Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) zasłona dachu panoramicznego


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jimi83

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trzcianka
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDI 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Mar 2012, 19:20
Temat postu:

zasłona dachu panoramicznego


witam.. kupilem niedawno 407 sw i mam maly problem.. chodzi mi o zaslone panoramy.. dziala tylko pierwszy element, tzn jes odczepiony od pozostalych.. przesuwa sie do przodu ale jak dochodzi do pozostalych to blokuje sie i skreca.. mial moze ktos taki problem?? da sie to naprawic i jesli tak to prosze o podpowiedz gdzie i za ile mozna to zrobic.. pozdrawiam
Powrót do góry
combi

Czytelnik



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2,0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Mar 2012, 12:59
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zasłona dachu panoramicznego


Zapewne połamały się zakończenia "spinki" paneli spinające w całość całą podsufitkę. Niestety ASO peugeot sprzedaje je (chyba że ostanio coś się zmieniło) w całości z całym panelem. Jak pamiętam to było ok 1000 za panel, ale można to naprawić. Trzeba zdemontować panele odpiąć te spinki i skleić (odtworzyć) w wyspecjaliowanym punkcie klejenia plastików. Zdemontuj częściowo podsufitkę zaczynając od strony bagażnika żeby wyjąć te panele. Po wyjęciu paneli sam zrozumiesz co się połamało. Przed ponownym montażem warto kupić komplet nowych ślizgów (to takie bałe elementy) a te już są dostępne oddzielnie w ASO za stosunkowo niewielkie pieniądze. Pamiętaj po naprawie o okresowym nasmarowaniu ślizgów i szyn jakimś smarem do plasików. Jeśli coś nie jest zrozumiałe to napisz.
Powrót do góry
jimi83

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trzcianka
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDI 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Mar 2012, 15:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zasłona dachu panoramicznego


sliczne dzieki za podpowiedz.. a powiedz mi jak dojde od tylu to bez broblemu wyciagne te panele czy trzeba tam cos odchaczac??
Powrót do góry
combi

Czytelnik



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2,0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Mar 2012, 12:59
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zasłona dachu panoramicznego


Jak odchylisz podsufitkę od strony bagażnika to zobaczysz że panele nie są do siebie poprzykrecane tylko w sprytny sposób najeżdzając na siebie zachaczają się, a w pozycji otwartej leżą jeden na drugim. Nie widząc tego trudno mi dokładnie wytłumaczyć. Najlepiej po odchyleniu podsufitki poprzesuwaj kolejne panele ręcznie do przodu i do tyłu żeby zobaczyć jak działają. Tylko pierwszy z przodu (jak dobrze pamiętam) jest przymocoway do mechanizmu szyn. Pozostałe są popychane lub ciągnięte jeden przez drugi panel. Jak pojmiesz jak to działa to dalej wszystko będzie proste.
Powrót do góry
jimi83

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trzcianka
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDI 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Mar 2012, 00:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zasłona dachu panoramicznego


udalo mi sie naprawic pierwszy panel.. chodzi juz rowno i nie blokuje sie.. faktycznie pozostale 3 panele sa luzem i przesuwaja sie recznie.. problem w tym ze sa rozczepione i nie bardzo wiem jak powinny byc ze soba szczepione.. Sad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 22 Mar 2012, 00:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
combi

Czytelnik



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2,0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Mar 2012, 18:48
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zasłona dachu panoramicznego


Jeżeli wszystkie zakończenia (narożne pastikowe elementy) paneli nie są połamane to przesuwająć się nad sobą tzn ruszająć z tylnego miejsca podufitki same się zaczepają. Musisz porównać te wszystkie narożne zakończenia z zakończeniami niepołamanymi (bo często łamie sie ich kilka w jednej chwili). Połóż te trzy panele na podłodze lub czymś płaskim i dokładnie przyjrzyj się jak to działa. Jeżeli połamały Ci się wszystkie to trudno będzie je odtworzyć. Nie widząć tego trudno mi coś wiecej pomóc.
Powrót do góry
jimi83

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trzcianka
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDI 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Mar 2012, 21:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zasłona dachu panoramicznego


udalo sie Very Happy.. pol soboty grzebalem przy tym ale zrobilem.. sliczne dzieki za podpowiedz
Powrót do góry
Pstry

Debiutant



Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Astra G 2.0DI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Mar 2012, 10:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zasłona dachu panoramicznego


To podpowiedzcie mi koledzy jak zdemontować te plastikowe osłony na słupkach i z tyłu auta? Póki co próbuję je ciągnąć ale tylko się wyginają i nie chcą puścić. Czy jest na to jakiś sposób? Czy ciągnąć aż popękają zaczepy?
Powrót do góry
jimi83

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trzcianka
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDI 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Mar 2012, 22:56
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zasłona dachu panoramicznego


sciagnij uszczelki tylnych drzwi i wtedy bedziesz mial dostep do boczkow.. wez dlugi srubokret i podwaz je mocno, wyskocza ladnie z zaczepow.. wyciagnij raczki te na podsufitce. jak juz uchylisz lekko podsufitke od strony bagaznika to wloz tam reke i delikatnie odklej rzep ktorym przyklejona jest podsufitka na koncu.. i nie boj sie z tymi plastikami, szarpnij energicznie to wyskocza.. powodzenia
Powrót do góry
Pstry

Debiutant



Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Astra G 2.0DI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Mar 2012, 12:46
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zasłona dachu panoramicznego


Dzięki. O to chodziło.
W poprzednim aucie miałem stalowe sprężynki które działały dużo przyjaźniej. Ale widzę że nie jest źle.
Powrót do góry
kubraj

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: c3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Mar 2014, 09:44
Temat postu:

podsufitka demontaż


Mam prośbę czy jest możliwość żeby ktoś opisac jak zdjąć podsufitki w jakiej kolejności Zdjąć plastiki żeby ich nie połamać roleta zaciela się na trzecim panelu i niechce ruszyć
Powrót do góry
and27

Debiutant



Dołączył: 22 Cze 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): RADOM
Posiadane auto: PEUGEOT 407 SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Mar 2015, 14:55
Temat postu:

( Peugeot 407 SW ) zasłona dachu panoramicznego


Mam podobny problem, u mnie zaciął się dach już złożony ( wyjechał jedynie pierwszy panel z napędem. Wyciągnąłem wszystkie panele, zahaczyłem o siebie, nasmarowałem co się da i niby zaczęły chodzić. Problem jest po złożeniu dachu więcej niż połowa, zaczyna coś strzelać w miejscu gdzie się chowa (da się cały zsunąć, ale już nie wyjedzie). Tak jakby było coś nie tak w miejscu gdzie się składają już panele na końcu. Czy ktoś może powiedzieć jak to jest tam zbudowane, czy one wjeżdżają bezpośrednio na siebie? Czy ma się tam co zepsuć (kosztowny element) czy tylko jakiś drobny problem? Panele płynnie się przesuwają jak je wyciągnę siłą ręcznie, zaczepiają się o siebie. Roleta napędzająca działa prawidłowo.
Proszę o radę. A może ktoś ma namiar kto by tym się zajął w świętokrzyskim lub okolicach Radomia?
Pozdrawiam,
Powrót do góry
Wicia06

Dyskutant



Dołączył: 20 Cze 2015
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: peugeot 407 SW 05 rok 2.0hdi
Piwa: 0/20
Wysłany: Sob 20 Cze 2015, 22:30
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zasłona dachu panoramicznego


Witam.Również mam problem z żaluzjami dachu,co prawda udało mi się utargować za to 2 tys zł gdy je kupowałem miesiąc temu ale denerwuje mnie gdy coś nie działa.u mnie objaw jest taki że gdy przekręcam pokrętło sterowania roletą do samego końca to słyszę tylko w tym przełączniku jakby na początku rolety takie puknięcię jakby niby miało chęć działaś bo prąd dochodzi na pewno ale jakby całkowicie coś się zacięło w tym.także dach mam cały czas zasłonięty nawet do dnia dziś nie wiem w jakim stanie jest szyba po odstonięciu rolety.Czy miał ktoś taki problem i jak to naprawił??już myślę po woli żeby kupić całą roletę z anglika za 300 zł i zmienić u mechanika za 100zł.....a może to tylko jakiś drobiazg eh którą np spowodowała wymiana akumulatora na nowy bo był wymieniany więc miał całkowitą odcinkę prądu i może jakiś sterownik rolety się popsuł zaciął przez to??a bezpieczniki sprawdzałem też i wszystkie są ok.nie wiem co o tym myśleć,miał ktoś taki problem??tak samo mam pytanie może nie na temat ale nie wiem gdzie napisać czy jak zmienię radio na nie oryginalne peugeota a firmowe to pewnie subufer a szczególnie zmieniarkę cd już przestanie działać mogę się szczególnie ze zmieniarką pożegnać tak bo nie da się podłączyć pod radio pioneera,sony,jakiekolwiek :/ ?? Pozdrawiam
Powrót do góry
and27

Debiutant



Dołączył: 22 Cze 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): RADOM
Posiadane auto: PEUGEOT 407 SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Lip 2015, 11:38
Temat postu:

podsufitka jak rozebrać


Ma może ktoś zdjęcia albo jakiś filmik? Zdjąłem uszczelkę drzwi, ale boję się szarpnąć (bardzo mocno trzyma)...
Powrót do góry
PiterDebe

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Peugeot 307SW 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Sty 2016, 23:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zasłona dachu panoramicznego


Cześć
Mam również problem z roletą bo 1 część została i nie zasuwa szyby. Tyle tylko że jest to w 307. Czy tam jest tak samo jak w 407? Jak się do tego dostać?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola


Peugeot208

62 800

2018r.

18 000 km

śląskie

Peugeot807

29 900

2010r.

215 000 km

śląskie

Peugeot607

13 600

2007r.

267 000 km

wielkopolskie

Peugeot208

57 990

2021r.

21 047 km

pomorskie

Peugeot407

12 900

2004r.

266 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System