Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Boxer ) Boxer 2.2 brak mocy, duszenie silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Boxer ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
J&B

Czytelnik



Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Peugeot Boxer, 2008, 2.2 hdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 16 Maj 2012, 23:16
Temat postu:

Boxer 2.2 brak mocy, duszenie silnika


Witam,

podczas jazdy jak silnik się zagrzeje zaczyna go dusić, komputer pokazuje spalanie 25l, wciśnięcie gazu nie podwyższa obrotów. Przy ruszeniu gdy wystąpi ten problem to gaśnie a przy jeździe na trasie ma to miejsce po redukcji biegu na niższy. Pomaga wyłączenie silnika na kilka sekund i ponowne odpalenie go, wtedy przez kilka minut sprawuje się dobrze. Nie pomaga przegonienie po trasie. Auto było w 2 różnych aso i po podpięciu pod komputer wykazało, że błąd egr - został wymieniony. Wyjechałem z serwisu i po 10 min problem wraca, wróciłem się, podpieli go i nie znaleźli żadnego błędu. Pojechałem z tym dalej do znajomego mechanika, sprawdził wylot spalin i powiedział, że jest przypchany katalizator. Jeden usunął, był faktycznie zabity mocno (ten bliżej końca wydechu), ten bliżej silnika wyczyścił, założył i było jakiś czas ok. Problem powrócił po ok 2 tygodniach, w między czasie wymieniliśmy filtr powietrza razem z wymianą oleju i znowu się uspokoiło na około miesiąc. Generalnie problem się pojawia jak staram się jeździć oszczędnie i po rozpędzeniu podtrzymuje delikatnie gaz. Filtr paliwa również był wymieniony, paliwo tankowane na BP - różne stacje, na Shellu też czasem. Już nie wiem czy to jest wina tego drugiego katalizatora, który się zapycha czy coś się dzieje z elektroniką, zastanawia mnie to, że po zgaszeniu i odpaleniu problem znika na chwile. Proszę o pomoc, może ktoś miał podobny problem.

Auto: Boxer 2,2 hdi, 2008r, przejechane 138 000.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
JasnePełne

Dyskutant



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Fiat,Siena,HL,1.2,8V,1999. Peugeot Boxer 2008 2.2HDI 120KM 6-biegów
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Lut 2013, 17:13
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Boxer 2.2 brak mocy, duszenie silnika


Mam identyczne auto i ten sam problem. Pojechałem do ASO i po diagnostyce komputerowej wyszedł padnięty 4 wtrysk , ale panowie dla spokoju chcieli zmierzyć ciśnienie na cylindrach to się zgodziłem. Pomiary pokazały 4 i 3 cylinder brak kompresji 2 odbiega od normy tylko 1 trzyma.
Diagnoza - wymiana silnika Sad
Powrót do góry
JasnePełne

Dyskutant



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Fiat,Siena,HL,1.2,8V,1999. Peugeot Boxer 2008 2.2HDI 120KM 6-biegów
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Lut 2013, 18:59
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Boxer 2.2 brak mocy, duszenie silnika


Halo ! Koledzy ! Pomóżcie !
Jak już pisałem mam duży problem. Czy jest ktoś kto miał podobny przypadek a nie musiał wymieniać silnika bo był to jakiś inny problem.
Słyszałem o podobnym przypadku i winowajcą było TURBO, tylko czy ciśnienie na cylindrach jest powiązane z turbiną?
Powrót do góry
gabryiel

Auto Maniak



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1715
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki.
Posiadane auto: marcedes w202 2,2cdi 2000rok golf 6 1,4 80 km.
Piwa: 123/9
Wysłany: Sob 16 Lut 2013, 20:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Boxer 2.2 brak mocy, duszenie silnika


Przy tych prostych objawach propozycja wymiany silnika jest blędna . Takie same objawy dają nieszczelne zawory . W sumie glowica do regeneracji .
_________________
To, czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc
Powrót do góry
JasnePełne

Dyskutant



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Fiat,Siena,HL,1.2,8V,1999. Peugeot Boxer 2008 2.2HDI 120KM 6-biegów
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Mar 2013, 19:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Boxer 2.2 brak mocy, duszenie silnika


Po rozebraniu silnika okazało się że jest pęknięty tłok bo waliły w niego zawory. Podobno to wada konstrukcyjna silnika. Prawda jest taka że przy pracy było słychać spalanie stukowe, a kiedy pytałem skąd się bierze ten dźwięk to każdy mechanior stwierdził że te typy tak mają.
Tym sposobem mam nowy silnik .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 03 Mar 2013, 19:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dyrbek

Debiutant



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): OPOLSKIE
Posiadane auto: CITROEN JUMPER III 2006R 2.2 HDI 101 KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 01 Lut 2014, 17:51
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Boxer 2.2 brak mocy, duszenie silnika


Witam panowie forumowicze. Mam do was takie nie typowe pytanko. Nie dawno kupiłem Jumpera z silnikiem 2.2 hdi 74kw (101km) 2006r przebieg 15700 tys km i chciałbym wymienić w nim olej w silniku, lecz nie wiem jaki powinienem mu wlać ponieważ nie mam żadnej informacji jaki był w cześniej lany. Jaki polecacie wlać lub jaki wy lejecie do swoich autek?? pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
strus2000

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): kunów
Posiadane auto: boxer 2,2 hdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 30 Sty 2017, 11:57
Temat postu:

Boxer2,2 brak mocy,duszenie silnika


Witam!Czy może ktoś z szanownych forumowiczów wie jak J@B rozwiązał swój problem z boxerem 2,2 hdi?Mam to samo.A może sam zainteresowany mi odpowie.Będę bardzo wdzięczny!Pozdrawiam!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Boxer ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Boxer »

Opinie o samochodach Peugeot Boxer - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Boxer ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


PeugeotRIFTER

62 900

2019r.

114 000 km

mazowieckie

Peugeot5008

61 700

2018r.

137 000 km

pomorskie

Peugeot207 SW

12 400

2010r.

185 000 km

śląskie

Peugeot508 RXH

55 900

2015r.

200 000 km

śląskie

PeugeotPartner

46 900

2017r.

106 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System