Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Pytanie o 407



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kropa13

Czytelnik



Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 benzyna 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lip 2011, 11:05
Temat postu:

Pytanie o 407


Mam małe pytanie. Jestem posiadaczką 407 2.0 benzyna, automat z 2006r. a że posiadam go od tygodnia i to moja pierwsza przygoda z peugeotem stąd moje pytanie. Otóż mam wrażenie że jest dosyć mułowate przy starcie. Ja wiem że silnik dwu litrowy to niewiele ale jednak zastanawia mnie czy wszystkie peugeoty z tym silnikiem tak mają że po naciśnięciu na pedał gazu auto tak jakby chwilę się zastanawiało czy ma jechać a dopiero potem startuje Wink
Powrót do góry
tomek__30

Czytelnik



Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Lanos
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lip 2011, 11:53
Temat postu:

Re: Pytanie o 407


Kropa13 napisał:
Mam małe pytanie. Jestem posiadaczką 407 2.0 benzyna, automat z 2006r. a że posiadam go od tygodnia i to moja pierwsza przygoda z peugeotem stąd moje pytanie. Otóż mam wrażenie że jest dosyć mułowate przy starcie. Ja wiem że silnik dwu litrowy to niewiele ale jednak zastanawia mnie czy wszystkie peugeoty z tym silnikiem tak mają że po naciśnięciu na pedał gazu auto tak jakby chwilę się zastanawiało czy ma jechać a dopiero potem startuje Wink


No bo startuje z niskich obrotów, na manualu byś sobie przygazował na 5000 obrotów puścił sprzęgło i wystrzelasz do przodu automat startuje pewnie z 2000 albo mniej. Jeździłem wieloma automatami i we wszystkich tak było. Dla pocieszenia dodam Ci że nawet super mocne fury typu Mercedes S 500 jakoś 300 KM nie zerwą przyczepności na starcie przy automacie Smile No i co? Zdziwiony?
Masz jeszcze linka do kilku rad jak dbać o automatyczną skrzynie biegów byś jej szybko nie popsuł i żebyś nie pisał że automaty w 407 są mało trwałe Smile
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Sro 27 Lip 2011, 16:42
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Pytanie o 407


witam - tak mają automty, jest to normalne - dla pewnosci daj sie przejechac komus co juz miał- lub ma automat od dłuzszego czasu.
ew. elektroniczna diagnostyka silnika - skrzyni dla św. spokoju.
407 .2.0 benzyna nawet w maneualu nie jest rakietą - musi sie wkrecic na obroty.... pózniej to juz LEW...
Powrót do góry
Kropa13

Czytelnik



Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 benzyna 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lip 2011, 16:43
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Pytanie o 407


Nie '' zdziwiony'' - zdziwiona ponieważ jestem kobietą Wink dziękuję za odpowiedź i za pomocy lik Smile Pozdrawiam.
Powrót do góry
Kropa13

Czytelnik



Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 benzyna 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lip 2011, 16:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Pytanie o 407


piekny-gienus - w sumie to nie zależy mi na tym żeby chodził przy starcie jak rakieta ale zaciekawiło mnie czy wszystkie typy tak mają Wink jeździłam kiedyś ml-em 4.0 automat ale to inna masa auta i inna ilość koni więc nie ma co porównywać. A diagnostyka w najbliższym czasie jak najbardziej.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 27 Lip 2011, 16:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Sro 27 Lip 2011, 17:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Pytanie o 407


tak racja - im wiecej koników ma silnik - tym lepsza praca automatu - dlatego USA ma 99.9 % w automatach - ale ich podobno jeszcze stac .
Powrót do góry
Łukasz_

Dyskutant



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: 407 2.0 HDI 136KM FAP
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 18:56
Temat postu:

Re: Pytanie o 407


Kropa13 napisał:
Mam małe pytanie. Jestem posiadaczką 407 2.0 benzyna, automat z 2006r. a że posiadam go od tygodnia i to moja pierwsza przygoda z peugeotem stąd moje pytanie. Otóż mam wrażenie że jest dosyć mułowate przy starcie. Ja wiem że silnik dwu litrowy to niewiele ale jednak zastanawia mnie czy wszystkie peugeoty z tym silnikiem tak mają że po naciśnięciu na pedał gazu auto tak jakby chwilę się zastanawiało czy ma jechać a dopiero potem startuje Wink


Nie ma co porównywać z ML. Merc rwie z miejsca a lew się zastanawia. Tak to jest. Mój dopiero od 40km/h zaczyna mieć przyspieszenie. Nie masz czym się przejmować, ten typ tak ma.
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Pią 29 Lip 2011, 12:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Pytanie o 407


W samochodzie Peugeot 407 z dwulitrowym silnikiem benzynowym z automatyczną skrzynią biegów jest o ile wiem zainstalowany 4-stopniowy automat AL4 produkcji PSA-Renault-Siemens. Chcąc cokolwiek podnieść osiągi tego samochodu można zastosować kilka stosunkowo prostych zabiegów, o których często zapomina się, a nie są one kosztowne ani zbyt skomplikowane: 1/ dbać o czystość filtra powietrza tj wymieniać filtr powietrza raz do do roku, a nie jak to czyni się zwykle co 2 lata, bowiem zabrudzony filtr powietrza szczególnie w drugim roku eksploatacji skutecznie potrafi "przydusić" silnik nie dostarczając odpowiedniej ilości powietrza 2/ dbać o prawidłowe ciśnienie powietrza w kołach napędzanych (przednich), najczęściej niedopompowane potrafią ściągać samochód i pogarszać trakcję, co przekłada się na gorsze przyspieszenie, 3/ sprawdzić świece zapłonowe, być może warto zmienić ze standardowych Bosch czy Eyquem na wyraźnie lepsze i trwalsze świece np firmy Denso, 4/ nie wozić w bagażniku zbędnych kilogramów nieptrzebnych rzeczy, bo bagażnik to nie jest podręczny magazyn, a zbędne kilogramy niepotrzebnie obciążają moc silnika, 5/ skrzynia AL4 to automat tzw. tiptronic który ma pewne możliwości adaptacji do stylu jazdy kierowcy, a szczególnie szybkości naciskania pedału gazu i odpowiednio do tego dostraja elektronikę sterującą szybkością działania skrzyni, czyli im bardziej "leniwie" kierowca naciska pedał gaz to automat "uczy się" tego sposobu jazdy, natomiast "energiczniejsze" używanie pedału gazu powoduje szybsze działanie skrzyni, 6/ warto też pomyśleć aby jeździć używając benzyny zmieszanej w baku "pół na pół" 95 i 98 oktanowej. To powinno zabepieczyć, że benzyna ta będzie odpowiadać normom przewidzianym dla benzyny Eurosuper 95 ze wzgledu na to iż w Polsce można częściej niż np w Niemczech spotkać sie z paliwem wyraźnie niższej jakości. którego używanie też potrafi skutecznie "mulić" silnik. Ma to znaczenie szczególnie przy paliwie dieslowskim, ale kiepska benzyna też potrafi "przymulać" silnik.
Powrót do góry
Kropa13

Czytelnik



Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 benzyna 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Lip 2011, 19:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Pytanie o 407


Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi.. Jedna wątpliwość rozwiana to pojawił się problem.. Otóż autko było oddane na szczegółowy przegląd i wymianę poszczególnych części takich jak filtr powietrza, filtr paliwa, wymiana oleju, płynu w chłodnicy itd.. Autko mi oddano więc wybrałam się na przejażdżkę.. Po ujechaniu dwóch, trzech kilometrów wskaźnik płynu w chłodnicy zaczął wzrastać aż wskoczył na połowę czerwonego pola. Na drugi dzień ponowna próba i znowu to samo. Autko wróciło do serwisu. Pomyślałam że przy wymianie płynu pewnie źle odpowietrzyli ale okazało się że było dobrze odpowietrzone. Panowie szukali przyczyny pół dnia i rozkładali ręce mówiąc że auto stało z załączonym silnikiem bardzo długo i wszystko chodziło dobrze a temperatura silnika była w normie a jak tylko autem ruszyli to strzałka wskoczyła w czerwone pole. Kilka godzin temu miałam telefon że wszystkie części są sprawne i że problem tkwi prawdopodobnie w elektronice i będzie trzeba wszystko wgrywać na nowo.. Czy ktoś z Was miał podobny problem? I ciekawi mnie jaki jest koszt takiego instalowania na nowo oprogramowania czy jak to się tam nazywa.. Confused
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Pią 29 Lip 2011, 20:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Pytanie o 407


witam - kolezanko sam. oddano do przegladu - OK
- chłodzenie było OK
- wykonano przegląd- wymiany- diagnostyki OK
- wystawiono fakture za dobre - sprawdzone- bezpieczne technicznie auto ??? OK
- wiec ? powrot do warsztatu , aby w ramach faktury dokonano stosownych poprawek Very Happy - gdyz naprawiano i nie naprawiono a wydano auto z usterką i to z winy warsztau a nie uzytkownika....
Moja rada - oddac do warsztatu - przetestowac po naprawie i wszystko.
Nie godzic sie na otwarcie nowego zlecenia - naprawa gwarancyjna w ramach popszedniej faktury.

Moim zdaniem przyczyna :
- brak płynu chodzenia ?
- niesprawny termostat ?
- elektronika ?????
- Question Question Shocked - moze Tak - nie spotkałem się z taką diagnoza.
Powrót do góry
Kropa13

Czytelnik



Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 benzyna 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Lip 2011, 16:45
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Pytanie o 407


Nowe wiadomości z serwisu. Dzisiaj rano panowie uruchomili auto i strzałka od razu poszła na 80 stopi. Stwierdzili że nie jest możliwe aby silnik tak szybko się zagrzał i teraz stawiają na uszkodzone czujniki albo termostat. Jeżeli nie to to wtedy biorą się za elektronikę.. a że trafiło na weekend więc dowiem się tego dopiero w poniedziałek Evil or Very Mad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot508 SW

29 900

2011r.

175 000 km

śląskie

Peugeot207 SW

9 900

2007r.

246 000 km

łódzkie

Peugeot5008

78 800

2019r.

146 000 km

małopolskie

Peugeot308

34 900

2016r.

204 000 km

wielkopolskie

PeugeotRIFTER

61 900

2019r.

136 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System