Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) ESP/ASR System faulty komunikat



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylver312

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: PEUGEOT 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Cze 2012, 09:24
Temat postu:

ESP/ASR System faulty komunikat


Witam Wszystkich.Jestem posiadaczem peugota 1.8 benz./lpg 2004r.Od tamtego tygodnia nie daje mi spokoju zapalająca się kontorlka na wyświetlaczy głównym ESP/ASR System faulty. Sad Wstępnie zapalała sie ona sporadycznie natomiast teraz już mi towarzyszy przez cały czas jazdy do zgaszenia silnika.Byłem u zaprzyjaznionego mechanika i podłaczył mi Planet Peugot i ku naszemu zdziwieniu nie mam błędu ABS itp.... Laughing jak w innych postach wszyscy mają z tym teamtem problem czego rozwiązniem jest wymiana w większości przypadków opisana tu na forum czujnika koła lewego tylnego... Wink .Datego też poruszam ten temat Confused Rolling Eyes Question Question Exclamation Question
Very Happy Przed wpisaniem nowego posta srawdziłem w aucie wszystkie połączenia ABS(tylne pod kanapą,przód w komorze silnika),styki są ładne suche niezaśniedziałe. Very Happy
Podłączenie do Planet Peugot podczas jazdy odchylenia kół były w granicach błedu Wink .Jedynie wyskakiwał bład Brak spójności cisnienia ESP/ASR czy cos takiego....czyli ten irytujący komunikat na wyświetalczu ESP/ASR system faulty Twisted Evil Twisted Evil Jeżeli ktoś ma na to jakies lekarstwo to proszę o pomoc... Idea Idea Idea
Jeszcze jedna rzecz nie daje mi spokoju Sad .Pierwsze odpalenie po nocy czyli silnik zimny i przez chwile jest brak mocy jakby się dławił i miał zaraz zgasnąć.Dziś w sumie zgasł. Shocked Sad Surprised
O co chodzi w tym wszystkim...Wina jest po stonie instalacji LPG???.
Powrót do góry
gabryiel

Auto Maniak



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1715
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki.
Posiadane auto: marcedes w202 2,2cdi 2000rok golf 6 1,4 80 km.
Piwa: 123/9
Wysłany: Nie 17 Cze 2012, 11:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) ESP/ASR System faulty komunikat


Niewłasciwa komunikacja instalacji powoduje odciecie paliwa i nie jest to wina bynajmniej gazu. Podaje prawdopodobne przyczyny awarii i to radze sprawdzić 1; uszkodzony czujnik swiatła stop 2; do weryfikacji czujniki abs przy kołach 3; ocena stanu ogumienia i to czy wszystkie mają taki sam wymiar. 4; sprawdzenie modulu przyspieszenia bocznego 5; weryfikacja stanu wiazki elektrycznej przyłaczonej do modułu z pkt. 4 moze byc przetarta. Szukaj tego miejsca pod fotelem kierowcy.
Powrót do góry
sylver312

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: PEUGEOT 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Cze 2012, 22:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) ESP/ASR System faulty komunikat


gabryiel napisał:
Niewłasciwa komunikacja instalacji powoduje odciecie paliwa i nie jest to wina bynajmniej gazu. Podaje prawdopodobne przyczyny awarii i to radze sprawdzić 1; uszkodzony czujnik swiatła stop 2; do weryfikacji czujniki abs przy kołach 3; ocena stanu ogumienia i to czy wszystkie mają taki sam wymiar. 4; sprawdzenie modulu przyspieszenia bocznego 5; weryfikacja stanu wiazki elektrycznej przyłaczonej do modułu z pkt. 4 moze byc przetarta. Szukaj tego miejsca pod fotelem kierowcy.


Czyli to nie wina gazu to już coś.Czujniki abs są ok planeta nic nie pokazała a testy robiliśmy z mechanikiem podczas jazdy,opony sa w stanie idealnym jednego wymiaru.wiązki takzę są ok suche i całe.auto nigdy nie było uszkodzone i klejone jak coniektóre francuzy...Zastanawia mnie to połaczenie pod fotelem kierowcy jutro popatrze i spr ten temat.Napewno podziele się rezultatem dochodzenia..Smile
Powrót do góry
sylver312

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: PEUGEOT 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Cze 2012, 22:16
Temat postu:

ESP/ASR System faulty komunikat


Witam.Dziś sprawdziłem połączenia kostek pod siedzeniem kierowcy stan idealny brak jakichkolwiek ubytków uszkodzeń itp....Następnie przesunąłem się do bagażnika lewego schowka tam jest komora kabli i bezpieczników i także nic.Na sam koniec zajżałem do komory silnika na rozdzielke głowną koło akumulatora i sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i ok ( te koło kierownicy także sprawdziłem).Nie mam pojęcia co mi powoduje konunikat jak w temacie... Shocked Shocked
Powrót do góry
sylver312

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: PEUGEOT 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lip 2012, 19:02
Temat postu:

Re: ESP/ASR System faulty komunikat


Biorąc wszystkie bolączki pod uwagę to teraz juz jestem prawie pewien Surprised że powodem wyswietlania w/w komunikatu nie jest żadne połączenie kostek czy czujnik skrętu kąta kierownicy itp Rolling Eyes ... tylko czujnik ciśnienia w pompie abs-u... Confused

Treaz rozpoczną sie wielkie poszukiwania odpowiedniej pompy abs.... Shocked Idea Idea

Tyle ustaliłem po moim wilekim dochodzeniu jakby kogoś to zaiteresowało....Pozdrawiam,jak się uporam z w/w tematem to podziele się oczywiście zdobytą wiedzą....
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 06 Lip 2012, 19:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sylver312

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: PEUGEOT 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Lip 2012, 18:24
Temat postu:

Re: ESP/ASR System faulty komunikat


Powymianie pompy ABS z esp komunikat system faulty zniknął i cieszę się pieknej jazdy.Smile
Powrót do góry
sylver312

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: PEUGEOT 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Lip 2012, 18:49
Temat postu:

Re: ESP/ASR System faulty komunikat


sylver312 napisał:
Powymianie pompy ABS z esp komunikat system faulty zniknął i cieszę się pieknej jazdy.Smile


Uważam temat za zamiknięty i wyjaśniony:)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


Peugeot208

26 500

2017r.

89 160 km

wielkopolskie

Peugeot308

18 500

2011r.

200 000 km

pomorskie

Peugeot3008

81 800

2019r.

79 000 km

małopolskie

Peugeot208

65 900

2020r.

94 000 km

wielkopolskie

Peugeot207 SW

9 900

2007r.

246 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System