Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paq11

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBUSKIE
Posiadane auto: 407SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Lip 2011, 22:12
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


Witam ponownie. Od ok. trzech tygodni problem z szarpaniem, głównie na drugim biegu nie występuje, po tym, jak w serwisie wgrali mi nowy soft. Niestety pojawił się inny problem - na piątym i szóstym, biegu podczas jazdy np. na autostradzie ze stałą prędkością głównie pomiędzy 110-130km/h auto bardzo delikatnie dławi się, jakby delikatnie chwilowo traci moc. Jest to ledwo wyczuwalne. Dałbym sobie z tym spokój, ale czekają mnie wczasy 2000km w jedną stronę i obawiam się przygód na trasie.
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Pon 04 Lip 2011, 22:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


a jak tam kolego FAP - zaczni od tego cudu, nastepnie diagnostyka - bez tego to wrózenie :
- wtryski
- czyjnik cisnienia
- przepływka
- turbo
??????????????????????????????????????
Jak trasa poza RP - to nie ma zartów --- powodzenia ---
Powrót do góry
paq11

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBUSKIE
Posiadane auto: 407SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Lip 2011, 23:15
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


FAP raczej odpada - był sprawdzany w serwisie już ze 3 razy. Od wypalania raczej też nie szarpie, bo dławienie występuje niemal cały czas, zwłaszcza pomiędzy 110-130km/h, więc cykl wypalania musiałby u mnie trwać praktycznie bez przerwy. Wtryski, przepływka, czujnik ciśnienia i turbo też sprawdzone, poza tym nowy EGR, soft, zregenerowana pompa WC, przepłukany cały układ z opiłków. Jakiś koszmar. Peugeot powinien płącić odszkodowanie za straty moralne - pod względem nerwów auto zabrało mi już ze dwa lata życia, nie licząc czasu spędzonego w warsztatach i dojazdach do nich.
Powrót do góry
che_mik

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0HDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Lip 2011, 00:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


paq11 zaślep egr i zobacz co będzie się działo, ja zrobiłem to 5tyś km temu i mam święty spokój tzn. 0 szarpania i 0 błędów. Dodatkowo 2tyg. wyrzuciłem całkowicie FAP tak na przyszłość Very Happy . Spec od wymontowywania fap powiedział, że w tych samochodach egr zabija fap, szczególnie przy krótkich trasach. Ja też miałem w srwisie spr. fapa i wszystko było ok, a koleś powiedział, że miałem go mocno nadtopionego i na 100% dobrze nie działął. Co do problemów z porannym odpalaniem po chłdnych nocach i z poszarpywaniem to może też być zapowietrzający się bak. Gdy tworzy się podciśninie w baku pompa WC może nie wyrabiać się do końca z odpowiednim ciśnieniem (w granicach normy i nie będzie błędu), a nawet się zapowietrzać. Łatwo to sparawdzić - po dłuższej trasie lub chłodnej nocy przystaw ucho do wlewu paliwa, odkręć korek, jak będzie słychać zaciągnięcie powietrza i potem bulgotanie to masz winowjce.
Powrót do góry
paq11

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBUSKIE
Posiadane auto: 407SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Wrz 2011, 17:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


Witam. Niestety w moim przypadku szarpanie powróciło. Wgranie nowego softu pomogło może na ok. miesiąc. Obecnie auto kilkaset kilometrów szarpie i buja się(na wyższych biegach), a kilkaset km. idzie jak burza. Przypomnę, że wcześniej zrobiłem m.in.: regeneracja pompy WC, płukanie układu z opiłków, nowy EGR, olej 5W40, wymiana filta paliwa, powietrza, oleju, sprawdzanie przepustnicy, przepływomierza, kilkakrotne podpinanie pod kompa również w czasie jazdy, kilka wizyt w serwisie i nic. Przez ostatnie dwa dni to totalna tragedia - nie da się jeździć. Dodam, że fachowcy, którzy regenerowali mi pompę (wieloletni markowy serwis diesla) po kilku dniach szukania przyczyn szarpania poddali się. Stwierdzili jedynie, że EGR pomimo że "teoretycznie" wymieniony na nowy (w serwisie) nie działa jak trzeba, w związku z czym podejrzewali uszkodzenie BSI, który nim steruje, ale nie podjęli się naprawy. Zastanawiam się też, czy poprzedni właściciel przypadkiem nieumiejętnie nie pozbył się FAP-a (czy można fizycznie sprawdzić, czy w ogóle go mam?). Słyszałem tylko, że nie da się go wyciągnąć bez uszkodzenia. Mam jeszcze jedno pytanie, jeśli jest różnica ciśnień na wejściu i wyjściu z FAP-a to znaczy, że na 100% on tam jest? Zastanawia mnie jeszcze ten pedał gazu o którym piszecie powyżej. Najgorsze jest to, że muszę się sam wszystkiego domyślać i szukać przyczyny na macajewa. Jestem już na tyle zdesperowany, że oddałbym auto do porządnego serwisu i zapłacił gdyby tylko usunęli szarpanie (słyszałem że w Poznaniu jest niezły serwis, tylko nie wiem dokładnie który).
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 22 Wrz 2011, 17:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Czw 22 Wrz 2011, 20:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


WITAM - BSI - ?? po takim wkladzie powinno juz byc jasne .
FAP - kolego środkowy tłumik - jak go zobaczysz, powinny do niego byc doprowadzone dwie rurki - jezeli sa masz FAP - czy fizycznie masz w środku - nalezy tłumik rozkrecic - od tyłu pierwsz jest FAP - dalej katalizator - - wiec fizycznie to sprawdzic.

Osobiście !!!!!! na Twoim miejscu, po takim wkładzie kasy- nerwów - wywalił bym fizycznie i elektronicznie FAP + katalizator - koszt ??? cena umowna . Pozostaje ci sumienie ekologiczne - wzrost około 3% na analizatorze spalin.
Na tym etapie co masz do stracenia - a zbytnio nie masz juz co wymieniac .. do rozwazenia - powodzenia --
Powrót do góry
paq11

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBUSKIE
Posiadane auto: 407SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Wrz 2011, 20:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


Ok. Gdybym miał pewność, że to szarpanie jest od FAP-a już dawno bym to zrobił. Gorzej jak wywalę ponad 1000zł i auto dalej będzie szarpało, a ja dalej będę wydawał kasę na macajewa.
A odnośnie usuwania FAP-a, czy istnieje ryzyko, że ktoś zrobi to nieumiejętnie i pojawią się inne problemy?
Powrót do góry
che_mik

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0HDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Wrz 2011, 23:09
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


Witam. Dawno tu nie byłem. Paq11 widzę, że nadal nie spróbowałeś odłączyć kostki od egr. Ja też miałem wymieniony egr na nowy i nic nie pomogło. Jeżeli to błąd sterownia egr'em to wymiana na nowy nic nie pomoże, a sprawdzić to mozesz przez odłączenie (chwilowo). Jeżeli to pomoże to zaślep dziadostwo jak ja i święty spokój. Proszę zrób to i napisz czy pomogło. Padnięty FAP nie daje takich objawów.
Powrót do góry
paq11

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBUSKIE
Posiadane auto: 407SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Wrz 2011, 06:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


A można jeździć z zaślepionym EGR-em bez szkody dla silnika i np. FAP-a?
Powrót do góry
paq11

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBUSKIE
Posiadane auto: 407SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Wrz 2011, 13:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


Dzisiaj zrobiłem mały eksperyment. Zrobiłem ok. 80 km na trasie. Dwukrotnie na postoju dogrzewałem auto do 90 stopni piłując go przez kilka minut, po czym agresywna jazda. No i okazało się, że po przyjeździe do domu auto przestało szarpać (dodam, że mam walnięty termostat i przez ostatnie kilkaset km jeżdżę na totalnie zimnym siniku w dodatku w mieście, wcześniej blisko 2000km wracania z wczasów też na zimnym - wskazówka na minimum). Wydaje mi się, że świadczy to wyraźnie o tym, że jeżdżąc na zimnym silniku FAP nie wypalał się, stąd nasilone szarpanie. tym bardziej, że jak miałem sprawny termostat szarpanie również występowało cyklicznie co kilkaset km, tyle że z dużo mniejszym nasileniem. Zastanawia mnie tylko to, że jak zaczyna szarpać to trwa to zwykle kilkaset km - czy możliwe, że tak długo wypala się FAP? Proszę doradźcie co o tym sądzicie. Średnio znam się na mechanice, ale kombinuję jak mogę.
Powrót do góry
sinnerro

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 590
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: Peugeot 407, 2.0 hdi 136KM, 2005, Citroen C5 2.0HDi 163KM 2012 eclusive
Piwa: 47/4
Wysłany: Pią 23 Wrz 2011, 14:35
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


paq11 napisał:
Dzisiaj zrobiłem mały eksperyment. Zrobiłem ok. 80 km na trasie. Dwukrotnie na postoju dogrzewałem auto do 90 stopni piłując go przez kilka minut, po czym agresywna jazda. No i okazało się, że po przyjeździe do domu auto przestało szarpać (dodam, że mam walnięty termostat i przez ostatnie kilkaset km jeżdżę na totalnie zimnym siniku w dodatku w mieście, wcześniej blisko 2000km wracania z wczasów też na zimnym - wskazówka na minimum). Wydaje mi się, że świadczy to wyraźnie o tym, że jeżdżąc na zimnym silniku FAP nie wypalał się, stąd nasilone szarpanie. tym bardziej, że jak miałem sprawny termostat szarpanie również występowało cyklicznie co kilkaset km, tyle że z dużo mniejszym nasileniem. Zastanawia mnie tylko to, że jak zaczyna szarpać to trwa to zwykle kilkaset km - czy możliwe, że tak długo wypala się FAP? Proszę doradźcie co o tym sądzicie. Średnio znam się na mechanice, ale kombinuję jak mogę.


Troche nie zrozumiałe jest to co napisałeś, EGR trzeba zaślepić i zobaczyć jak będzie. Skoro piszesz ze poszarpywanie jest co kilkaset km to może powrócić niebawem. Może FAP nie potrafi Ci się porządnie wypaliś skoro temp. nie może wsoczyc powyżej 70, nie wiem za bardzo nie zrozumiane jest to co napisałeś.
Powrót do góry
paq11

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBUSKIE
Posiadane auto: 407SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Wrz 2011, 12:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


Witam. Czy gdzieś na forum jest info jak zaślepić egr? Właściwie skoro można go zaślepić bez szkody dla jazdy, to po kiego grzyba on tam w ogóle jest, jaką spełnia funkcję oprócz sprawiania problemów?
Powrót do góry
sinnerro

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 590
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: Peugeot 407, 2.0 hdi 136KM, 2005, Citroen C5 2.0HDi 163KM 2012 eclusive
Piwa: 47/4
Wysłany: Pon 26 Wrz 2011, 12:46
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


Ma za zadanie dopalac spaliny, żeby nasz enwajroment był czystszy Wink
Powrót do góry
paq11

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBUSKIE
Posiadane auto: 407SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Wrz 2011, 14:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


Czyli logicznie rzecz biorąc jak go zaślepię do nie będzie dopalał spalin. Więc jakim cudem auta z zaślepionym egrem jeżdżą?
Powrót do góry
magma1974

Auto Maniak



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 598
Skąd jesteś (miejscowość / region): PLYMOUTH UK czasem RADOMSKO i BIELAWA
Posiadane auto: CITROEN C4 1.6 16V VTR+ Oraz C5 x7 2009 2.0 hdi FAP
Piwa: 41/2
Wysłany: Pon 26 Wrz 2011, 16:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Poszarpywanie przy przyśpieszaniu


normalnie nie dopala azotu a jak zaczna czesciej spaliny sprawdzac to wszyscy beda go odslepiac przed przegladem
_________________
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot308

17 900

2009r.

209 000 km

małopolskie

Peugeot2008

36 900

2013r.

88 000 km

mazowieckie

PeugeotPartner

46 800

2018r.

147 000 km

małopolskie

Peugeot5008

22 800

2010r.

167 000 km

mazowieckie

Peugeot3008

36 900

2012r.

145 060 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System