Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Boxer ) Problem ze sprzęgłem hydraulicznym ,2.0 hdi, trzeba pompować



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Boxer ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
walo9

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZIERŻONIÓW
Posiadane auto: PEUGEOT,BOXER,2.0hHDI,2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Sie 2011, 21:48
Temat postu:

Problem ze sprzęgłem hydraulicznym ,2.0 hdi, trzeba pompować


Witam posiadam Boxera 2002 2.0 Hdi sprzęgło hydrauliczne.Problem polega na tym że na odpalonym silniku biegi źle wchodzą .Zaczęło się jak pedał sprzęgła zaczął po mału opadać po kilku dniach jazdy. Podniesienie go do góry załatwiało sprawę. Ale kilka dni temu podczas postoju na światłach poczułem że pedał trochę zaczął lżej chodzić i ciężej biegi zaczęły wchodzić.Pomagało zgaszenie silnika i pompowanie sprzęgła ale po odpaleniu starczało tylko na wystartowanie i jazdę na wyższych biegach. Wycieku płynu nie ma ,płyn nie ubywa,odpowietrzałem układ i przez chwile jest dobrze. Zdemontowałem pompkę sprzęgła i chciałem zamówić zestaw naprawczy albo zamiennik pompki zakupić aby sprawdzić czy ona jest winna niestety zaczęły się schody,według katalogów mój boxer jest na linkę a nie hydraulikę, ciężko odnaleźć pompę a co dopiero zestaw naprawczy.Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić układ bez podmiany elementów.Chciałbym po kolei sprawdzić wszystko co jest możliwe przed oddaniem auta do mechanika i na darmo kupować części bo mechanik myślał że to ta i będzie wymieniał części po kolei aż może trafi.Zbiornik jest wspólny z układem hamulcowym,hamulce działają poprawnie,czy to może być siłownik przy skrzyni lub nie szczelna instalacja układy,czy nie leciał by płyn przez nie szczelną instalację? z góry dziękuje za pomoc. Myślę że obejdzie się bez wymiany skrzyni.
Powrót do góry
mariomechanik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 406
Skąd jesteś (miejscowość / region): radzymin
Posiadane auto: citroen c5 ll 2.0 lpg, peugeot 206 1.4
Piwa: 43/1
Wysłany: Sro 17 Sie 2011, 23:01
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Problem ze sprzęgłem hydraulicznym ,2.0 hdi, trzeba pompować


witam. raczej stawiałbym na pompkę chyba że skończyło się sprzęgło.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Czw 18 Sie 2011, 10:06
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Problem ze sprzęgłem hydraulicznym ,2.0 hdi, trzeba pompować


Ja miałem kiedyś u siebie w Jumperze podobnie,też musiałem sobie nogą podciągać pedał sprzęgła,aż wreszcie pedał wpadł do środka,powodem był koniec sprzęgła.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Boxer ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Boxer »

Opinie o samochodach Peugeot Boxer - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Boxer ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot508

55 900

2015r.

200 000 km

śląskie

Peugeot1007

8 888

2005r.

177 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

49 900

2015r.

112 600 km

wielkopolskie

Peugeot3008

99 900

2020r.

55 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

25 990

2012r.

166 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System