Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Boxer ) Palący sie check



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Boxer ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iroman

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łask
Posiadane auto: Laguna II 1.8 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Sty 2012, 22:45
Temat postu:

Palący sie check


Witam serdecznie jestem "szczęśliwym nabywca peugeota boxera z kontenererm rocznik 2010 3.0 hdi . Po przejechaniu kilku tysięcy km zapaliła mi sie kontrolka check która po jakiś czasie sama zgasla. Po telefonie do serwisu panowie powiedzieli że to wina jakiegos przepływomierza cząsteczek stałych czy coś takiego. Kontrolka regularnie gasła i zapalała sie . Od jakiegoś czasu paliła się już cały czas . Więc umówiłem się na wizycie w serwisie bo auto na gwarancji
. wjechałem do serwisu wsiadł pan serwisant odpalił i zgasła sprawdzili kom nie wykazał żadnych błędów. Wyjechałem z serwisu po przejechaniu 10 km i ponownym zgaszeniu i odpaleni znowu sie zapaliła. Jeździłem tak jakis czas bo auto ma na siebie zaraniać a nie stać w serwisie. Po jakimś czasie znowu się umówiłem panowie kazali zostawić auto w serwisie na 2 dzni .. tak zrobiłem mimo że potrzebne w pracy. Jeden dzień zajeło " fachowcom" ustalanie przyczyny. Tak jak napisałem okazal się ten jakis cząsteczek stałych czy coś. Drugi dzień go wymieniali , ale wymienili pan w renomowanym serwisie peugeota w którym zakupione zostało auto powiedział że w 99,9% to bylo to i że wymienione. Udałem się do domu zadowolony i dumny że problem znikl aż tu po przejechaniu 20 km kontrolka kur... mać znowu sie zapaliła i znowu tel do serwisu i znowu pan kazał zostawić na 3 dni. Ludzie może ktoś cos podpowie??? pomocy bo mnie ten pożal sie boże serwis nerwowo wykończy. Fachowcy z nich tacy że na wymianie oleju tak dokręcili filtr że sie odkręcił i ciekł olej. Ludzie się ze mnie śmieja . Pomocy!!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
sinnerro

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 590
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: Peugeot 407, 2.0 hdi 136KM, 2005, Citroen C5 2.0HDi 163KM 2012 eclusive
Piwa: 47/4
Wysłany: Czw 12 Sty 2012, 22:53
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Palący sie check


Kontrola ta może być spowodowana wadliwym dziłaniem zaworu EGR. Jeżeli kontrolka zapala się i znika to raczej skupiłbym się na nim. Nie wierze że ich komputery nie wykazały zadnych błęgów skoro pojawia się komunikat o niesprawnosci recyrkulacji spalin. Nie obwiniałbym filtra cząsteczek stałych gdyż jest to za młody rocznik do problemów z nim. Choć gdybać można naprawde, to ja radziłbym raczej do znachora a nie do aso. Tylko znachora z komputerem do peugeota.
Z rzeczy które mogę polecić to daj swojej budzie ostro w palnik po autostradzie na wyższych obrotach mo mógł się zapchać, przywiesić EGR. Jeżeli to nie pomoże to pełna diagnostyka. Problem z EGRem to częsta przypadłość zimowych miesięcy i dziadkowego stylu jazdy Wink
Powrót do góry
iroman

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łask
Posiadane auto: Laguna II 1.8 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Sty 2012, 23:05
Temat postu:

Dzieki


Co to jest ten EGR ? Auto nie jest prowadzone po dziadkowemu wręćz odwrotnie.
Powrót do góry
gadu-gadu
Mirek77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 380
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugot 307 SW 2,0 HDI 110KM Z FAP 2004
Piwa: 14/6
Wysłany: Pią 13 Sty 2012, 11:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Palący sie check


Kolego ASO omijaj szerokim łukiem znajdź w swojej miejscowości warsztat który trudni się citroenem i peugeotem i ma dobrą renomę.
Powrót do góry
iroman

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łask
Posiadane auto: Laguna II 1.8 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Sty 2012, 12:58
Temat postu:

Palący się check


EBR był wymieniany na nowy wczoraj i w ten sam dzień się zaraz zapaliła. Auto jest na gwarancji i nie bardzo szukać po jakiś mechanikach. Pozatym nie znam w okolicy mojego miasta nikogo takiego. Może ktoś gdzieś podpowie w łodzi lub okolicy.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 13 Sty 2012, 12:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Pią 13 Sty 2012, 20:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Palący sie check


witam - koledzy mają racje - najpierw przegoń kociolek na trasie - następnie diagnostyka w dobrym warsztacie / 50 zł / ., wiem - gwarancja ASO , ale .... nastepnie jedz do ASO masz skalę porównania wyniku testu diagnostyki, i byle serwisant nie bedzie cię czarował ... Wink Very Happy Very Happy Very Happy
PS. poczytaj wiecej na FORUM
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sob 14 Sty 2012, 14:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Palący sie check


Iveco nie miało problemów z silnikiem, bo takiego producenta masz silnik. W aso na pewno odczytali błędy ale może źle je zinterpretowali. Poproś następnym razem o wydruk błędów z ich komputera, albo umów sie tylko na komputer i wydrukowanie błędów. To potrwa góra 30 min.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Boxer ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Boxer »

Opinie o samochodach Peugeot Boxer - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Boxer ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


Peugeot3008

81 800

2019r.

79 000 km

małopolskie

Peugeot207 SW

12 400

2010r.

185 000 km

śląskie

Peugeot3008

27 900

2012r.

228 000 km

wielkopolskie

PeugeotRIFTER

79 900

2020r.

79 000 km

mazowieckie

Peugeot3008

24 900

2010r.

212 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System