Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) falowanie obrotów w automacie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kresss

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: 407 2,0 hdi 2007, automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 11:34
Temat postu:

falowanie obrotów w automacie


Mam takie nowe zjawisko w swojej 407 (automat) . Po raz pierwszy problem pojawił sie kilka dni temu podczas jazdy na jeszcze zimnym silniku . Podczas stopniowego przyspieszania przy przejsciu z 2na 3 poczułem jakby autem delikatnie przyhamowało ale biegi poszły dalej . Od tego momentu obserwuję ze dziwnie zmienia biegi w przedziale 1500-2300 tys obrotów . Nie jest to już tak niezauważalnie jak do tej pory ale również nie jest to szarpanie przy zmianie biegów . Obserwuję również ,że przy stałęj jeżdzie z równą prędkością po równym terenie sam sobie redukuje albo wrzuca bieg na wyższy bez zadnej ingerencji z mojej strony .
Jeszcze dziwniej zachowuje się po tym jak zupełnie zdejmę nogę z gazu i chcę wyhamować przed np. skrzyżowaniem . Obroty spadają po czym nagle same się podnoszą o jakieś 200-300 na obrotomierzu i czuć jak auto zredukowało bieg lub spadają tak jak należy do około 800 obrotów po czym na moment znow podskakują na 1200 ( czuć w tym momencie zmianę biegu ) i wracają na 800 .
Dodam jeszcze ,że jak sie zatrzymuję ( ale tak jest już od kupna tego auta) to w pozycji N i P czuć drżenie auta czego nie ma na D po zatrzymaniu .
Być może to nie ma nic wspólnego z podstawowym problemem ale proszę o podpowiedź czego mam się spodziewać . BYłem dziś u speca od automatów ale na nieszczęscie padł mu dziś komp i nie mógł sie połączyć . Po jeżdzie stwierdził ,że skrzynie by zostawił w spokoju a szukał przyczyny w silniku ( egr , fap ) ale dopiero po podłączeniu w przyszłym tyg moze powiedzieć coś więcej .
Proszę o sugestie .
2,0 hdi automat 2007 rok 152 tyś km
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 14:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) falowanie obrotów w automacie


Tu jednak mechanik ma rację. Tylko podpięcie pod komputer serwisowy i kompleksowe sprawdzenie i jeśli to możliwe to i w ruchu pomoże postawić jakąś sensowną diagnozę. Wyrokowanie w tej chwili to tylko rodzaj wróżenia i ewentualnego popisywania się swoistą elokwencją, a której jest mnóstwo na różnych forach. Niestety, współczesne samochody, a szczególnie ich elektroniczne układy sterowania silnikiem i jeszcze zintegrowane z automatyczną skrzynią biegów też sterowaną elektronicznie wymagają najpierw prawidłowej diagnozy przy pomocy komputera serwisowego, a dopiero po tym naprawa i jeszcze raz sprawdzenie przy pomocy komputera serwisowego i w rzeczywistych warunkach eksploatacji.
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 19:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) falowanie obrotów w automacie


witam - popieram w całości - najpierw diagnostyka skrzyni, silnika .

Kolego podziel się z nami problemem, wynikiem diagnostyki, rozwiazaniem .
PS. ile ma najechane LEW ?
wymieniałęs w skrzyni płyn ?
wczesniej robiłeś diagnostykę skrzyni ?
---- powodzenia Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
kresss

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: 407 2,0 hdi 2007, automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 20:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) falowanie obrotów w automacie


tym lwem jeżdżę zaledwie od miesiąca i byłem bardzo zadowolony
, mówiąc płyn macie chyba na myśli olej w skrzyni - nie nie wymieniałem go jeszcze i co macie na myśli mówiąc "diagnostyka s.b." ? czy to oznacza to samo podpięcie do kompa i tak jak diagnozujemy silnik można zdiagnozować s.b. ?
Powrót do góry
kresss

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: 407 2,0 hdi 2007, automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 20:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) falowanie obrotów w automacie


aha i muszę dopowiedzieć o jeszcze jednej obserwacji mojej - otóż po zatrzymaniu i wrzuceniu na pozycję N lub P czuć jak autem trzęsie czasami mocniej a czasami prawie wcale , nie ma tego zjawiska przy zatrzymaniu na pozycji D
zmieniając typ skrzyni na tiptronic żadne z powyższych zjawisk nie występują

lew ma 152 tyś km najechane
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 20:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 21:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) falowanie obrotów w automacie


witam - kolego Moim zdaniem :
- tak diagnostyka samej skrzyni
- tak diagnostyka silnka i elektroniki
Oddzielne tematy .

W skrzyni jest płyn - około 8 litrów / jezeli skrzynia jest 4 stopniowa/

Wymiana tylko dynamiczna czyli 100 % płynu - żadna statyczna .
Płyn do skrzyni flagowy TOTAL - ale na rynku jest kilka , równiez dobrych - dzisiaj juz nie problem .
Omijaj ASO KASA - szukaj w temacie warsztatu na miejscu.
Koszt płynu około 30 zł./ l , wejdzie koló 7.5 l..

Jak na szybko sprawdzic fizycznie automat . ::
- wciskasz hamulec - następnie D - puszczasz hamulec , samochod powinien toczyc sie samodzielnie bez gazu , nawet pod górke.
- przy zmianie biegów - płynna zmiana , praktycznie lekko wyczuwalna zmiana biegu - laik siedzacy obok, nie odczuje zmiany.
- obrotomierz w czasie zmiany - tylko lekkie falowanie.
- brak przeciagania na sprzegle przy zmianie.
Zadnych szarpań. głośnego walenia itp....

Wiadomo jak silnik zimny - włączysz wsteczny, to lekko odczujesz sprzęgło . / czytaj instrukcje ob./ - normalne .
Wibracje na biegi jałowym - ???? moze krzyszak na przegubie, frez na przegubie - zwlaszcza prawa strona - jest to slabość LWA.
Falowanie obrotów na zimnym - przyczyna ?? - mam u siebie , ale nie rozgryzlem tego. PS. moze ktoś podpowie w tym temacie ..
Te skrzynie są proste - raczej dobre opinie .
Wymiana oleju- płyny zalecana max . 150.000 km - pozniej co 3 wymiana w silniku - tak zaleca praktyczny mechanik ...

Powodzenia - moze pomogłem





Wink Wink Wink
Powrót do góry
kresss

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: 407 2,0 hdi 2007, automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Sty 2012, 11:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) falowanie obrotów w automacie


to jest skrzynia 6 biegowa
a drżenie pojawia sie jak auto jest rozgrzane
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Pon 16 Sty 2012, 14:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) falowanie obrotów w automacie


Jednak najpierw musi być przeprowadzona pełna diagnostyka przy pomocy komputera serwisowego z oprogramowaniem dla samochodów koncernu PSA. Na podstwie opisywanych objawów to można tylko gdybać. Jesli chodzi o automat 6-biegowy to jest to Aisin AM6, który taką nzawę nosi u Peugeota/Citroena, a gdzie indziej Aisin TF80SC. Bez wątpienia przy tym przebiegu, jeśli nie było dokonywanego wcześniej konieczna będzie wymiana oleju w automacie. Olej powinien BEZWGLĘDNIE odpowiadać specyfikacji JWS 3309. Trzeba to uczynić w warsztacie zajmującym się serwisem automatów. Niech ocenią sami po stanie wypływającego oleju czy konieczna będzie wymiana całości oleju czy części. Najprawdopodobniej jeśli olej nie był wymieniany to przy tym przebiegu będzie koloru czarnego i o konsystencji rzadkiego szlamu (zamiast rzadkiego czerwonego barszczu ukraińskiego - bo tak w rzeczywistości wygląda nie zużyty olej do automatów).
Powrót do góry
kresss

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: 407 2,0 hdi 2007, automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Sty 2012, 16:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) falowanie obrotów w automacie


czyli wynika z tego ze muszę sie pchać do aso czy wierzyć gościowi który robi automaty i bedzie go mial zamiar podlączyć kompem przy użyciu jakiegoś "adaptera" do francuzów ????
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Pon 16 Sty 2012, 19:36
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) falowanie obrotów w automacie


witam- kolego mozna w ASO - ale KASA i ich wartośc merytoryczna w temacie dla mnie jest wątpliwa. Wiadomo - do skrzyni nie dopuszczaj gościa, co robi blacharke i tez wszystko ??? - popytaj, poszukaj u siebie ew. w okolicy, kto sie zajmuje mechanika - w tym obsługą automatów ..

Przykład - kiedys przymierzalem sie do wymiany płynu-oleju w aut.
Na trzy ASO PUGEOT, kazdy mówił co innego - wymiana dynamiczna, statyczna, ew. nie wymieniac , wymieniac ... itp.. Olej ESSO ? notabene juz nie produkowany / teraz podobno koncer. MOBIL / , USA, niemecki VW , TOTAL itp., a okazało sie ,że na mojej skrzyni jest naklejka TOTAL .. nie chce pisac juz o opiniach wł. róznych własciceli warsz. mechaniki / obłęd /
Notabene warsztatow specjalistycznych nie ma znowu tak dużo ale są
Kolego wybór nalezy do ciebie - na spoko przemysl temat - podzwoń, popytaj , policz kase . Wymiana płynu to tylko wymiana .
U nas słyszac automat - wszysczy stajemy na baczność - Myslę,że w temacie sie zbyt rozpisałem - powodzenia- podziel sie rozwiazaniem ..
Laughing Laughing
Powrót do góry
kresss

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: 407 2,0 hdi 2007, automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Sty 2012, 20:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) falowanie obrotów w automacie


przy tym wszystkim zastanawia mnie jedno - dlaczego jak przełączę na tiptronic to wtedy nie zauważam tych wszystkich objawów , jeśli dajmy na to olej jest winny to czemu w takiej opcji nie ma falowania i szarpania ?
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Pon 16 Sty 2012, 20:49
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) falowanie obrotów w automacie


witam - kolego niokt ci nie mowi,że olej jest winny - ale aby zminimalizowac koszty i nerwy, od czegoś nalezy zacząc -
- kontrola poziomu / stanu/
- jakość oleju -płynu
- diagnostyka skrzyni
Co do trip. - z tego co słyszałem tak sie zachowuje - ale te opinie juz w gestii mechanika - w tym temacie nie mam odwagi sie wypowiadac - myslę,że w trybie trip... skrzynia pracuje jak na manualu ?? albo coś podobnie.. Question
Powrót do góry
kresss

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: 407 2,0 hdi 2007, automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Sty 2012, 21:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) falowanie obrotów w automacie


tak masz racje kolego - od czegoś należy zacząć
dziękuję wszystkim za próby pomocy
Powrót do góry
kresss

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: 407 2,0 hdi 2007, automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Sty 2012, 16:35
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) falowanie obrotów w automacie


jestem po wymianie statycznej ( 3 l ) nic sie nie zmieniło a najlepsze , ze serwisant nie dostrzega żadnej usterki mimo ,że wyrażnie obroty skakały
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot3008

80 800

2019r.

133 000 km

małopolskie

Peugeot208

50 999

2020r.

31 000 km

lubelskie

Peugeot208

36 300

2016r.

138 012 km

podkarpackie

Peugeot207

14 900

2008r.

219 000 km

mazowieckie

Peugeot207 CC

15 900

2008r.

203 700 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System