Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Partner ) Błąd p1164, partner gaśnie w czasie jazdy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
roni4

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Partner 2.0hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Sty 2012, 21:52
Temat postu:

Błąd p1164, partner gaśnie w czasie jazdy


Witam.
Mam Partnera 2.0hdi i taki problem że podczas jazdy czasami auto zaczyna szarpać, dusić się (tak jakby paliwa nie dostawało) po czym wraca do normy na kilka sekund i potem znów się dławi i zgaśnie lub znów wraca do normy. miałem ze 4 razy tak ze jak zgasło podczas jazdy to zaraz nie chciało odpalić, dopiero jak stanąłem to po paru minutach odpaliło i dalej normalnie dało się jechać, zrobić ze 30 km i normalnie zjechać do domu.

Podam przykład:
Wyjeżdżam z domu i przejadę jakieś 10-15 km normalnie a potem silnik szarpnie (takie fazy ma zazwyczaj jak jadę na 4 lub 5 biegu tak od 80 do 100km/h) i traci moc a po sekundzie normalnie jest, po kilku sekundach szarpnie znów lub ze 3 takie szarpnięcia i taka czkawka po czym znów jest ok lub zgaśnie przy czym zapalają się kontrolki od awarii silnika, ręcznego, oleju i ładowania. Jak tylko szarpnie to czasem się zapali kontrolka od awarii silnika, jak już się zapali a auto samo nie zgaśnie to po jakimś czasie ta kontrolka gaśnie. czasem po chwili, czasem po kilku zapaleniach auta jak już przejadę kilkanaście km. czasem dopiero na drugi dzień. Ze 3-4 razy było tak że auto po takim szarpnięciu i przyduszeniu straciło moc i całkiem się zamuliło i nie dało się jechać ale silnik nie zgasł. W takiej sytuacji jak zjechałem na pobocze i zgasiłem silnik to już nie chciał odpalić a dopiero odpalił po kilku minutach jak odczekałem a później normalnie dało się jechać i spokojnie ze 30 km przejechać normalnie. Jak występują takie szarpniecie i gaśniecie to tak się dzieje na ogół seriami w kilkadziesiąt sekund/minut, przydusi się/gaśnie ze 3-5 razy a potem normalnie jest. Zrobię 30-50km i zjadę do domu bez problemu.
Dodam też że najczęściej tak się pierniczy jak jest plucha i mokro na drodze, jak wyjadę na drogę gdzie bardzo ciapią auta z pod kół i/ lub pada, jest duża wilgotność.
Mniej się pierniczy jak jest przymrozek i w miarę sucho to wtedy czasem raz tylko szarpnie/ lub zgaśnie w czasie jazdy i dalej jest ok.


Po podpięciu planeta wykrywa błąd p1164 - błąd przejściowy, sygnał ciśnienia paliwa, spójność zmiany ciśnienia. Do tego błąd p0341 którego planet nie opisuje a z książki serwisowej sczytałem że p0341 to obwód czujnika A położenia wałka rozrządu (blok cylindrów nr 1 lub pojedynczy czujnik) A rodzaj usterki to nieprawidłowy zakres wartości sygnału.

W zeszłym tygodniu byłem z tym problemem w niby dość dobrym warsztacie co się specjalizują we francuskich autach ale za wiele to mi nie pomogli a jedynie skasowali kasę za podpięcie pod komputer i skasowanie błędów. Powiedzieli że jak dalej się będzie pierniczyć to żeby przyjechać lub jechać do dobrego elektromechanika. Już mam zamiar jechać gdzie indziej bo tamci to niezbyt kumaci poza mechanicznymi naprawami. Dodam jeszcze że jak mi kasowali błędy to zamiast tego p0341 był wtedy p0016 - położenie wału korbowego i położenie wałka rozrządu (blok cylindrów nr1, czujnik A). Nieprawidłowa korelacja sygnałów.

Jak ktoś ma jakieś pomysły to chętnie posłucham... Smile
Powrót do góry
gabryiel

Auto Maniak



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1715
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki.
Posiadane auto: marcedes w202 2,2cdi 2000rok golf 6 1,4 80 km.
Piwa: 123/9
Wysłany: Sro 25 Sty 2012, 07:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Błąd p1164, partner gaśnie w czasie jazdy


Sam czujnik ciśnienia paliwa masz na pompie .Do sprawdzenia sygnał wejsciowy i wyjsciowy .Sugeruję sprawdzic wytryskiwacze [być moze którys leje lub uzyto paliwa o niewłasciwych parametrach. ].Doladuj akumlator do stanu .Bledy dodatkowe sa tego konsekwencja . I zmień warsztat ze stodoly na prawdziwy.
Powrót do góry
roni4

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Partner 2.0hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Sty 2012, 23:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Błąd p1164, partner gaśnie w czasie jazdy


Czym sprawdzić ten sygnał na czujniku i jakie powinny być poprawne parametry?
Wtryskiwacze wyglądają się ok aku też jest sprawny.
Co do warsztatu to nie taka łatwa sprawa bo już kilka objeździłam przy różnych naprawach i jak na razie to nie mam dobrych doświadczeń. Najlepiej to jakbym do nich podjechał z wykrytą usterką i wiedział jak to naprawić to wtedy by mi pomogli a tak to chcą wymieniać części po kolei tj filtr, jakiś czujnik, potem może pompę itp. a to wszystko kosztuje. Ja nie mam wielkiego pojęcia o samochodach ale czasem to ręce opadają od tych fachowców.
Powrót do góry
gabryiel

Auto Maniak



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1715
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki.
Posiadane auto: marcedes w202 2,2cdi 2000rok golf 6 1,4 80 km.
Piwa: 123/9
Wysłany: Czw 26 Sty 2012, 23:35
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Błąd p1164, partner gaśnie w czasie jazdy


1;Dodatkowo do sprawdzenia zawór cisnienia doladowania . 2;Winowajcą całego zamieszania moze tez być pęknięty na szwie wężyk podciśnienia przy elektrozaworze regulacji ciśnienia doładowania - ten krótki, kolankowy, , w kodzie servis boxa Peugeota to część oznaczona symbolem "1622 L1".3;To dotyczy układu zasilania i w zaleznosci od typu pompy wtryskowej dodatkowa pompka w zbiorniku jest lub jej nie ma . Jesli jest to Bosch, to jest pompa w zbiorniku i slychac ja jak pracuje. Jesli jest to Siemens, to nie ma pompy elektrycznej, tylko "gruszka" przy silniku. Na początek obstawiam pompka w zbiorniku[brak wlasciwego wstepnego cisnienia paliwa podawanego do pompy wysokiego cisnienia. ]
Wink
Powrót do góry
roni4

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Partner 2.0hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Sty 2012, 11:03
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Błąd p1164, partner gaśnie w czasie jazdy


Mam układ Siemens więc pompa w zbiorniku odpada. Bardziej obstawiam ten czujnik ciśnienia paliwa lub regulator na pompie.
Tak jak piszesz sprawdzę też ten wężyk.
Wie ktoś jak sprawdzić parametry czujnika czy jest dobry?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 28 Sty 2012, 11:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Partner »

Opinie o samochodach Peugeot Partner - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Partner ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


Peugeot807

30 900

2012r.

215 000 km

śląskie

Peugeot107

10 900

2009r.

258 000 km

mazowieckie

Peugeot208

65 900

2020r.

94 000 km

wielkopolskie

Peugeot508

69 900

2020r.

111 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot308

14 900

2007r.

192 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System