Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) 2.7 HDI Automat Problemy z Dynamiką, Odpalaniem itp...Pomocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mburas

Czytelnik



Dołączył: 10 Gru 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.7HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Gru 2016, 13:13
Temat postu:

2.7 HDI Automat Problemy z Dynamiką, Odpalaniem itp...Pomocy


Witam serdecznie, zakupiłem miesiąc temu Peugeota 407 SW 2.7HDI 2007 rok 216 tyś przebieg. Naczytałem się iż są to silniki podwyzszonego ryzyka i drozsze w serwisie ale kto nie ryzykuje ten nie ma...No i zaryzykowalem a teraz sie męcze...

Auto przy pierwszych temperaturach 0 stopni i w dół nie odpalało...Kupiłem nowy akumulator no i wysłałem go na wymiane świec. Okazało się iż wszystkie 6 jest spalone oraz sterownik świec nie działa. Wymienione wszystkie 6 na orginalne nowe, sterownik używany ale sprawdzony z allegro. Ok auto zaczeło ładniej odpalać ale nie ma od jakiegoś czasu większych mrozów. Niestety przy tym mój mechanik nie wpiał koncówki przepływu wtryskiwaczy dobrze, polało ropą, ułamał się króciec no i auto wróciło do mechanika. Zamontował nową aluminiową koncówke no i działa ale puściły węże od chłodnicy. Plastiki przy obudowie termostatu poprostu pękły...Kolejne dni u mechanika. Zrobił węże wymienił plastiki. Dzisiaj auto nie cieknie z tych miejsc ale po jezdzie nawet 15 minutowej na postoju z pod auta kapie płyn chłodniczy... O co kaman ??...

Kolejną jeszcze sprawą jest to iż dzisiaj mamy +7 stopni a auto po nocy musiało dość dłuzej kręcic żeby odpalić...Kurde przeciez nowe świece i paliło ok przez "chwile"... ?? Filtr oleju ??
Dowiedziałem się także iż 3 wtryski podają paliwo w 125% czyli z tego co powiedział mechanik do regeneracji. Mogą być przyczyną problemów z odpalaniem ?? Dodatkowo zobaczył iż turbo bierze olej ponieważ w jest dość sporo syfu w ?? Dolocie ??...Nie jestem w 100% czy chodziło mu o to akurat.

Wychodzi na to że auto jest w kiepskim stanie. Mam myśli o inwestycji ok 3-5tyś w to auto jeszcze ale nie wiem czy sie opłaca.

Nie wiem czy wszystko w dobrym dziale dałem ale może umiałby ktoś doradzić co jest z tym odpalaniem ?? I czemu może cięknąć ?? Cieknie idealnie na środku auta pomiędzy kołami.

Bardzo prosze o jakieś odpowiedzi ponieważ auto mam niesprawne. Żona nie ma czym do pracy dojechać ;/ Mechanik sobie nie radzi idealnie...Kase ciągnie a auto jak miało problem z odpalaniem tak ma problem z cieknięciem, odpalaniem i check engine sie swieci ale jakies błędy typu system start-stop (nie mam tego przecież), bląd komunikacji itp.

Dodatkowo skrzynia czasem zaczyna lekko szarpać co jakis jakiś czas. Ponoc wymiana oleju może pomóc.

Z góry dziękuje za przeczytanie postu i wszelkie odpowiedzi.
Powrót do góry
jackass99

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 1196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujscie
Posiadane auto: 407 2.0HDI 136KM 04r
Piwa: 92/9
Wysłany: Sob 10 Gru 2016, 13:49
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 2.7 HDI Automat Problemy z Dynamiką, Odpalaniem itp...Pomocy


kupiles i masz... ja bym to sprzedał jak najszybciej, turbina a raczej dwie w tym silniku, wtryski to juz ok 5tys do tego skrzynia szarpie wiec sie konczy to standard z tym silnikiem, olej nie pomoze jak pomoze to na chwile, naprawa 2,5-5tys

po drugie zmien mechanika no jakis nieogar, kupiłes 2.7HDI na dojazdy do pracy dla zony ? bez sens totalny..



PS. Na dodatek w tych silnikach przy wiekszym przebiegu lubi peknąć wał a to juz remont silnika..
Powrót do góry
Mburas

Czytelnik



Dołączył: 10 Gru 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.7HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Gru 2016, 15:28
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 2.7 HDI Automat Problemy z Dynamiką, Odpalaniem itp...Pomocy


Nie kupiłem dla żony do pracy. Tylko dla siebie bo mam dalej ale jezdze z znajomym teraz a żona nie ma poprostu jak dojezdzać zabardzo bez auta.

Liczyłem się z naprawami w okolicy 4-6 tyś ale powoli nie wiem za co sie "zabierać".
Powrót do góry
jackass99

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 1196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujscie
Posiadane auto: 407 2.0HDI 136KM 04r
Piwa: 92/9
Wysłany: Sob 10 Gru 2016, 18:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 2.7 HDI Automat Problemy z Dynamiką, Odpalaniem itp...Pomocy


nawet mechanika nie masz kumatego ja nie pchał bym sie w koszta.. te silnika da dobre ale z bardzo niskim przebiegiem a takich juz nie ma pozniej to skarbonka
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot3008

29 000

2010r.

186 000 km

śląskie

Peugeot308

47 900

2017r.

120 000 km

śląskie

PeugeotPartner

9 900

2005r.

270 000 km

wielkopolskie

Peugeot307 CC

12 900

2004r.

260 000 km

śląskie

Peugeot308 SW

32 900

2015r.

236 194 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System