Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 306 ) Silnik 1.6 kopci na biało...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 306 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FRT88

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C3 1.4 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 23 Paź 2011, 20:24
Temat postu:

Silnik 1.6 kopci na biało...


Witam,
niedawno zakupiłem peugeota 306 benzyna 1.6 rocznik 1998, przejechane 190 000
Ok. 20 sekund po odpaleniu auta zaczyna kopcić na biało - dość intensywnie (chmurka białego dymu). Po przejechaniu ok 10 km przestaje kopcić i wszystko jest ok.
Podejrzewałem, że to olej ale chyba jednak jest to para wodna - przykładając rękę do wydechu na ręce skrapla mi się woda, nie czuć żadnej spalenizny, osad w środku rury wydechowej jest czarny ale nie jest tłusty, dodatkowo zaobserwowałem, że na końcówce wydechu skrapla się woda nawet.
Płynu chłodniczego nie ubywa, hamulcowego i spryskiwaczy również.
Nie przejmował bym się tym dymieniem gdyby jednak nie fakt, że po wymianie oleju (3/4 na bagnecie) przejechałem 400 km i została już tylko połowa, czyli spadek o 1/4...
Pojęcia nie mam którędy ten olej mógł wylecieć... zastanawiam się teraz czy jest jakaś opcja że część tego oleju gdzieś po prostu jest Wink

Sam już nie wiem... czy to kopcenie na biało to efekt spalania oleju... czy też nie...
Zastanawiam się czy może to być wyciek np. na simerigu (jeśi tak to jak to naprawić).

Dodam, że silnik pracuje ładnie i równo, ładnie wchodzi na obroty nie gaśnie itd.

Drugi problem jest z pompką paliwa pod tylną kanapą... po przekręceniu kluczyka dziadyga pompuje paliwo i dopiero po odpaleniu auta przestaje buczeć czy ona nie powinna się od razu wyłączyć? Pewnie niedługo będzie do wymiany gdyż nie podaje odpowiedniego ciśnienia paliwa.

Jeśli ktoś się orientuje, to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc!
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Pon 24 Paź 2011, 09:59
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) Silnik 1.6 kopci na biało...


a powiedz mi kolego na jakich dystansach jeździsz??
jak na krótkich to biały dym w zimne dni to norma szczególnie na krótkich dystansach bo woda skrapla się w układzie wydechowym a następnie musi odparować.
co do oleju, jesli wydech suchy to wina może być w jakiejś nieszczelności ale jakaby ona nie była to musi być widoczna, może iść na sprzęgło i wtedy silnik może byc suchy, sprzegło powinno mieć taki otworek aby ewentualny olej mógł zlecieć, zaobserwuj to, zobacz czy po postoju nie ma jakiejś plamy pod samochodem.
a co do pompki to ja sie na elektryce nie znam ale to może jakiś przekaźnik??
znajomy miał tak że samochód mu nie odpalał bo pomka nie podawała po przekręceniu kluczyka ale jak podał mu ze strzykawki benzynke bezpośrednio do przepustnicy to musiał odpalić ale jak odpalił to pompka juz podawała Smile
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
FRT88

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C3 1.4 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 24 Paź 2011, 10:20
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) Silnik 1.6 kopci na biało...


jeżdżę na małych dystansach i raczej rzadko (2-3 razy w tyogdniu) oraz tak raz na miesiąc jakaś dłuższa trasa się trafi ok 300 km.
ja właśnie wiem że ta biała chmurka to normalne... ale żeby ona była aż tak duża... widać ją jak rozciąga się za samochodem Smile
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Pon 24 Paź 2011, 17:20
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) Silnik 1.6 kopci na biało...


witam - kolego moim zdaniem przy obecnych tem. w poczatkowej fazie rozruchu , nim silnik uzyska opcjonalną tem. biała para - kapiaca woda z ukladu wydechowego, to norma - Przy wiekszych minusowych tem. jest to normalne - / kompensacja / . Nadmierne pożeranie oleju to inny problem / zuzycie silnika / - objawy : nadmierny dym z rury wydech / raczej ciemny / . tłusty nalot na końcłwce tłumika, spadek poziomu oleju ..........
- Mija rada : wymien - olej, wlej min. półsyntetyk 10/40
: na miarce poziom 3/4
: przejedz 100- 500-1000 km i kontrolowac, aby nie spadło ponizej bagnetu - pozniej konsultacja z mechanikiem - remont, wymiana silnika ??? ----------- powodzenia ----------------------
Powrót do góry
jewon

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno/Śląsk
Posiadane auto: Peugeot 306 SL 1.4 96`
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 24 Paź 2011, 20:27
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) Silnik 1.6 kopci na biało...


mój ma 185 tyś i tez juz apetyt na olej ma.od ostatniej wymiany jakieś 10tyś temu wlałem juz ze 2.5l dolewek,i jak dzisiaj sprawdziłem to znowu by trzeba było pare setek dolać ,fakt ze w tym czasie zaczął mi uciekac olej spod uszczelki głowicy i troche sie go wykapało ale to była1-2 krople na ziemi pod silnikiem przez całą noc, po jezdzie.przeszedłem z full syntetyka na 10w40 półsyntetyk ale dalej zżera olej.
jak juz gdzies wczesniej czytałem jesli nie ma potrzeby to lepiej nic nie robić,nie opłaca już się,dolac raz na czas oleju i jezdzic dalej. Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 24 Paź 2011, 20:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
FRT88

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C3 1.4 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 25 Paź 2011, 08:14
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) Silnik 1.6 kopci na biało...


Dziękuję za odpowiedzi,
kontroluję cały czas poziom oleju i ku mojemy zdziwieniu - sprawdzam poziom i na bagnecie znowu 3/4... zmieniłem po prostu miejsce na parkingu... Wydawało mi się, że na tym poprzednim auto stało prosto ale jednak jest różnica.
Teraz będę czekał do 1000 km i sprawdzę olej ponownie i na tym samym miejscu prakingowym.
Tak właśnie się zastanawiałem czy remont silnika miałby ewentualnie jakiś sens oraz sprawdzanie go różnymi przyrządami i stwierdziłem, że raczej nie... jest to 1/3 wartosici samochodu.

Mam tylko cały czas nadzieję, że to faktycznie para wodna.

Jeśli chodzi o olej to był wymieniany jakieś 400 km temu.
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Wto 25 Paź 2011, 12:12
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) Silnik 1.6 kopci na biało...


dziwne, ja mam najechane 350tys i jak się oszczednie pojedzie (znaczy nie będzie przekraczało 2800- obr/min to jak przy wymianie wleje pod max to do kolejnej wymiany nie musze nic dolewać ale że lubie jak wszystko jest ok to chlupne mu z 2-3 setki a niech ma Very Happy
jedynym problemem to teraz jest tylna oś /------\ Crying or Very sad
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Wto 25 Paź 2011, 19:46
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) Silnik 1.6 kopci na biało...


witam - kolego " piserman " jak silnik był dbany- i nie katowany - to przy min. pobieraniu wystarczy do 500 .000 km .,
PS. ktos u mnie zainwestwoał w angole - nawalił do magazynu silniki HDI - i ?? wlasnie stoja sobie - te, silniki przaktycznie do 500 tyś ., powinny bujac po drogach - wiec nabywców dostanie za 5- 10 lat .
Powrót do góry
FRT88

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C3 1.4 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 30 Paź 2011, 16:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) Silnik 1.6 kopci na biało...


Tutaj link do filmiku jak dymi:
http://www.youtube.com/watch?v=DBilaqJZ9Iw
[youtube:2b4fc3fa98]http://www.youtube.com/watch?v=DBilaqJZ9Iw[/youtube:2b4fc3fa98]

Dodatkowo dzisiaj po przejechaniu w sumie 500 km od wymiany oleju miarka pokazuje jakiąś 1/4 więc już 2/3 oleju mi poszło.

Zuważyłem również wyciek pod silnikiem na łączeniu jakichś 2 części dużych (patrząc od środka silnika będzie to bliżej strony kierowcy). Tak jakby hmmm łączenie silnika ze skrzynia biegow... nie znam sie na tym niestety ale jest to na lewo od miski olejowej i dokładnie na jej wysokości.
Ten wyciek jak dotknąłem to jest czarny jakby smar lub olej ale olejem nie smierdzi.
Powrót do góry
jewon

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno/Śląsk
Posiadane auto: Peugeot 306 SL 1.4 96`
Piwa: 1/3
Wysłany: Nie 30 Paź 2011, 20:28
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) Silnik 1.6 kopci na biało...


hmm z tym kopceniem to raczej para wodna skroplona w wydechu.ostatnio jechałem za jednym samochodem i z końcówki lała mu sie woda prawie że jak z kranu i mnóstwo pary wylatywało tak jak u Ciebie na filmiku,ale po paru kilometrach przestało mu kapać i kopcic.dzieje sie tak też jak pęknie głowica lub strzeli uszczelka pod głowicą(płyn chłodniczy przenika do cylindrów, i wylatuje w postaci pary wodnej) no ale jak piszesz że z płynem chłodniczym wszystko ok?druga sprawa zauważyłeś ze jest jakis wyciek?no to raczej bedzie wyciek oleju w tych peżotach w okolicach przebiegu który Ty masz strzela uszczelka pod głowicą(jakas wada konstrukcyjna)u mnie zaczeło kapać olejem przy jakiś 160tyś km przebiegu,jezdziłem tak przez jakis rok dolewajac tylko olej,ale w pewnym momencie olej zaczął przenikać do układu chłodzenia i gromadził sie w zbiorniczku płynu chłodzacego i wtedy juz trzabyło wymienic uszczelke pod głowica.sprawdz jeszcze raz czy w zbiorniczku płynu przy chłodnicy nie zbiera Ci sie olej(czarne plamy oleju w płynie i "masło" osadzające sie na sciankach zbiorniczka i na korku)
Powrót do góry
gadu-gadu
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Wto 01 Lis 2011, 21:59
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) Silnik 1.6 kopci na biało...


jak bierze olej i spala to kolor dymu jest taki niebieski a zapach dosyć specyficzny i drażniący.
zaobserwuj starsze mondea, transity, fiesty i eskorty one bardzo czesto żłopia olej i to najlepiej tam widać i czuć
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
FRT88

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C3 1.4 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 10 Lis 2011, 10:28
Temat postu:

Re: ( Peugeot 306 ) Silnik 1.6 kopci na biało...


Więc po przejechaniu kolejnych 500 km stwierdzam, że oleju ubyło ale bardzo minimalnie Smile teraz mam tak 1/3 na bagnecie, więc chyba jest OK - możliwe, że olej został w silniku i filtrze po wymianie i stąd ten drastyczny spadek w fazie początkowej.
Pojawił się natomiast kolejny problem Smile Otóż teraz przy tej pogodzie temperatura mojego silnika nie przekracza 75 stopni... na trasie miałem ciągle 70.
Kopcenie niestety nadal nie ustało :/ co mnie trochę przytłacza i mam jeszcze pytanie... otóż wymieniałem amortyzatory i przy prawym kole jest tak sprężyna... od czego ona jest?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 306 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 306 »

Opinie o samochodach Peugeot 306 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 306 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot308

49 900

2017r.

72 000 km

wielkopolskie

Peugeot2008

86 900

2020r.

55 000 km

wielkopolskie

Peugeot508

33 900

2012r.

222 000 km

łódzkie

Peugeot508 SW

23 400

2011r.

274 000 km

wielkopolskie

Peugeot208

26 500

2017r.

89 160 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System