Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciejzet

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: peugeot 407 2,0 benzyna 2007 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Wrz 2011, 21:57
Temat postu:

Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu


Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu wykrywania niskiego ciśnienia w oponach?? Samochód mam jakiś kwartał i raz na jakiś czas pokazuje się na wyświetlaczu info jak opisałem wyżej. I teraz nie wiem, czy mam koła bez czujników ciśnienia, czy po prostu jakiś czujnik się zepsuł, a może to elektronika fisiuje. Rozpoczął bym od stwierdzenia czy posiadam te czujniki w kołach, tylko proszę o radę jak to sprawdzić.
Powrót do góry
magma1974

Auto Maniak



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 598
Skąd jesteś (miejscowość / region): PLYMOUTH UK czasem RADOMSKO i BIELAWA
Posiadane auto: CITROEN C4 1.6 16V VTR+ Oraz C5 x7 2009 2.0 hdi FAP
Piwa: 41/2
Wysłany: Pon 12 Wrz 2011, 23:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu


a jaki komunikat dokladnie wyskakuje
_________________
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
maciejzet

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: peugeot 407 2,0 benzyna 2007 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Wrz 2011, 00:27
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu


ikonka na z rysunkiem samochodu i kołami do których dorysowane są po jednej strzałce. Dodatkowo na górze jest wykrzyknik w obwódce trójkątnej. Wg instrukcji "kontrolka systemu wykrywania niskiego ciśnienia w oponach". Ciśnienie w kołach mam ok.sprawdzałem na stacji paliw
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Wto 13 Wrz 2011, 19:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu


witam - kolego najprościej jak sprawdzic czy masz czujnik cisnienia czy nie - złap za wentyl przy kole - jak masz szczywną blokade to masz czujnik - a teraz porównaj z normalnym wentlem i masz odpowiedz - ponadto jest inna budowa jednego i drugiego.
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Sro 14 Wrz 2011, 16:30
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu


Porada jak wyżej jest najprostsza. Rzeczywiście zwykłe wentyle zamocowane w oponach daja się lekko poruszać na boki, ich mocowanie do koła i opony jest w pewnym stopniu elastyczne. Wentyle z czujnikami sa natomiast osadzone (zamontowane) b. sztywno, nie można ich poruszyć, a co najwyżej wyłamać. Mówiąc zaś poważniej po podpięciu do komputera serwisowego można też sprawdzić poszczególne czujniki, a nawet przy ich pomocy wartość ciśnienia. Jeśli działają prawidłowo to wskazują wartość ciśnienia w oponach do odczytania na laptopie serwisowym z dokładnością do 0,1 bara. Żywotność baterii zasilających czujniki jest b. duża bo w normalnych warunkach (nie uszkodzone, bez wewnętrznych zwarć) powinny wytrzymać nawet 10 lat eksploatacji.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 14 Wrz 2011, 16:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
maciejzet

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: peugeot 407 2,0 benzyna 2007 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Wrz 2011, 20:30
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu


A jaki wpływ na opisywane pojawianie się komunikatu ma fakt, że ostatnio zamieniłemkoła z przodu na tył?
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Pią 16 Wrz 2011, 10:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu


Z własnego doświadczenia wiem, że przełożenie opon przednich na tył, czy na odwrót nie ma żadnego znaczenia. Zawsze tak czynię przy przekładaniu kół z oponami letnimi na zimowe, które też co sezon zamieniam miejscami i jakichkolwiek komunikatów o błędach nie ma. Wyświetla się sylwetka obrysu samochodu z góry z zaznaczonymi małymi kółkami i napis PRESSION OK. Tylko raz po uruchomieniu silnika pojawił się komunikat ze strzałkami w kierunku wszystkich kół kiedy wcześniej na dłuższy czas odłącżyłem całkowicie akumulator (odłączenie obydwu klem) aby sprawdzić kompleksowo jego stan. Po ponownym podłączeniu akumulatora, włączeniu zapłonu na 1 minutę i następnie uruchomieniu silnika pojawił się komunikat ze strzałkami w kierunku wszystkich kół i napisem jeśli dobrze pamietam PRESSION NOT CONTROLLED. Oczywiście ciśnienie w oponach było b. prawidłowe. Pojeździłem tak przez godzinę, wyłączyłem silnik, a na drugi dzień po uruchomieniu silnika ponownie pojawił sie komunikat PRESSION OK i strzałki w kierunku kół oczywiscie znikły. Wcześniej gdy wystąpił ten komunikat zadzwoniłem do serwisu Peugeota, z którego korzystam juz od lat i tam mi zasugerowano trzy możliwe rozwiązania: 1/ spokojnie poczekać kilkanaście godzin, a nawet całą dobę aż system czujników kół ponownie nawiąże łączność z komputerem sterującym i wszystko wróci do normalności, 2/ napompować opony na stacji benzynowej przy pomocy kompresora do 3,6 atmosfery i po przejechaniu kilkuset metrów do 1 kilometra upuścić ciśnienie do wartości zalecanej - system czujników przejdzie z trybu awaryjnego do normalnego, 3/ gdyby to nie pomogło podjechać do serwisu, gdzie przy pomocy serwisowego laptopa Planet 2000 ponownie inicjalizują czujniki ciśnienia w kołach (oczywiście odpłatnie). Okazało się jednak, że porada nr 1 czyli ponowna samoadaptacja systemu czujników sprawdziła się najlepiej. Zaznaczam, że wcześniej nigdy nie miałem tego typu problemów z czujnikami ciśnienia powietrza w oponach, poza tym, że jeszcze w okresie gwarancji jeden został wymieniony bo prostu zbzikował i stale podawał komunikat o zbyt niskim ciśnieniu w oponie co oczywiście nie miało miejsca ale w czasie jazdy było denerwujące.
Powrót do góry
rpal

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 137


Piwa: 7/0
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 16:43
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu


Pamiętaj że mimo posiadania systemu kontroli ciśnienia może mieć to zwyczajnie wyłączone. Jeśli np. kupiłeś samochód o "niemca" a tam często miewają drugi komplet opon (zimowych) na innych felgach to potrafią to wyłaczyć bo zmiana kół rodzi natychmiast komunikat o spadku ciśnienia.
Powrót do góry
darek5514

Dyskutant



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: peugeot407sw2.0hdi aut.2006 Panda1.1 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Lut 2012, 13:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Kiedy wiadomo, że moje koła są wyposażone w kontrolę systemu


Ja mam podwójny zestaw kół i nie mam wyłączonego systemu tylko na zimowych bez czujników wyświetla się komunikat co jakieś 40 kilometrów że mam mało powietrza i zaraz ginie.
_________________
zrobię nie zrobię ale spróbuje
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


Peugeot5008

38 300

2014r.

200 235 km

podkarpackie

Peugeot308

18 500

2011r.

200 000 km

pomorskie

Peugeot206

6 900

2005r.

142 000 km

śląskie

Peugeot308 SW

69 850

2019r.

94 800 km

wielkopolskie

Peugeot308 SW

32 900

2015r.

236 194 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System