Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) światła, filtr cząstek stałych, radioodtwarzacz, zapalniczka


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ryki67

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centrum
Posiadane auto: Stinger
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Maj 2011, 15:02
Temat postu:

światła, filtr cząstek stałych, radioodtwarzacz, zapalniczka


Witam
Panowie mam 4 pytania

1. czy da si e jakoś wyłączyć automatyczne światła po włączeniu sinika w SW 307, to znaczy wiadomo jak odpalam samochód to się światła włączają a ja bym chciał ręcznie to robić.

2. jak sprawdzić czy mój samochód ma filtr cząstek stałych ???
czy po numerze VIN gdzieś to jakoś można odczytać ???

3. jak zrobić żeby radio CD mi grało na postoju bez włączonego silnika,
lub nawet bez przekręconego kluczyka w stacyjce ???
żeby również był prąd w zapalniczce

4. mam zmieniarke CD BLAUPUNKT pod radiem CD nie chodzi nie wiem dlaczego czy jest może na FORUM ktoś kto się zna jak naprawić,
a pierwsze pytanie to bardzo proszę o podpowiedź jak ją wyjąć ???

proszę o informację
Powrót do góry
keval

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Był Peugeot 307 1.6 HDI, jest 2008 1,2 eTHP
Piwa: 20/24
Wysłany: Sob 14 Maj 2011, 20:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) światła, filtr cząstek stałych, radioodtwarzacz, zapalniczka


Co do FAP to jeżeli we VIN masz symbol HZ to jest FAP, jeżeli masz HY to nie, a najlepiej podaj VIN tutaj http://peugeot.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=42636&start=105&postdays=0&postorder=asc&highlight= to dowiesz się więcej, ale po VIN na bank mozna sprawdzić czy jest.

Co do radia i pradu w zapalniczce to 307 mająEconomy Mode i komp odcina prąd chyba po pół godz od wyjęcia kluczyka i wyłączeniu zapłonu,żeby chronić akumulator przed rozładowaniem i raczej tego łatwo obejść się nie da ( swoją drogą funcja staje się bezcenna jak zapomnimy wyłączyć światłaSmile)

A te światła to też chyba są zaprogramowane w komputerze i chyba na przełącznikach nie da się tego wyłączy, ale tu nie jestem pewnien bo nie mam tej funcji.
Powrót do góry
ATBCK

Auto Maniak



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 1902
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 2010r.
Piwa: 175/1
Wysłany: Sob 14 Maj 2011, 20:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) światła, filtr cząstek stałych, radioodtwarzacz, zapalniczka


swiatła da sie wyłączyc ale komputerem serwisowym,
sam tego nie zrobisz bez interfejsu i programu Peugeot Planet
Powrót do góry
ryki67

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centrum
Posiadane auto: Stinger
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Maj 2011, 00:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) światła, filtr cząstek stałych, radioodtwarzacz, zapalniczka


Bardzo dziękuje Panowie za odpowiedzi i prosze o jeszcze, i co z tą zmieniarką, bo może ona jest dobra a ja nie wiem, jak wkładam do niej płytę to nie chche zaciągnąć, czy mam coś zrobić???
jak jest u was,
w nr VIN mam HZ czyli chyba będzie filtr cząstek stałych
prosze Was o odpowiedź jakie to niesie niekorzystne skutki w eksploatacji samochodu,
bardzo proszę o każdą wskazówkę lub sugestię (co ile się go wymienia eksploatuje itp.)
pozdrawiam
Powrót do góry
keval

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Był Peugeot 307 1.6 HDI, jest 2008 1,2 eTHP
Piwa: 20/24
Wysłany: Nie 15 Maj 2011, 12:27
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) światła, filtr cząstek stałych, radioodtwarzacz, zapalniczka


Niekorzystnych poza kosztami to chyba nie ma żadnych...
Z tego co wiem FAP napełnia się specjalnym płynem (dość kosztownym), nie wiem czy jest tam jeszcze coś cos wymienia ... Płyn wymienia się chyba co 80 lub 120 tyś km, lub po zapchaniu filtra. Po podłączeniu do kompa PP powinno pokazac w ilu % filtr jest zapełniony
Jak filtr się powoli zapycha to z tego co czytałem na forum auto traci moc, filtr można tez wypalić jadąc na dłuższej trasie na wysokich obrotach, ale to chyba zabieg doraźny, niektórzy tez wymontowywali FAP twierdzac, ze wychodzi taniej niz uzupełniac płyn i czyścić filtr.
Wszystko co napiasłem jest troche na czuja ( z tego co mi się przypomniało z różnych wypowiedzi i postów) sam nie mam tego filtra wiec nie zagłebiam sie w temacji, tak wiec sory jezeli cos pomieszałem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 15 Maj 2011, 12:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ryki67

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centrum
Posiadane auto: Stinger
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Maj 2011, 14:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) światła, filtr cząstek stałych, radioodtwarzacz, zapalniczka


Keval
dziękuje serdecznie za podpowiedź,
Panowie proszę o informację jak się wymontowuje ten FAP, ile kosztje taki zabieg i czy generalnie trudno to wykonać?
a jak później z przeglądem w aucie po wymontowaniu takiego filtra???
bardzo proszę o info
Powrót do góry
ATBCK

Auto Maniak



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 1902
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 2010r.
Piwa: 175/1
Wysłany: Nie 15 Maj 2011, 14:57
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) światła, filtr cząstek stałych, radioodtwarzacz, zapalniczka


Kolego ryki, mam dokładnie taki sam silnik jak Ty 1,6hdi z Fap tyle że w 407.

Mam obecnie przejechane 150tys km i żadnych problemów z Fapem.
Robiłem raz dolewkę Eolysu przy 100tys km ale niepotrzebnie, bo się okazało po podpięciu pod komputer że jeszcze sporo go było.

Rok temu przy 120tys km profilaktycznie zdjąłem Fap i go przepłukałem wodą.

Wyjmuje się go dosyc prosto. Trzeba zdjąć te aluminiowe osłony przy silniku, zdjąć opaskę łaczaca fap z katalizatorem, odkręcic dwa czujniki cisnien i czujnik temperatury a następnie sciągnąć Fap na dół.

Cena nowego na Alle... to 900zł, w ASO 2500zł ale przepłukując swój stary wodą uzyskujesz ten sam efekt jak bys kupił nowy.

Płukanie zwykłym strumieniem wody (nie pod ciśnieniem). Chodzi tu o wypłukanie rdzawego osadu z tlenku ceru. Bedziesz widział wypadające kwadraciki.
I pamiętaj o wysuszeniu filtru przed założeniem bo woda z niego może uszkodzic czujniki.

Po wypłukaniu Fap warto odznaczyć w komputerze, wymianę Fap na nowy, żeby silnik wiedział.
Powrót do góry
petro

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 198
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec Świętokrzyski
Posiadane auto: peugot 308
Piwa: 14/0
Wysłany: Nie 15 Maj 2011, 16:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) światła, filtr cząstek stałych, radioodtwarzacz, zapalniczka


W dodatku do instrukcji obsługi 307 jest opisane jak wyłączyć automatyczne światła.
Włączenie
- Ustawić pierścień A w położeniu"AUTO". Włączeniu funkcji
towarzyszy komunikat na ekranie wielofunkcyjnym.
Wyłączenie
- Ustawić pierścień A w położeniu innym niż "AUTO". Wyłączeniu
funkcji towarzyszy komunikat na ekranie wielofunkcyjnym.
Czy masz filtr cząstek stałych to najlepiej zadzwoń do serwisu podaj num. vin i ci powiedzą.
_________________
Petro
Powrót do góry
ATBCK

Auto Maniak



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 1902
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 2010r.
Piwa: 175/1
Wysłany: Nie 15 Maj 2011, 16:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) światła, filtr cząstek stałych, radioodtwarzacz, zapalniczka


Ustaliliśmy już że ma filtr czątek stałych.
Kolega nie pyta o automatyczne światła (związane z czujnikiem zmierzchu) lecz o wyłączenia świateł skandynawskich czyli załączanych razem z silnikiem i tego nie da się samemu wyłączyć.
Powrót do góry
ryki67

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centrum
Posiadane auto: Stinger
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Maj 2011, 18:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) światła, filtr cząstek stałych, radioodtwarzacz, zapalniczka


Witam serdecznie
koledzy jestem Wam niezwykle ale to niezwykle wdzięczny ponieważ mało kto tak jasno i czytelnie pomaga na FORUM,
ATBCK jeszcze raz bardzo dziękuję, jestem niezwykle zobowiązany.

Nigdy nie miałem Peugeot-a i jestem zielony w jego eksploatacji, musiałem zmienić samochód ze względu na wyjazd a była to okazja więc dlatego go kupiłem ponieważ auto jest z 2006r. i ma 70tys przebiegu, ale mnie bardzo straszyli mechanicy szczególnie kosmicznymi cenami FAP, i inych części.
DZIĘKUJĘ WAM BARDZO ZNACZNIE MNIE USPOKOILIŚCIE

w weekend chyba pojadę do Dąbrowy Górniczej założyć tempomat bo to podstawa, tutaj kurcze w Warszawie nie mogę nikogo znaleźć coby mi to załozył, mam jeszcze parę dni gdybyście mieli jakiś namiar to oczywiście wolałbym na miejscu bo poco gonić,


Panowie pomóżcie jeszcze mi w jednym, tak jak powiedziałem jestem zielony w Peugeot-cie dlatego proszę,
powiedzcie co powinienem sprawdzić w tym aucie przy tym przebiegu (70tys km) co jest awaryjne w tym silniku jak i w aucie, na co muszę uważać, czego pilnować itd.

czy warto kupić interfejs do komputera do tego samochodu
taki jak np tutaj http://allegro.pl/multiplekser-lexia-proxia-planet-nowe-modele-i1604781355.html
a może macie Panowie używany na sprzedaż?
czy takim interfejsem byłbym w stanie zaadoptować tempomat w moim aucie i czy jest to dosyć skomplikowane ??? silnik to 1.6HDi 110KM,

Jak miałem Octavię to Vag-iem pompe wtryskową ustawiałem i nie było problemu ale tutaj to nie mam jeszcze pojęcia
Powrót do góry
ryki67

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centrum
Posiadane auto: Stinger
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Maj 2011, 19:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) światła, filtr cząstek stałych, radioodtwarzacz, zapalniczka


Aha
Panowie jeszcze jedno,
czy da się sprawdzić za pomoca VIN czy auto ma możliwość podpięcia wogóle tempomatu, bo gadałem z jakimś fachowcem który mi powiedział że musi byc jakiś sterownik w BSI do tempomatu żeby wogóle można go było zaadoptować po włożeniu manetki
Powrót do góry
ATBCK

Auto Maniak



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 1902
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 2010r.
Piwa: 175/1
Wysłany: Nie 15 Maj 2011, 19:36
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) światła, filtr cząstek stałych, radioodtwarzacz, zapalniczka


Taki interfejs jak podałes link to do dostawczych peugeotów.
Musisz szukać czegoś takiego
http://allegro.pl/interfejs-lexia-peugeot-citroen-30pin-gw12-fv-i1602901980.html

i warto coś takiego kupić, bo zrobisz nim wszystko co autoryzowany serwis.
Tylko kupuj przetestowane bo jest cała masa takich interfejsów łączących się jedynie z silnikiem a powinny się łączyc ze wszystkimi modułami typu BSI, klimatyzacja, ABS, radio, itp.

Co do tempomatu to w 307 rzeczywiście może nie udać się aktywować w niektórych modelach.
Powrót do góry
ryki67

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centrum
Posiadane auto: Stinger
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Maj 2011, 19:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) światła, filtr cząstek stałych, radioodtwarzacz, zapalniczka


Bardzo dziękuje za linka
a powiedz czy może znasz tych sprzedajych w sensie chodzi mi czy to dobry interfejs z tego linku jest i czy mi się połączy z innymi modułami?

jak znajdziesz chwilkę to napisz naco zwrócic uwagę w ty moim aucie przy tym przebiegu
Powrót do góry
ATBCK

Auto Maniak



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 1902
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 2010r.
Piwa: 175/1
Wysłany: Nie 15 Maj 2011, 19:51
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) światła, filtr cząstek stałych, radioodtwarzacz, zapalniczka


http://www.peugeot-klub.pl/index.php?topic=25914.105

tutaj ktoś pisał że kupował od tego sprzedawcy:

http://allegro.onet.pl/lexia-proxia-citroen-peugeot-psa-pp2000-w-24h-fv-i1606576636.html
Powrót do góry
pikson

Czytelnik



Dołączył: 31 Maj 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: peugeot 307 1.6 hdi kombi 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 31 Maj 2014, 08:16
Temat postu:

peugeot nr.vin


Kupilem peugeota 307 1.6 hdi 2007 r. I prosilbym o rozszyfrowanie nr.vin. z góry dzięki.
VF33H9HZC85055363
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Peugeot206

7 900

2004r.

163 742 km

łódzkie

Peugeot207

14 900

2008r.

219 000 km

mazowieckie

Peugeot308

67 700

2017r.

160 000 km

mazowieckie

Peugeot1007

8 888

2005r.

177 000 km

wielkopolskie

Peugeot508 SW

23 400

2011r.

274 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System