Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 406 ) Peugeot za niska temperatura silnika? ile płynu chłodzącego?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 406 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hadash

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.00HDi 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 00:03
Temat postu:

Peugeot za niska temperatura silnika? ile płynu chłodzącego?


Hej

nabyłem Peugeot 406 w wersji combi
samochód z 1998 silnik benzyna 2.0

oprócz wielu innych problemów mam takie dwa.

TEMPERATURA SILNIKA
Podczas jazdy (poza miastem) temperatura silnika spada do około 75*C - 80*C .
Podczas stania w korku lub jazdy w mieście rośnie do oczekiwanych 90*C i tam się utrzymuje. Czasami gdy bardziej przygrzeje rośnie do 100*C - 110*C i wtedy włącza się wentylator i spada do tych 90 ale jak tylko puszczę się na dłuższą trasę to spada do 75 - 80*C.
Pomyślałem po przeczytaniu postów że to termostat. ale to nie to
bo po wymianie jest tak samo.. Czujnik temperatury chyba też nie bo wentylator prawidłowo się włącza. Wskaźnik temperatury chyba też nie bo jest prawidłowo skorelowany z pracą wentylatora.

pytania. Czy to normalny objaw? też tak macie?
czy mam się przejmować tymi 80*C - mechanik mi mówi że nie mam się przejmować, doświadczenie mi natomiast mówi że mam bo
w moim pierwszym samochodzie Seat Ibiza 97 1.4 benzyna - temperatura utrzymywała się na stałym poziomie (w pół skali)
A może mi wstawili - nie taki? jak to sprawdzić?

WYMAGANY POZIOM PŁYNU OBIEGU CHŁODZENIA
na samym początku gdy kupiłem samochód to czynnika chłodzącego było na tyle mało że go nie było widać w zbiorniku wyrównawczym. Wlałem tam 1l glikolu i do tego jeszcze 2l wody destylowanej. I od tego czasu (0,5roku 2tys km) ilość płynu utrzymuje się na stałym poziomie. Ale tak naprawdę nie wiem ile go powinno być . Na zbiorniku nie ma żadnego wskaźnika tylko pod korkiem jest wyjmowalny plastikowy kubeczek z trzema kreseczkami. ale żadnych min/max ani takich na nim nie ma. Początkowo płyn zakrywał cały kubeczek, ale po wątpliwościach z temperaturą i bezcelową wymianą termostatu pomyślałem sobie że może za dużo jest go, więc opuściłem trochę płynu tak że jest teraz na drugiej kresce- ale dalej jest tak samo


jakieś pomysły macie?


Ostatnio zmieniony przez hadash dnia Pon 23 Maj 2011, 22:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 11:38
Temat postu:

Re: ( Peugeot 406 ) Peugeot za niska temperatura silnika? ile płynu chłodzącego?


witam - tem. silnika - jezeli zgodnie z twoim opisem - trasa- miasto- postoj masz takie temp. to moim zdaniem OK ..
- poziom płynu - pomiedzy min. a max - ew. jak masz takie sitko to około 1 cm płynu nad tym sitkiem , czy dnem kubeczka - w tym zakresie nie widze zbiorniczka- oznaczeń, wiec trudno mi cos innego sugerowac.
Powrót do góry
niemiec84

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): rabka
Posiadane auto: peugeot 406 2.1 td
Piwa: 7/6
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 19:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 406 ) Peugeot za niska temperatura silnika? ile płynu chłodzącego?


co do temp...to tak ma być. termostat otwiera przy 89C.. mała prędkość wentylatora załancza sie przy 97C a duza przy 105
Powrót do góry
hadash

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.00HDi 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 22:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot 406 ) Peugeot za niska temperatura silnika? ile płynu chłodzącego?


Tak ma być ale czy to znaczy też tak macie?
Zacząłem drążyć temat i się dowiedziałem że Diesle mają generalnie mniejsze temperatury - niż benzyny. Może mam termostat od diesla? (istnieją takie? jak je odróżnić?) Bo otwiera mi się jak nic przy 75*C a nie przy 89*C?
A może w dolnej skali mi wskaźnik źle wskazuje? W końcu to tylko wskaźnik
Co myślicie na temat podłączenia komputera i podpatrzenia parametrów temperatury jaką sygnalizuje komputer? Jest coś takiego możliwe? w co należy się zaopatrzyć?
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
niemiec84

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): rabka
Posiadane auto: peugeot 406 2.1 td
Piwa: 7/6
Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 18:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 406 ) Peugeot za niska temperatura silnika? ile płynu chłodzącego?


ja tak mam..a generalnie to bym sie tym nie przejmował jak to pisał,/ktoś/ lepiej nie dogrzany niz odwrotnie.. ale jak masz jakiegoś znajomka co ma wtyke do kompa i Ci go podłączy to sprawdż sobie..jak chcesz to mogę ci na maila wysłać plik w pdf Sam naprawiam Puga tam jest coś na ten temat..
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 18:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ardzi5

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 243
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trzcianka
Posiadane auto: Peugeot 406 2.0HDI 2000r.
Piwa: 18/2
Wysłany: Pią 27 Maj 2011, 12:27
Temat postu:

Re: ( Peugeot 406 ) Peugeot za niska temperatura silnika? ile płynu chłodzącego?


Witam myślę że jest OK.
Powrót do góry
hadash

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.00HDi 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Cze 2011, 11:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot 406 ) Peugeot za niska temperatura silnika? ile płynu chłodzącego?


Dzięki za wszystkie głosy.

Generalnie uporałem się już z tematem temperatury. Okazał się to bardziej problem psychologiczny.


Wymieniłem jeszcze raz termostat (to już drugi raz) no i jest lepiej:
to znaczy ten nowo wymieniony termostat otwiera mi się troszkę później niż tamten tj otwiera się przy 85stC a nie przy 75stC i generalnie tą temperaturę 85 stC poza miastem trzyma.
oczywiście jazda w mieście 90stC a koreczek: 100stC i włączony wentylator chłodzący do 90stC


Czyli cały czas temperatura nie jest jak przyspawana do 90stC jak w moim pierwszym VWgenopodobnym samochodzie ale już zrozumiałem że może nie musi.
Odbyłem parę rozmów z mechanikami Peugeota i potwierdzili że tak może być i gorzej by było jak by się przegrzewał
niemniej znacznie lepiej się czuje jak wskazówka tmp. jest nad 80stC niż sporo pod.

niestety wszystkie termostaty były na bank kupowane pod odpowiadający im model. Nie sądzę żeby to była jakaś seryjna wada produkcyjna więc może są aż takie rozrzuty w ich parametrach i to jest normalne.

Generalnie 0 zamykam temat.
Dzięki
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 406 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 406 »

Opinie o samochodach Peugeot 406 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 406 ) Nadwozie.


Peugeot207 SW

12 400

2010r.

185 000 km

śląskie

Peugeot3008

27 900

2012r.

228 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

49 900

2015r.

112 600 km

wielkopolskie

PeugeotRIFTER

79 900

2020r.

79 000 km

mazowieckie

Peugeot2008

37 900

2016r.

175 871 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System