Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) Sprawdzenie autentyczności przebiegu


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
morfeusz747

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Octavia
Piwa: 1/10
Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 18:07
Temat postu:

Sprawdzenie autentyczności przebiegu


Witam,

Mam na oku 307 z 2003r (sprowadzony z Francji) z przebiegiem ok 103 tys km. Nie ukrywam, że coś mi śmierdzi bo koleś nie ma książki serwisowej, a auto jest po prostu piękne.

I mam pytanie czy w dowolnym autoryzowanym serwisie PEUGEOT w Polsce można sprowadzić autentyczność przebiegu tego auta? Prosiłbym o wiarygodną odpowiedź, a nie domysły Smile

Pozdrawiam

P.S Ile taka usługa kosztuje?
Powrót do góry
keval

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Był Peugeot 307 1.6 HDI, jest 2008 1,2 eTHP
Piwa: 20/24
Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 18:28
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Sprawdzenie autentyczności przebiegu


Witam!
Powiem tak ja zadzwoniłem poprostu do ASO Peugeot w Deszcznie ( pod Gorzowem Wlkp) podałem nr. VIN i bardzo miły konsultant podał mi jaki był przebieg podczas ostatniego przegladu w ASO we Francji- tak więc za tą przyjemność nie płaciłem nic ( dodam tylko, że chciałem u nich dorabiac kluczyk i po VIN-ie sprawdzali jaki mam typ i jakie będa koszty i tak przy okazji poprostu spytałem jaki był przebieg), na szczęście orginalny kluczyk z pilotem przysłała francuska ubezpieczalnia i w końcu nie dorabiałem u nich, ale z podaniem przebiegu nie było problemu....)
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 19:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Sprawdzenie autentyczności przebiegu


witam - kolego jak bryka jest ładna i z takim przebiegiem to gratulacje - kolega dobrze podpowiada ASO - udzieli informacji w zakresie historii auta - w okresie gwarancyjnego serwisu na terenie francji - ew. napraw juz po gwarancji ?? - nie bedzie śladu , jezeli wlasciciel naprawiał- serwisował auto poza ASO Peugeot - wiec za ostatnie lata , km itp . moze byc czarna dziura - co do braku dokumentów z francji , jest to praktycznie norma . Kolego - pewne cechy auta mogą swiadczyc ,że ma faktycznie taki przebieg / kierownica, pedały, drzwi, fotele itp... / Zawsze jest pewne ryzyko co zrobisz , tak jest przy uzywanych - moim zdanie - zrobic duzy przeglad - wymiany i w trase - powodzenia --
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
keval

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Był Peugeot 307 1.6 HDI, jest 2008 1,2 eTHP
Piwa: 20/24
Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 19:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Sprawdzenie autentyczności przebiegu


No ja miałem to szczęście że mój był serwisowany do lutego zeszłego roku, wiec przebiegiem łatwo było sprawdzić....
Od 2003 r. ...to już 8 lat, Peugeot daje chyba gwarancje na 5 i przez ten okres trzeba robić przeglądy w ASO, więc ostatni wpis może być z przed kilku lat, ale i tak możesz dowiedzieć się , że np. w 2008 miał więcej przejechane niż teraz Very Happy Very Happy Very Happy
Swoją drogą 103 tyś to mało ja na 8 letnie auto jak na mnie, a jeżeli to disel to już naprawde podpada...Nawet we Francji nie kupują disla, żeby stał w garażu tylko po to żeby nim jeździć... ale i tak wychodzi ok 13 tyś km. rocznie ( faktycznie mało)
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
morfeusz747

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Octavia
Piwa: 1/10
Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 20:03
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Sprawdzenie autentyczności przebiegu


Dzięki chłopaki za podpowiedzi.

Dzwoniłem do jednego serwisu Peugeot to mi powiedzieli, że tylko VW,Skoda i Audi takie rzeczy mogą sprawdzić Shocked A co Peugeot nie - to chyba bzdury....

Jeśli ostatni przegląd w ASO pokazałby mi przejechane np 80-90tys np w 2007 no to licznik ewidentnie cofany Very Happy

Niedługo jadę zobaczyć co i jak to się okaże.

Co myślicie o silniku 2.0 HDi 110km?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 20:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
keval

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Był Peugeot 307 1.6 HDI, jest 2008 1,2 eTHP
Piwa: 20/24
Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 20:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Sprawdzenie autentyczności przebiegu


Tak Peugeot ma takie informacje na 100%, bo mi podali... Exclamation i niech nie kręcą. Exclamation
Co do Twojej teorii o przebiegu w 2007 to też niekoniecznie, bo nie wiesz kiedy auto było bite ( o ile było bite) i ile stało na szrocie... cofnienty na bank to byłby gdyby np w 2007r miał przebieg 150 000 wg ASO a ty masz na liczniku 103 000. Very Happy ale ja na disla to naprawde mało ja na 8 letnie auto...
A 2,0 hdi to raczej dobry motor.... ja mam 1,6 hdi 110km i też spokojnie daje rade.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Jarek 307
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Był: Peugeot 306 1.4 1994r. Jest:Peugeot 307 1.6 16V-gaz 2002r. oraz Peugeot 807 2.2 HDI 2005r.
Piwa: 76/42
Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 20:49
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Sprawdzenie autentyczności przebiegu


Osobiście ten temat przerabiałem. Podczas próby sprzedaży auta serwis Peugeota w Sopocie(bo tak klient chciał) stwierdził, że auto w 2004 roku miało 80 tyś przebiegu gdzie w roku 2010r. auto miało 85 tyś. No i się zaczęło ponieważ kupując auto w 2007 miał 49 tyś przebiegu i jakie było moje zdziwienie to lepiej nie pytajcie. Oczywiście tyle widziałem swojego nabywcę.
Ale nie dałem za wygraną i pojechałem do Gdańska i dopiero tam rzetelnie i uczciwie sprawdzili mi przebieg. Okazało się ,że auto w 2004 miało nie 80 a 8 tyś. km. przebiegu ale poza tym sprawdzili całe auto i okazało się, że przebieg jest autentyczny i wiarygodny nawet wypisali mi zaświadczenie na ten temat.
Także jak chcesz sprawdzić autentyczność przebiegu to tylko zaufany serwis lub warsztat bo inaczej LEKKO się mogą pomylić.
Poza tym jeżeli kupujesz auto bezpośrednio z Francji bez pośredników lub od zaprzyjaźnionych pośredników to na 99% możesz być pewien przebiegu bo nikt w trasie a tym bardziej we Francji(potężne kary)nie cofnie Ci licznika lub jeśli zrobi to nieumiejętnie.
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
morfeusz747

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Octavia
Piwa: 1/10
Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 22:28
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Sprawdzenie autentyczności przebiegu


Teraz to jestem przygotowany Very Happy

A jako niektórzy właściciele lub też byli właściciele tego modelu na co zwrócilibyście szczególną uwagę przy zakupie tego auta? Smile
Powrót do góry
keval

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Był Peugeot 307 1.6 HDI, jest 2008 1,2 eTHP
Piwa: 20/24
Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 23:00
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Sprawdzenie autentyczności przebiegu


To może ja z własengo doświadczenia:
- czy auto ma FAP (filtr cząsteczek stałych) z czasem się zapycha i to jest dośc kosztowne - drogi płyn który trzeba dolewać/wymieniać chyba starcza na ok 120 tyś km...
- stan koła dwumasowego, sprzędła, skrzyni...
- czy nie ma żadnych wycieków z silnika, pompy wspomagania ( u mnie lekko kapało spod miski ( jakaś uszczelka)itp....
-wymiana rozrządu, pompy wody, paska klinowego itp...
- czy jest sprawna klimatyzacja ( u mnie niestety była wlanięta, co wiązało się z wymianą sprężarki, 2-krotnym nabiciem, bo jeden z servisów klimy zrobił test szczelności bardzo niedbale i gaz uciekał razem koszt 2krotnego nabicia+ sprężarka ok 750zł)
- wymiana filtrów ( powietrza, kabinowy, oleju, paliwa)...
- czy auto ma zestaw naprawczy koła zapaspwego (lewarek, pręt holowniczy, klucz)- w moim były rozkradzone i sprzedawca musiał mi skolmpetować Very Happy
- 307 produkwane do któregos roku (chyba 2004) miały też akcję wymienną czegos w ABS bo dochodziło do zwarcia i chyba były przypadki samozpałonu... wymieniali to za darmo warto w ASO o to zapytać, czy auto brało udział w akcji wymiennej
- czy są 2 kluczyki ( z pilotem i bez) oraz karta PIN CODE do kluczyka, wtedy w razie zagubienia na podstawie karty szybciej dorobią i zaprogramują kluczyk, jeżeku karty brak to po VINIE mogą ściągnąć ale to już trwa i kosztuje.... dorobienie kluczyka bez pilota ok. 200 - 250zł, z pilotem ok 500 - 700zł ( jak jest karta jest taniej). Ja na poczatku miałem tylko zapasowy klucz bez pilota, naszcześćie francuska ubezpieczania dosłała potem orginał z pilotem, wiec zaoszczędziłem Very Happy
Jednym słowem zawsze jest coś do zrobienia po kupnie, żeby potem w miarę bezawaryjnie jeździć...

Najlepiej podjechac autem do stacji kontroli pojazdów lub znajomego mechanika i za 50zł wezmą go na szarpaki i sprawdzą stan zawieszenia, amortyzatowów, zerkna na silnik itp....

Ogólnie autko bardzo polecam, ma dość sztywne zawieszenie( dla mnie to plus) dobre wspomaganie kierownicy, dobra klimatyzację (po naprawie Very Happy ), fabryczny sprzet audio mi tez wystarcza, jest przestronne, wygodne, dość dynamiczne i oszczędne ok. 6 l/100km w cyklu mieszanym, FAJNIE WYGLĄDA.. Very Happy, co do awaryjności nie powiem bo mam dopiero 3 miesiące...
Powodzenia!!! Very Happy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Czarny-33

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica / podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 407 Sedan 1.6 HDI 2008 r. FAP
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 28 Cze 2011, 00:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Sprawdzenie autentyczności przebiegu


ja mialem 307 z 2001 r 90 KM 2.0 HDI przez niecale 8 lat.Przyznam ze bylo troche dziabniete.Powiem tak przez caly okres uzytkowania praktycznie zero usterek,a jak juz to [cenzura] typu czujnik biegu wstecznego.Oczywiscie musialem troche zainwestowac bo auto sprowadzila moja mama i nie zrobila go do konca.Dolozylem jakies 2 tysiace nie liczac 2 kompletow aluskow i opon.Jezdzilem bezawaryjnie i jezdzilbym pewnie dalej.Przebieg po tylu latach mialem 107 tys tyle ze auto bylo sprowadzone po niecalych 2 latach uzytkowania za granica z przebiegiem ok 20 tys km.Ogolnie polecam auto.Bardzo przestronne,wygodne,oszczedne(miasto ok.6 trasa nawet ponizej 5l) no i wyglada wedlug mnie swietnie.Dalej sie ogladam za 307 Smile.Zycze udanego zakupu.
Powrót do góry
skype status Wystawiono 2 piw(a)
morfeusz747

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Octavia
Piwa: 1/10
Wysłany: Wto 28 Cze 2011, 21:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Sprawdzenie autentyczności przebiegu


Powiedzcie mi tylko chłopaki, gdzie 307 ma nr VIN, żebym na głupka nie wyszedł?Very Happy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
keval

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Był Peugeot 307 1.6 HDI, jest 2008 1,2 eTHP
Piwa: 20/24
Wysłany: Wto 28 Cze 2011, 23:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Sprawdzenie autentyczności przebiegu


No to znowu ja Very Happy
Podobno w 3 miejscach jest VIN:
1. Pod maską obok silnika i zbiorniczków spryskiwacza, płynu wspomagania i chłodniczego jest taka blaszka z numerkami i tam jest VIN ( w okolicy rurek od klimatyzacji- jest dobrze widoczna jak otworzysz maskę i staniesz to masz to po lewej stronie przy silniku)
2. Pod przednią wycieraczką po stronie kierowcy jest takie małe okienko w szybie (już na ciemnym pasku) i tam też powinna być włożona karteczka z nr. VIN ( w każdym razie ja mam) najlepiej widoczne to jest też po otwarciu maski i zerknięciu w okolice wycieraczki...
3. Nie pamiętam już Very Happy
Ale te 2 pierwsze miejsca powinny wystarczyć, zeby zlokalizowac VIN
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
morfeusz747

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Octavia
Piwa: 1/10
Wysłany: Sro 29 Cze 2011, 15:35
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Sprawdzenie autentyczności przebiegu


Ok dzięki kolego Very Happy kolejne piwo poleciało Very Happy niedługo będzie cała kasta Razz

Jak to wygląda z typ filtrem FAP, bo gadałem dziś z kilkoma mechanikami i mówili mi, że jeśli auto to ma, to nawet się w to nie pchać, bo więcej z tym problemu niż pożytku. Każda 307 to ma, czy jak ta sprawa wygląda?

Pozdro

p.s silnik 2.0HDi
Powrót do góry
keval

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Był Peugeot 307 1.6 HDI, jest 2008 1,2 eTHP
Piwa: 20/24
Wysłany: Sro 29 Cze 2011, 15:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Sprawdzenie autentyczności przebiegu


Moja nie ma Very Happy , więc nie wszystkie 1,6 hdi miały, nie wiem jak to wygląda w 2,0, ale też chyba nie ( zresztą we Francji jeżeli ktoś był pro-ekologiczny i decydował się na wersję FAP to dostawał zniżki do takiego auta, bo wiadome było, ze potem pojawią się dodatkowe koszty i to miało zachęcić potencjalnych nabywców)....dojdziesz do tego po nr. VIN ( podajesz go na tym forum w osobnym temacie (link poniżej)

http://peugeot.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=42636

i któryś z kolegów Ci sprawdzi w service boxie ( ja nie mam tam konta) Very Happy .
Czy warto się w to pchać.... niektórzy mają FAP i żadnego problemu w związku z tym, inni mają ciągłe problemy, w każdym razie płyn EOLYS który jest w FAP-ie jest koszmarnie drogi ( coś koło 150 - 200zł za litr) w filtr wchodzi chyba ok 4 l. płynu ; dodatkowo Peugeot zaleca dolewkę co 120 tyś km i wymianę filtra co 240 tyś km... Ale to teoria, w praktyce przez te 240 tyś może nie dziać się niec... w każdym razie wydaje mi się, że im lepsze paliwo tym filtr dłuże pocjągnie...ale to tylko wiedza nabyta z sieci nie mam filtra - naszczęście Very Happy Very Happy Very Happy
A za piwka dziękować Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Czarny-33

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica / podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 407 Sedan 1.6 HDI 2008 r. FAP
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 30 Cze 2011, 00:42
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Sprawdzenie autentyczności przebiegu


podobno wszystkie 307 z silnikami 90 konnymi nie maja FAPu niezaleznie od pojemnosci.Tak wyczytalem w jakims temacie.
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


PeugeotPartner

43 900

2018r.

187 888 km

warmińsko-mazurskie

Peugeot108

22 800

2015r.

88 000 km

mazowieckie

Peugeot207 CC

15 900

2008r.

203 700 km

mazowieckie

Peugeot3008

72 800

2018r.

71 000 km

małopolskie

Peugeot208

36 300

2016r.

138 012 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System