Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
che_mik

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0HDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Maj 2011, 21:23
Temat postu:

Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


Witam,
Już od 3 m-cy nie mogę dojść do porządku z moim 407 2.0hdi,
więc proszę o pomoc, wszystkich znawców i użytkowników.
Zacznę od objawów:
poszarpywanie, a raczej chwilowe ale spadki mocy przy normalnym przyśpieszaniu w przedziale 1300-2000rpm, powyżej 2000rpm w miarę dobrze. Podczas bardzo ostrego przyśpieszania dolegliwość prawie nie wyczuwalna. Dzieje się tak na zimnym i ciepłym silniku. Nie wyrzuca żadnego błędu Shocked i tak od 3 m-cy toczę się tym autkiem nie czerpiąc żadnej przyjemności z jazdy, a po mieście jeździć to męczarnia.

Teraz trochę o tym co ustaliłem i zrobiłem, ale problemu nie rozwiązałem:
Wymieniony egr i przepływomierz (na nowe), ponieważ zarówno po odłączeniu egr lub przepływomierza usterka ustępowała całkowicie i nadal ustępuje, ale to nie jest rozwiązanie na dłużej. Podmieniane były nawet wtryskiwacze, przepustnice z czujnikami i sterowaniem, sterowaniem turbo, czujnik położenia pedału gazu, a nawet cały komputer,a na końcu wgrany najnowszy soft Exclamation. Oczywiście wszystko robiłem w porządnym warsztacie.
Zobaczcie jaki ogrom pracy został włożony i nic. Chcę rozwiązać ten problem, ale sam jestem za cienki, a naciągaczy nie brakuje.
Pomożecie Question Very Happy
Najważniejszą wskazówką wydaje mi się to, że wszystko wraca do normy po odłączeniu egr lub przepływki, ale obydwie te części wymieniłem na nowe.
Powrót do góry
che_mik

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0HDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Maj 2011, 21:38
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


Jak ktoś chce kupić albo pożyczyć na sprawdzenie egr lub przepływke to służę pomocą, sprawne po przebiegu 70tyś.
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Pon 16 Maj 2011, 21:56
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


witam - kolego poszperaj na forum te problemy opisywano juz wielokrotnie - na tym etapie to wrózenie . Na tyle co zrobiłes i zainwestwałes to powinny byc efekty. Moja rada poszukaj mechaniora z praktyka dobrym oprogramowaniem - cudów nie ma : czujniki cisnienia , doloty powietrza ? - powodzenia
Powrót do góry
che_mik

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0HDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Maj 2011, 22:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


Co do mechanika to nie mogę mieć zastrzeżeń, na tyle pracy ile włożył w ten samochód nie zdoił mnie jeszcze do zera,ale nie wiele brakuje żeby przelać czarę goryczy Sad. Na razie się poddał i powiedział żeby jeździć aż wyrzuci jakiś błąd. Ja zrobiłem już 6tyś km i ani lepiej ani gorzej. Już nie mogę patrzeć na ten samochód. Przestudiowałem już wszystkie fora. W tygodniu na próbę chcę zaślepić egr (nie odłączyć) i zobaczymy co dalej. Zastanawia mnie co prócz przepływomierza ma największy wpływ na pracę egr?, zakładam że jego wadliwa praca odpowiada za to poszarpywanie. Dodatkowo we własnym zakresie wyczyściłem IC z orurowaniem i sprawdziłem sitko w baku. Dodam, że w zimę samochód kiepsko palił (3-4 kręcenia), i wtedy sprawdzano ciśnienie paliwa i świece. Do głowy przychodzi mi sprawdzenie czujnika położenia wału i temperatury cieczy, ale gdzie one są i czy można je samemu spr. np. miernikiem lub odłączając na chwilkę?
Powrót do góry
paq11

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBUSKIE
Posiadane auto: 407SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Maj 2011, 09:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


Witam. Mam w swoim aucie dokładnie to samo - poszarpywanie przy przyspieszaniu do ok. 2000 obrotów. Podobnie jak ty mam wymieniony zawór egr, a obecnie auto stoi w serwisie diesla, gdyż podczas wymiany filtra paliwa okazało się, że mam opiłki metalu w paliwie. Jutro mam odebrać auto - będzie zregenerowana pompa paliwa i przepłukany cały układ. Mam nadzieję, że to pomoże, bo podobnie jak ty jestem już trochę załamany, tym bardziej, że auto również w czasie jazdy nie wyrzuca błędów, wszystkie parametry też w normie. Jedyne co mogę zasugerować, ale pewnie się już na to natknąłeś gdzieś na forum to może masz problem z filtrem cząstek stałych - podobno jak jest zapchany to auto daje takie objawy, albo nieszczelny wąż dochodzący do intercoolera. W każdym razie życzę powodzenia.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 17 Maj 2011, 09:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
che_mik

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0HDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Maj 2011, 19:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


W moim przypadku wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na problem z układem dolotowym, bo tak jak pisałem po odłączeniu egr lub przepływki wszystko w porządku. Po głowie chodzi mi jeszcze myśl pozbycia się fapa (w Kreatorze Mocy mają przystępną cenę) ale wpierw zatkam egr pod koniec tyg., żeby się upewnić że to jego złe sterownie jest wszystkiemu winne.

Paq11 jak odbierzesz auto z warsztatu to napisz czy to pompa cr powodowała poszarpywania i ile kosztuję regeneracja z wymianą. I jeszcze jedno pytanie, czy w twoim przypadku odłączenie egr coś poprawiało i czy próbowałeś to robić?
Powrót do góry
che_mik

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0HDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Maj 2011, 22:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


Dziś się zawziąłem i zaślepiłem egr (3mm blacha z mosiądzu). Tak jak przypuszczałem samochód odżył. Nic nie szarpie, a co ciekawe nie wyrzuca żadnego błędu, trochę tak pojeżdżę i zobaczę co się będzie działo. Ja komuś by przyszło do głowy co może wpływać na wadliwą pracę nowego egr, proszę o podpowiedzi.
Powrót do góry
paq11

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBUSKIE
Posiadane auto: 407SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Maj 2011, 08:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


Nie próbowałem zabawy z egrem, został wymieniony w serwisie na nowy, więc myślałem, że ten temat mam z głowy.
Auto będę odbierał prawdopodobnie dopiero jutro, dam znać co i jak.
Powrót do góry
paq11

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBUSKIE
Posiadane auto: 407SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Maj 2011, 18:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


Witam. Auto odebrane od mechanika. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów okazało się, że niestety w dalszym ciągu szarpie, szczególnie przy przyspieszaniu, zwłaszcza na drugim biegu. Niestety trzeba będzie szukać dalej, choć nie wiem za bardzo jak. Samochód był już podłączany kilka razy do komputera, zarówno na postoju, jak i w czasie jazdy i nic, żadnych błędów, parametry w normie. Nowy EGR, pompa zregenerowana, przeczyszczony cały układ z opiłków, FAP zapełniony w połowie (informacja z serwisu). Na dzień dzisiejszy zupełnie nie wiem co dalej robić. Załamka.
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Pią 20 Maj 2011, 20:25
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


witam - kolego to praktycznie zrobiłes kapitalke - ale problem pozostał .
Ja bym jeszcze raz przeleciał FAP+ katalizator, dwumasa sprzegła , czujniki cisnienia .. uklad dolotowy powietrza - kolego cudów nie ma , jak zawsze jest to bzdet za 50 zł, ale... nalezy w niego trafic . Auto ładne i dobry silnik - wiec jeszcze raz niech mechanior przeleci sie po tematach - moze cis przeoczył - powodzenia...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
che_mik

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0HDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Maj 2011, 08:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


Paq11, mogę ci podpowiedzieć parę rzeczy do sprawdzenia, jedne możesz wykonać sam, drugie raczej mechanik. Spróbuj sam odłączyć kostkę od egr, oczywiście na wyłączonym zapłonie, odpalić (błąd wyrzuci po trzecim odpaleniu), przejechać się kilkanaście kilometrów. Jeżeli szarpania nie ma to prawdopodobnie masz to co ja, czyli [cenzura]ą usterkę nie dającą się łatwo diagnozować. Przeczytaj wyżej ile rzeczy ja miałem sprawdzanych, może oszczędzi Ci to kosztów. Ja pojechałem wczoraj jeszcze do mechanika spytać się czy mogę jeździć z zaślepionym egrem i czy może wpadł mu do głowy nowy pomysł. Co do egra powiedział, że jeżeli nie wyrzuca błędu to można spróbować. Z nowych pomysłów to podejrzenia padły na turbinę. Może być wyłamana część łopatek od zmiennej geometrii i podczas spokojnego przyśpieszania egr zabiera jej za dużo spalin a ona pompuje za mało powietrza i problemy gotowe. Tą awarię turbiny można sprawdzić tylko przez jej demontaż, a to kolejny kosztowny wydatek z powodu jej umiejscowienia. Paq11 jeżeli coś ustalisz to daj znać.
Powrót do góry
paq11

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBUSKIE
Posiadane auto: 407SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Maj 2011, 10:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


Witam. I co jeździsz bez żadnych problemów z zaślepionym egrem? Ja raczej będę szukał w kierunku FAP. Wydaje mi się, że szarpanie nasila mi się po dłuższym jeżdżeniu w cyklu miejskim. Po powrocie z trasy jakby zanikało. W serwisie co prawda stwierdzili, że FAP ma m zapchany tylko w połowie, ale może po kilkudniowym jeżdżeniu w cyklu miejskim dobija do pełna i wtedy zaczyna szarpać? Nie wiecie, czy istnieje możliwość dobrania się do FAP-a? Chciałbym sprawdzić czy przypadkiem poprzedni właściciel go nie usunął - może stąd moje problemy?
Powrót do góry
paq11

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBUSKIE
Posiadane auto: 407SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Maj 2011, 09:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


Witam ponownie. Wczoraj i dzisiaj rano miałem trudności z odpaleniem auta po nocy - tzn. po pierwszym odpaleniu auto po ok. sekundzie może dwóch zgasło po czym po dłuższym kręceniu odpalało. Dodam, że przed regeneracją pompy i czyszczeniem układu nigdy nie miałem takich problemów, poza tym ciągłe pie... szarpanie.
Powrót do góry
paq11

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBUSKIE
Posiadane auto: 407SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Maj 2011, 18:46
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


A czy szarpanie auta może być związane z kiepską jakością oleju jak na silnik hdi? tzn. obecnie mam zalany 10W40 (informacja z kartki pod maską). Poza tym nie mam pewności, że w ogóle był wymieniany przez poprzednika, a od zakupu stuknęło już ok. 10.000km.
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Nie 22 Maj 2011, 21:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


witam - olej w silniku nie ma nic wspolnego - ON złej jakości TAK.
Co do Fap - wywal elektronicznie i fizycznie lącznie z katalizatorem i masz w tym zakresie spoko. Aktualnie temat FAP juz nie taki drogi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot407

24 900

2011r.

136 000 km

śląskie

Peugeot2008

36 900

2013r.

88 000 km

mazowieckie

Peugeot1007

8 990

2006r.

170 000 km

wielkopolskie

Peugeot807

29 900

2010r.

215 000 km

śląskie

Peugeot208

30 900

2014r.

143 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System