Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciejzet

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: peugeot 407 2,0 benzyna 2007 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Wrz 2011, 21:57
Temat postu:

Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu


Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu wykrywania niskiego ciśnienia w oponach?? Samochód mam jakiś kwartał i raz na jakiś czas pokazuje się na wyświetlaczu info jak opisałem wyżej. I teraz nie wiem, czy mam koła bez czujników ciśnienia, czy po prostu jakiś czujnik się zepsuł, a może to elektronika fisiuje. Rozpoczął bym od stwierdzenia czy posiadam te czujniki w kołach, tylko proszę o radę jak to sprawdzić.
Powrót do góry
magma1974

Auto Maniak



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 598
Skąd jesteś (miejscowość / region): PLYMOUTH UK czasem RADOMSKO i BIELAWA
Posiadane auto: CITROEN C4 1.6 16V VTR+ Oraz C5 x7 2009 2.0 hdi FAP
Piwa: 41/2
Wysłany: Pon 12 Wrz 2011, 23:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu


a jaki komunikat dokladnie wyskakuje
_________________
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
maciejzet

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: peugeot 407 2,0 benzyna 2007 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Wrz 2011, 00:27
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu


ikonka na z rysunkiem samochodu i kołami do których dorysowane są po jednej strzałce. Dodatkowo na górze jest wykrzyknik w obwódce trójkątnej. Wg instrukcji "kontrolka systemu wykrywania niskiego ciśnienia w oponach". Ciśnienie w kołach mam ok.sprawdzałem na stacji paliw
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Wto 13 Wrz 2011, 19:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu


witam - kolego najprościej jak sprawdzic czy masz czujnik cisnienia czy nie - złap za wentyl przy kole - jak masz szczywną blokade to masz czujnik - a teraz porównaj z normalnym wentlem i masz odpowiedz - ponadto jest inna budowa jednego i drugiego.
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Sro 14 Wrz 2011, 16:30
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu


Porada jak wyżej jest najprostsza. Rzeczywiście zwykłe wentyle zamocowane w oponach daja się lekko poruszać na boki, ich mocowanie do koła i opony jest w pewnym stopniu elastyczne. Wentyle z czujnikami sa natomiast osadzone (zamontowane) b. sztywno, nie można ich poruszyć, a co najwyżej wyłamać. Mówiąc zaś poważniej po podpięciu do komputera serwisowego można też sprawdzić poszczególne czujniki, a nawet przy ich pomocy wartość ciśnienia. Jeśli działają prawidłowo to wskazują wartość ciśnienia w oponach do odczytania na laptopie serwisowym z dokładnością do 0,1 bara. Żywotność baterii zasilających czujniki jest b. duża bo w normalnych warunkach (nie uszkodzone, bez wewnętrznych zwarć) powinny wytrzymać nawet 10 lat eksploatacji.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 14 Wrz 2011, 16:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
maciejzet

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: peugeot 407 2,0 benzyna 2007 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Wrz 2011, 20:30
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu


A jaki wpływ na opisywane pojawianie się komunikatu ma fakt, że ostatnio zamieniłemkoła z przodu na tył?
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Pią 16 Wrz 2011, 10:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu


Z własnego doświadczenia wiem, że przełożenie opon przednich na tył, czy na odwrót nie ma żadnego znaczenia. Zawsze tak czynię przy przekładaniu kół z oponami letnimi na zimowe, które też co sezon zamieniam miejscami i jakichkolwiek komunikatów o błędach nie ma. Wyświetla się sylwetka obrysu samochodu z góry z zaznaczonymi małymi kółkami i napis PRESSION OK. Tylko raz po uruchomieniu silnika pojawił się komunikat ze strzałkami w kierunku wszystkich kół kiedy wcześniej na dłuższy czas odłącżyłem całkowicie akumulator (odłączenie obydwu klem) aby sprawdzić kompleksowo jego stan. Po ponownym podłączeniu akumulatora, włączeniu zapłonu na 1 minutę i następnie uruchomieniu silnika pojawił się komunikat ze strzałkami w kierunku wszystkich kół i napisem jeśli dobrze pamietam PRESSION NOT CONTROLLED. Oczywiście ciśnienie w oponach było b. prawidłowe. Pojeździłem tak przez godzinę, wyłączyłem silnik, a na drugi dzień po uruchomieniu silnika ponownie pojawił sie komunikat PRESSION OK i strzałki w kierunku kół oczywiscie znikły. Wcześniej gdy wystąpił ten komunikat zadzwoniłem do serwisu Peugeota, z którego korzystam juz od lat i tam mi zasugerowano trzy możliwe rozwiązania: 1/ spokojnie poczekać kilkanaście godzin, a nawet całą dobę aż system czujników kół ponownie nawiąże łączność z komputerem sterującym i wszystko wróci do normalności, 2/ napompować opony na stacji benzynowej przy pomocy kompresora do 3,6 atmosfery i po przejechaniu kilkuset metrów do 1 kilometra upuścić ciśnienie do wartości zalecanej - system czujników przejdzie z trybu awaryjnego do normalnego, 3/ gdyby to nie pomogło podjechać do serwisu, gdzie przy pomocy serwisowego laptopa Planet 2000 ponownie inicjalizują czujniki ciśnienia w kołach (oczywiście odpłatnie). Okazało się jednak, że porada nr 1 czyli ponowna samoadaptacja systemu czujników sprawdziła się najlepiej. Zaznaczam, że wcześniej nigdy nie miałem tego typu problemów z czujnikami ciśnienia powietrza w oponach, poza tym, że jeszcze w okresie gwarancji jeden został wymieniony bo prostu zbzikował i stale podawał komunikat o zbyt niskim ciśnieniu w oponie co oczywiście nie miało miejsca ale w czasie jazdy było denerwujące.
Powrót do góry
rpal

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 137


Piwa: 7/0
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 16:43
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu


Pamiętaj że mimo posiadania systemu kontroli ciśnienia może mieć to zwyczajnie wyłączone. Jeśli np. kupiłeś samochód o "niemca" a tam często miewają drugi komplet opon (zimowych) na innych felgach to potrafią to wyłaczyć bo zmiana kół rodzi natychmiast komunikat o spadku ciśnienia.
Powrót do góry
darek5514

Dyskutant



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: peugeot407sw2.0hdi aut.2006 Panda1.1 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Lut 2012, 13:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu


Ja mam podwójny zestaw kół i nie mam wyłączonego systemu tylko na zimowych bez czujników wyświetla się komunikat co jakieś 40 kilometrów że mam mało powietrza i zaraz ginie.
_________________
zrobię nie zrobię ale spróbuje
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


Peugeot508 SW

32 700

2013r.

127 000 km

mazowieckie

Peugeot308 SW

21 990

2011r.

81 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

43 990

2015r.

97 000 km

śląskie

Peugeot308 CC

25 800

2010r.

213 000 km

wielkopolskie

Peugeot307 SW

5 900

2002r.

293 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System