nic takiego nie napisalem wiec nie wiem o co Ci chodzi.Jakie aspekty prawne,prawna wiedze i madrosci??Mozesz mi wyjasnic o co Ci biega??Moze masz szeroki zasob slow ale piszesz niezrozumiale.
Powrót do góry
skype status
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Sob 07 Maj 2011, 19:44
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Automatyczne światła- czy da się zrobić?


czarny 33 - panie kolego nic sie nie stało - nie zrozumiałeś moich intecnji - wszystko OK - przepraszam nic osobistego . Czymajmy sie zasad forum - regulaminu : czyli pomocy, opini, itp.
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Wto 26 Lip 2011, 21:56
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Automatyczne światła- czy da się zrobić?


Jednak zdecydowałem się i zainstalowałem dzienne światła diodowe (w jednej obudowie 5 diod) firmy Philips w moim 407. Światła w oryginalnym opakowaniu zakupiłem w stacji obsługi samochodów FeuVert. Chciano też tam ich zamontować ale jak zauważyłem to mieli niezbyt duże pojęcie o instalacji elektrycznej Peugeota. Zrezygnowałem więc z instalacji w FeuVert i zainstalowałem światła w dobrym autoryzowanym serwisie Peugeota, z którego korzystam od szeregu lat i nigdy jak dotąd nie zawiodłem się. Okazuje się, że zainstalowanie dziennych świateł diodowych w 407 nie jest takie proste, gdyż wymaga bardzo precyzyjnego przycinania plastików w kratownicy przedniej atrapy, ustawienia kąta pod jakimi świecą światła diodowe, a także ingerencji w oprogramowanie komputera sterującego w samochodzie przez złącze diagnostyczne przy pomocy komputera serwisowego Planet 2000. Instalacja świateł dziennych, a szczególnie ich podłączenie do elektryki Peugeota 407 zostało wykonane przez ten serwis wprost perfekcyjnie i nawet lepiej niż to było przedstawione w instrukcji montażowej Philipsa. Wszystkie kable instalacji i moduł sterujący zostały doskonale ukryte i podłączone do zasilania nawet lepiej niż było to przedstawione w instrukcji montażu Philipsa. Rezultat jest doskonały. W momencie uruchomienia silnika w jasny słoneczny dzień zapalają się tylko dzienne światła diodowe, po wjeździe np do tunelu czujnik zmierzchowy włącza światła krótkie, pozycyjne przednie i tylne oraz podświetlenie zegarów i tablicy rejestracyjnej. Po wyjeździe z tunelu czujnik zmierzchowy natychmiast wyłącza światła krótkie i włączają się światła dzienne diodowe. Również w przypadku włączenia się wycieraczek zarówno w trybie automatycznym czy ręcznym światła dzienne diodowe gasną i zapalają się światła krótkie. Wieczorem włączają się zaś tylko światła krótkie. Cała automatyka przełączania świateł przy tym podłączeniu działa całkowicie bezbłędnie i bez zbędnej zwłoki, a także komputer sterujący nie pokazuje jakichkolwiek błędów w systemie oświetlenia samochodu. Tym bardziej mnie to cieszy, że widziałem już wielokrotnie samochody w których świecą się światła dzienne diodowe, a po załączeniu świateł krótkich i pozycyjnych światła dzienne diodowe dalej świecą co jest oczywistym błędem. Wynika to najprawdopodobniej z dużego skomplikowania instalacji elektrycznych współczesnych (nowoczesnych) samochodów i trudności w umiejętną ingerencję w systemy sterowania oświetleniem bez posiadania komputerów serwisowych.
Powrót do góry
Czarny-33

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica / podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 407 Sedan 1.6 HDI 2008 r. FAP
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 26 Lip 2011, 22:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Automatyczne światła- czy da się zrobić?


moze napiszesz kolego ile lacznie taka przyjemnosc i gdzie to wszystko podlaczales.Byc moze ktos bedzie chcial zrobic to co Ty i ulatwisz mu to swoja informacja
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


Peugeot607

13 600

2007r.

267 000 km

wielkopolskie

Peugeot307 SW

9 900

2005r.

249 000 km

łódzkie

Peugeot308

53 900

2017r.

72 000 km

wielkopolskie

Peugeot207

14 900

2008r.

219 000 km

mazowieckie

Peugeot208

36 300

2016r.

138 012 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System