Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) Temperatura oraz Problem z obudową filtra oleju! POMOCY!!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawidratal

Czytelnik



Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 307 1.6 benzyna 2003r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 16 Sie 2011, 18:47
Temat postu:

Temperatura oraz Problem z obudową filtra oleju! POMOCY!!!


Ludzie pomóżcie!!! Sad

Od jakiegoś czasu notorycznie wzrasta mi temperatura nawet do 110stopni
termostat wymieniłem, płyn jest nowy, chłodnica ok sprawdzana w konkretnym warsztacie, układ nie jest zapowietrzony, uszczelka pod głowicą jest również ok (płyn się nie gotuje). Generalnie cały układ chłodzenia jest dobry. Zauważyłem, że wentylator nie zalącza sie na drugim biegu, więc rokręciłem przód, wyjełem 2 przekaźniki, bezpiecznik i przeczysciłem je ze względu na ogromne ilości zaśniedziałych połączeń. Nagle wentylator po przekroczeniu 95stopni zaczął pracować i zbija temperature do 90. Teraz wracałem z nad morza i znów to samo... temp 110, wentylator nie pracuje na 2 biegu... może to wina czujnika temperatury??? W miescie potrafi zagrzać się do ponad 100 stopni! Kolejnym problemem jest miniaturowa dziurka która powstała w plastikowej obudowie filtra oleju! Wymieniłem na nową oryginalną, i znów się pojawiła w tym samym miejscu... blisko kolektora. Wygląda jak mały bombelek z miniaturową dziurką w środku przez którą leje się powolutku olej... Nie wiem czy to nie jest wina właśnie wysokiej temperatury???? Kolektor rozgrzewa się na maksa co powoduje powstanie tego bąbla z dziurką, a drugim czynnikiem wpływającym na powstanie tego bąbla może jest cisnienie oleju. Czyli "temperatura" + "cisnienie" = "bąbel z dziurą" CO WY NA TO???? Jestem ciekaw czy ktoś z was miał już ten problem... Ratujcie bo powili staje się to syzyfową pracą... :/

Pozdrawiam

Dawid[/b]
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Wto 16 Sie 2011, 20:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Temperatura oraz Problem z obudową filtra oleju! POMOCY!!!


witam - kolego nie zazdroszcze .

Ten bąbel tu wina wysoka temp.

Kolego praktycznie przeleciałes wszystko - ale zastanawiaja mnie te styki przy chłodnicy. Pierwotnie jak tam czyściles - rozbierałeś przez jakis czas było OK - wiec moze tal lezy powtórnie przyczyna ??

Chłodnice sprawdzałeś - drożna . A jak tam termostat ? sprawdzałes?
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dawidratal

Czytelnik



Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 307 1.6 benzyna 2003r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 16 Sie 2011, 20:14
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Temperatura oraz Problem z obudową filtra oleju! POMOCY!!!


piekny-gienus napisał:
witam - kolego nie zazdroszcze .

Ten bąbel tu wina wysoka temp.

Kolego praktycznie przeleciałes wszystko - ale zastanawiaja mnie te styki przy chłodnicy. Pierwotnie jak tam czyściles - rozbierałeś przez jakis czas było OK - wiec moze tal lezy powtórnie przyczyna ??

Chłodnice sprawdzałeś - drożna . A jak tam termostat ? sprawdzałes?


Termostat jest nowy i sprawdzałem temperature dwóch węży, jest ok. Może rzeczywiście należy wrócić do tej chłodnicy ponieważ drożna to ona jest ale te styki mnie martwią... Nie chce pakować pieniądze w błoto i wymienić czujnik temperatury. Sprawdzę jeszcze raz styki, bo drugi bieg działał jak go rozgrzałem z pracującą klimą, włączył się napierw pierwszy bieg przy 90stopniach, a poźniej drugi przy ok 100 i wrócił do 90stopni. A według mnie to znak, że układ jest sprawny, tylko teraz czas na elektrykę przy chłodnicy... moge się mylić, ale co zrobić... :/ takie życie... :/
Powrót do góry
7650

Debiutant



Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): RADOM
Posiadane auto: 307 XS 1,6 16V b/g
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 16 Sie 2011, 20:56
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Temperatura oraz Problem z obudową filtra oleju! POMOCY!!!


Witam
ja miałem coś podobnego -nadal mam tzn nie mam jakiegoś bąbelka ale zuwazyłem że czasami jak jadę po mieście i stanę w korku i ruszam co jakiś czas to mi strasznie rośnie temp nawet jak koledze do 110 c. Pojeździłem trochę po mechanikach i nic nie znaleźli ale trafił się jeden trochę bardziej cwany i odrazu wiedział co jest a mianowicie przynajmniej u mnie temperatura rośnie zwłaszczaw mieście w korku na trasie nie ---kazał mi dolać oleju i pilnować aby był przy górnej krawędzi wskaźnika .dolałem i jak ręką odjoł nie mam problemu z temperaturą Teraz jak widzę że temperatura rośnie to rano dolewam oleju setkę może dwie i jest ok
Nie to żeby mi brał olej ale pługi lubią olej i trzeba dolewać co jakiś czas
Także mnie to pomogło może koledze tez da rade pomuc
pozdrawiam
Powrót do góry
dawidratal

Czytelnik



Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 307 1.6 benzyna 2003r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 16 Sie 2011, 21:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Temperatura oraz Problem z obudową filtra oleju! POMOCY!!!


7650 napisał:
Witam
ja miałem coś podobnego -nadal mam tzn nie mam jakiegoś bąbelka ale zuwazyłem że czasami jak jadę po mieście i stanę w korku i ruszam co jakiś czas to mi strasznie rośnie temp nawet jak koledze do 110 c. Pojeździłem trochę po mechanikach i nic nie znaleźli ale trafił się jeden trochę bardziej cwany i odrazu wiedział co jest a mianowicie przynajmniej u mnie temperatura rośnie zwłaszczaw mieście w korku na trasie nie ---kazał mi dolać oleju i pilnować aby był przy górnej krawędzi wskaźnika .dolałem i jak ręką odjoł nie mam problemu z temperaturą Teraz jak widzę że temperatura rośnie to rano dolewam oleju setkę może dwie i jest ok
Nie to żeby mi brał olej ale pługi lubią olej i trzeba dolewać co jakiś czas
Także mnie to pomogło może koledze tez da rade pomuc
pozdrawiam


Olej mam do wymiany jeszcze po 5tys km, ale jest w nominale na bagnecie, nie wiem czy obarczać to winą... Jutro jadę na wymianę oleju, ale uwierzcie mi... nie życzę tego nikomu! :/
Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 16 Sie 2011, 21:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
7650

Debiutant



Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): RADOM
Posiadane auto: 307 XS 1,6 16V b/g
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 16 Sie 2011, 21:38
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Temperatura oraz Problem z obudową filtra oleju! POMOCY!!!


a jaki masz olej ?
ja staram się trzymać pod górna kreske
po co wymieniasz olej skoro jaszcze 5 tys. możesz pojeździć ?
dolej do górnego znaku i zobacz czy się nie poprawi
olej zawsze zdążysz wymienić
decyzja należy do ciebie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot308

17 999

2007r.

139 000 km

dolnośląskie

Peugeot207 SW

15 900

2009r.

174 103 km

łódzkie

Peugeot207

13 990

2010r.

142 652 km

pomorskie

Peugeot3008

89 900

2018r.

94 000 km

wielkopolskie

Peugeot508

38 900

2012r.

90 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System