Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) świecą się wszystkie kontrolki


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magma1974

Auto Maniak



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 598
Skąd jesteś (miejscowość / region): PLYMOUTH UK czasem RADOMSKO i BIELAWA
Posiadane auto: CITROEN C4 1.6 16V VTR+ Oraz C5 x7 2009 2.0 hdi FAP
Piwa: 41/2
Wysłany: Wto 26 Lip 2011, 07:13
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) świecą się wszystkie kontrolki


Wiesiek_43 napisał:
Witam wszystkich.
Nie za bardzo wiem co napisać bo dziś w południe zjawiłem sie u mechanika i poszliśmy go odpalić. Jak bardzo zdiwiliśmy się to nie da sie opisać bo zapalił normalnie i żadne kontrolki się nie palą i wszystko działa jakby nie było żadnego problemu.
Nie wiem czy sie z tego cieszyć bo jakoś się niepewnie teraz czuję zwłaszcza, że nie wiadomo o co chodziło. Przejechałem już po wawie z 80 km odpalałem go chyba ze 20 razy i wszystko ok.
Jakby co to dam znać.
Jeszcze raz dzieki wielkie za dobre rady.
Narka
poczekaj do nastepnego deszczu i dopiero sie ciesz
_________________
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
Wiesiek_43

Debiutant



Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Citroen C 4 picasso 1.6 hdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 08 Sie 2011, 23:45
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) świecą się wszystkie kontrolki


Witam ponowmie.
Więc tak. Po tej awarii jeździłem dość intensywnie nie powiem, że bez obaw ale nic się nie działo. po tygodniu po najechaniu na agresywnego "policjanta" {taki krótki a wysoki) znów stało się to samo tzn. mrugają wszystkie kontrolki i nic nie działa. Dojechałem do domu i na noc wyłączyłem akumulator bo po wyjęciu kluczyka nadal wszystkie kontrolki mrugały.
Rano lekko załamany tym zjawiskiem podłączyłem akumulator i znów to samo. Odpaliłem go i za chwilkę stał się cud można powiedzieć. Wszytko zaczęło działać i działa do tej pory tj. 3 tygodnie. W tym czasie przejechałem około 3500 km. Póki co działa wszystko normalnie i nawet jeździłem w czasie silnych opadów i wielkich kałuż. Też nic. I co wy na to??
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Alganow

Czytelnik



Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Peugeot 307, kombi, 1.6HDi 90KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Maj 2017, 10:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) świecą się wszystkie kontrolki


Witam.
Nie wiem czy temat jeszcze żyje, ale chciałbym się podzielić moim zdarzeniem. Na razie nie wiem jak to dalej się rozwinie.
Zacznę od tego że wykonałem przydomowe czyszczenie układu klimatyzacji i wymianę filtra kabinowego przy pomocy pianki którą wprowadza się do kratek nawiewu i za filtr od strony silnika.
Zaraz po zabiegu wyruszyłem w podróż, pierwsze co zauważyłem że radio się nie włącza, no i stwierdziłem że może jakieś zwarcie mogło się zrobić, bo radio blisko nawiewów, pianka się rozpuściła i spłynęła nie tam gdzie trzeba.
Po przejechaniu ok. 50km zaczęło się: zegary padły - wszystkie wskazówki opadły (obroty, prędkość, temperatura, stan paliwa) wyświetlacz centralny przestał działać, sygnał dźwiękowy dał o sobie znać, zapaliły się kontrolki na desce od poduszek, esp, airbagów, check engine, ogólnie wszystko co nie powinno się świecić - zapłonęło, a i jeszcze kilometry zamieniły się w kreseczki ----, klima też nie załączała się.
Oprócz tych kwiatków - samochód jeździł poprawnie, żadnych spadków mocy itp.
Zjechałem na stację żeby zobaczyć co i jak, zgasić samochód, odczekać chwilę na rozłączenie komputera itd - kontrolki po wyłączeniu zapłonu i wyciągnięciu kluczyka jescze chwilę się świeciły, następnie rozłączyłem kleme akumulatra, po chwili podłączyłem spowrotem - nic to nie dało.
Po dłuższym (godzinnym postoju pod marketem) odpalił normalnie, zegary wróciły do normy, komputer podał błąd antipollution fault i zaświecił się check engine - silnik pracował normalnie, żadnych spadków mocy i innych niepokojących objawów - z forum wiem że przyczyną może być wiele rzeczy, FAP-a nie mam więc to jedno mogę wyeliminować.
Wróciłem do domu te 50km, zostawiłem samochód na noc i dzisiaj rano odpalił już normalnie bez żadnych komunikatów, zrobiłem 40km i też podczas jazdy nic niepokojącego na razie nie wróciło.
Jako tako to do tej pory z silnikiem nic nie robiłem, mam przeszło 230000km przejechane, olej wymieniam co 10tys. i raczej dbam o samochód. Myślę że należałoby zrobić diagnostykę, może coś komputer pokaże i na spokojnie rozważyć warianty, co z tym dalej.
Jeśli uda mi się coś więcej ustalić, lub komunikat znowu się pojawi to dam znać na forum.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Peugeot2008

36 900

2013r.

88 000 km

mazowieckie

Peugeot3008

23 900

2010r.

277 000 km

wielkopolskie

Peugeot208

28 900

2017r.

76 750 km

wielkopolskie

Peugeot107

10 900

2009r.

258 000 km

mazowieckie

Peugeot5008

20 990

2009r.

200 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System