Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 405 ) :roll: Luzy zaworowe w Peugeocie 405 1.8 benzyna


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 405 ) Silnik iskrowy-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cbskut

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Busko Zdrój
Posiadane auto: Peugeot 405 1.8 GR
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Mar 2008, 16:43
Temat postu:

:roll: Luzy zaworowe w Peugeocie 405 1.8 benzyna


Witam!

Mam pytanie/prośbę do wszystkich użytkowników forum.
Nie mogę wyszukać nigdzie jakie powinny być LUZY ZAWOROWE
w PEUGEOCIE 405 1.8 Benzyna. Wszystkich proszę o podanie mi odpowiedzi.
Dziękuje z góry. Smile
_________________
I will be a husla till i die.
Powrót do góry
gadu-gadu
oskar

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Kwi 2008, 00:53
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) :roll: Luzy zaworowe w Peugeocie 405 1.8 benzyna


Hej, mam to samo auto, jak wlacze silnik to slysze jak walek wali po zaworach, zwlaszcza zanim go olejem zaleje. Ting, ting, ting, ting, ting, ting, ting, ting, zastanawiam sie czy dawac go do regulacji zaworow?
Powrót do góry
aureliuszbuldys

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): nysa

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Maj 2008, 15:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) :roll: Luzy zaworowe w Peugeocie 405 1.8 benzyna


prawidlowy luz zaworowy to zawory ssace 0,20mm wydechowe 0,40mm przy zimnym, silniku tzn temperatura ma zewnatrz ok 20 stopni tolerancja to +/- 0,05mm ja z kolei mam prosbe napiszcie mi jaka macie temperature na silniku w miescie w cieply dzien u mnie podchodzi pod 100 wlacza sie wiatrak ale nie wiem czy to nuie za duzo..moj nr gg 1452321
Powrót do góry
gadu-gadu
oskar

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Maj 2008, 13:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) :roll: Luzy zaworowe w Peugeocie 405 1.8 benzyna


Czesc mam 405 1.8 benzyna z 1996r. Jezdzac na miescie niezaleznie od pogody temperatura silnika (pokazywana) to 90 stopni - jak u ciebie podchodzi pod 100 to wydaj mi sie ze jest to za duzo.

Raz tak mialem ze sie nie wlaczal wiatrak - mechanicy wywalili jakis taki dziwny element, dodatkowy czujnik temperatury pod maska, nie ma oni nic wspolnego z czujnikiem temperatury na chlodnicy (w twoim przypadku pierwszy do sprawdzenia) ale jak szwankowal to nie pozwalal tamtemu zadzialac.

A termostat dziala dobrze? Kiedy chlodnica robi sie ciepla? Przy jakiej temp na silniku?
Powrót do góry
aureliuszbuldys

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): nysa

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Maj 2008, 23:20
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) :roll: Luzy zaworowe w Peugeocie 405 1.8 benzyna


witam no sluchaj termostat dziala tyle ze po wypadku mam inna chlodnice chyba od 1600 ale zastyanawia mnie bo inni pisza ze temp.powyzej 90 stopni nawet pod 100 to norma( w ekstremalnych warunkach chlodzenia oczywiscie) tak tez pisza w ksiazce serwosowej ze powyzej chyba 94 stopni ma sie wlaczyc wiatrak i u mnie sie wlacza schlodzi i sie wylaczy a jak wiemy jest tez jego droga pozycja wlaczenia (szybsza) ktora wg.ksiazki ma sie wlaczac przy 101 stopniach (np w bardzo upalny dzien w miescie lub jadac powoli pod gore) wiec jest dopuszaczalny taki skok temp i wtedy powinien sie wlaczyc drugi stopien chlodzenia i u mnie sie tez wlacza zastanawiam ise czy jest roznica temp na silniku 1600 i jak ja mam 1900 bo jesli nie nic nie przeszkadza ze mam mniejsza chlodnice..bardzo prosze o opinie innych uzytkownikow
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 25 Maj 2008, 23:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
oskar

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Maj 2008, 00:35
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) :roll: Luzy zaworowe w Peugeocie 405 1.8 benzyna


Czy wiatrak sie włącza zawsze w tej samej temperaturze? I czy temperatura silnika jest stała?

Z tego co pamiętam to mam termostat który sie owiera przy 85 stopniach, a czujnik wentylatora jest na chłodnicy.

W moim przypadku raz tylko widzialem prawie 100 stopni i sie to skonczyło łataniem węża w warsztacie bo pękł (na szczęście akurat jechałem by zrobic inna naprawę)

Zapytaj tez tutaj:

http://www.francuskie.pl/francuskie/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=3
Powrót do góry
aureliuszbuldys

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): nysa

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Maj 2008, 08:03
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) :roll: Luzy zaworowe w Peugeocie 405 1.8 benzyna


tak wiatrak sie wlacza zawsze przy tej samej temperaturze ponad 90 st.natomiast termostat przy 88 stopniach (tak jest przynajmniej napisane na nim silnik jak jest zimny bardzo szybko sie grzeje do temp okolo 85 i tak trzyma natomiast w miescie zdecydowanie skacze do gory jak mowilem ok 95 st moze wiecej troche przed 100 ale wiatrak sie normalnie wlacza..boje sie tylko teraz o te cieple dni ktore beda..
Powrót do góry
gadu-gadu
oskar

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Maj 2008, 10:53
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) :roll: Luzy zaworowe w Peugeocie 405 1.8 benzyna


To może z innej beczki, płyn jest? Uklad chłodzenia jest odpowietrzony?

Tak na chłopski rozum to: jeśli wszystko działa dobrze to jeśli jest gorąco i temperatura płynu jest wysoka (na miescie) około 100 stopni i tak gorący płyn jest pompowany do chłodnicy - i jeśli masz chłodnicę od mniejszego silnika - która potencjalnie mogła by niewyrabiać - to logicznie jej wiatrak powinień pracować cały czas?

Czyli jeżeli wiatrak się wyłącza to znaczy że temperatura chłodnicy sie obniża. Czyli kłopot może polegać na odprowadzieniu nadmiaru ciepła z silnika do chłodnicy - może (nie chcę cię tutaj straszyć) pompa wody nie jest dostatecznie wydajna? Wiem że taki element się wymienia przy wielkich przebiegach.
Powrót do góry
aureliuszbuldys

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): nysa

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Maj 2008, 07:44
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) :roll: Luzy zaworowe w Peugeocie 405 1.8 benzyna


tak kolego jest zalany plyn wsz odpowietrzone pompa wodna ma przjechane 12 tys km wiec jest wydajna i zawsze wymieniam na oryginalne czesci, rzeczywiscie masz racje skoro przy wlaczeniu sie wiatraka np w miescie chlodzi go jakis czas a po chwili sie wylacza to znaczy ze po prostu dostatecznie wychlodzil ewentualnie roznica moze polegac na trym ze przy tej mniejeszej chlodnicy czesciej sie bedzie wlaczal wiatrak..dobrze mysle? a i jeszcze jedno zastanawiam sie jaka roznice robi wieksza chlodnica(dluzsza bo wys taka sama) skoro w serwisowce podaja ze do WSZYSTKICH typow peugeota 405 (benzyna) czy to 1600 czy 1900 wchodzi taka sama ilosc plynu chlodzacego 6.6 L wiec tak sobie mysle ze w sumie to mimo mniejszej chlodnicy mam przeciez taka sama ilosc plynu wiec powinno sie sprawdzac..sprawdze dzisiaj ma byc upalny dzien wiec napisze potem co i jak..wczoraj przy jezdzie z klima mialem srednio 92stopnie nawet za miastem ale po przejechaniu moze 3 km w "trasie" i nie wiem w sumie co o tej temp. myslec..
Powrót do góry
gadu-gadu
oskar

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Maj 2008, 23:30
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) :roll: Luzy zaworowe w Peugeocie 405 1.8 benzyna


Witam, dzisiaj jezdzilem troche po miescie, upał jak cholera - silnik około 90 stopni - i to jest normalne.

Z tego co wiem to diesel miał dodatkowy wentylator.

Masz klime? W 405-tce? Zazdroszcze Very Happy
Powrót do góry
aureliuszbuldys

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): nysa

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Maj 2008, 07:32
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) :roll: Luzy zaworowe w Peugeocie 405 1.8 benzyna


wszystkie P.405 1900 benzyna maja 2 pozycje na wiatraku nawet w instrukcji pisze ze 2 wlacza sie przy 101 stopni ja wczoraj jezdzac mam po miescie okolo 95 a w trasie okolo 90 moze 91 zauwazylem ze chyba czesciej sie wlacza wiatrak i teraz mam dylemat jak mi radzisz nie przejmowac sie tym czy wsadzac nowa chlodnice wieksza??
napisz mi prosze cie jeszcze dokladniej piszesz ze masz temp okolo 90 tzn przed 90 czy 91,92 i jeszcze jaki masz tam silnik.
a co do mojego jest to najlepsza wersja STI :skora,klima pelna elektryka ABS itd..one byly z klima i diesle tez;)
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
oskar

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Maj 2008, 16:09
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) :roll: Luzy zaworowe w Peugeocie 405 1.8 benzyna


Mam benzyne 1.8, z reguły zanim temperatura dojdzie do 90 stopni slyszę puk i się włącza wentylator na chłodnicy. Może masz inny silnik (mój to XU7JP) i tam temperatura 100 stopni jest tą właściwą.

Co do chłodnicy to bym tego nie ruszał, po co? Przecież chłodzi Very Happy Jakby twój wiatrak pracował cały czas to co innego.

Trzeba pamiętać o tym że temperatura silnika pokazywana na zegarze to chyba temperatura głowicy, a wiatrak włącza czujnik na chłodnicy.

Jesli wszystko jest ok to temperatura silnika powinna być określona termostatem. Mój termostat otwiera się przy 85 stopniach, dlatego jak na miescie temperatura dojdzie do 90 stopni to otwiera chłodnicę i temperatura zaczyna spadać - jak chłodnica się nagrzeje to wtedy włącza sie wentylator.
Powrót do góry
licilsim

Czytelnik



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Sie 2008, 23:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) :roll: Luzy zaworowe w Peugeocie 405 1.8 benzyna


mam problem. mam 405 1.6 gl i przy każdym gaszeniu auta chodzi mi wiatrak na chłodnicy i to dobre 10 min jak nie lepiej. wystarczy ze złapie nieco ponad 70 stopni i chodzi wiatrak. a wydaję mi sie ze powinien sie włączać co najmniej powyżej 90stopni. co to moze być jakiś czujnik czy co?? kilka razy dziennie jak go zapale i zgaszę to akumulator pada...pomuszcie mi bardzo proszę. Confused
_________________
jack
Powrót do góry
oskar

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Sie 2008, 10:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) :roll: Luzy zaworowe w Peugeocie 405 1.8 benzyna


Cześć,

Na chłodnicy jest czujnik który włącza wentylator kiedy temperatura
chłodnicy przekracza 70 stopni.

Normalnie kiedy włączysz silnik - chłodnica jest odcięta termostatem.
Dopiero kiedy temperatura osiągnie 85 stopni on się otwiera i gorący
płyn przepływa przez chłodnicę. Jesli stoisz to po pewnym czasie chłodnica
się nagrzeje i włączy się wiatrak ktory jednak powinien się dość szybko wyłączyć.

Poziom płynu jest prawidłowy?

Czyli albo masz walnięty ten czujnik albo nie da się schłodzić chłodnicy.

Jak wentylator pracuje to rozumiem ze powietrze
owiewa chłodnicę bez przeszkód? I jej temperatura spada?
Jesli tak - to czujnik może jeszcze jakiś przekaźnik.

Pozdrawiam,
O.
Powrót do góry
licilsim

Czytelnik



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Sie 2008, 23:20
Temat postu:

Re: ( Peugeot 405 ) :roll: Luzy zaworowe w Peugeocie 405 1.8 benzyna


tak tempetarura spada. zauwazyłem dziś ze jak rano jechałem jak był zimny silnik i temp nie doszła jeszcze do 90 stopni to wentylatro sie nie włączał. a jak juz przekroczę 90 stopni i zgaszę auto to chodzi conajmniej 10 min jak nie dłuzej. wydaję mi sie ze troszeczkę za długo akumulator cierpi na tym strasznie. jeszcze jutro sprawdzę stan płynu w chłodnicy. dziękuję za info.

Pozdrawiam Smile
_________________
jack
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 405 ) Silnik iskrowy-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 405 »

Opinie o samochodach Peugeot 405 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 405 ) Silnik iskrowy-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot508

69 900

2020r.

111 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot208

30 900

2014r.

143 000 km

śląskie

PeugeotRIFTER

61 900

2019r.

136 000 km

mazowieckie

Peugeot607

13 600

2007r.

267 000 km

wielkopolskie

Peugeot308

45 300

2019r.

187 763 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System