Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) ESP/ASR System faulty komunikat



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylver312

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: PEUGEOT 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Cze 2012, 09:24
Temat postu:

ESP/ASR System faulty komunikat


Witam Wszystkich.Jestem posiadaczem peugota 1.8 benz./lpg 2004r.Od tamtego tygodnia nie daje mi spokoju zapalająca się kontorlka na wyświetlaczy głównym ESP/ASR System faulty. Sad Wstępnie zapalała sie ona sporadycznie natomiast teraz już mi towarzyszy przez cały czas jazdy do zgaszenia silnika.Byłem u zaprzyjaznionego mechanika i podłaczył mi Planet Peugot i ku naszemu zdziwieniu nie mam błędu ABS itp.... Laughing jak w innych postach wszyscy mają z tym teamtem problem czego rozwiązniem jest wymiana w większości przypadków opisana tu na forum czujnika koła lewego tylnego... Wink .Datego też poruszam ten temat Confused Rolling Eyes Question Question Exclamation Question
Very Happy Przed wpisaniem nowego posta srawdziłem w aucie wszystkie połączenia ABS(tylne pod kanapą,przód w komorze silnika),styki są ładne suche niezaśniedziałe. Very Happy
Podłączenie do Planet Peugot podczas jazdy odchylenia kół były w granicach błedu Wink .Jedynie wyskakiwał bład Brak spójności cisnienia ESP/ASR czy cos takiego....czyli ten irytujący komunikat na wyświetalczu ESP/ASR system faulty Twisted Evil Twisted Evil Jeżeli ktoś ma na to jakies lekarstwo to proszę o pomoc... Idea Idea Idea
Jeszcze jedna rzecz nie daje mi spokoju Sad .Pierwsze odpalenie po nocy czyli silnik zimny i przez chwile jest brak mocy jakby się dławił i miał zaraz zgasnąć.Dziś w sumie zgasł. Shocked Sad Surprised
O co chodzi w tym wszystkim...Wina jest po stonie instalacji LPG???.
Powrót do góry
gabryiel

Auto Maniak



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1715
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki.
Posiadane auto: marcedes w202 2,2cdi 2000rok golf 6 1,4 80 km.
Piwa: 123/9
Wysłany: Nie 17 Cze 2012, 11:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) ESP/ASR System faulty komunikat


Niewłasciwa komunikacja instalacji powoduje odciecie paliwa i nie jest to wina bynajmniej gazu. Podaje prawdopodobne przyczyny awarii i to radze sprawdzić 1; uszkodzony czujnik swiatła stop 2; do weryfikacji czujniki abs przy kołach 3; ocena stanu ogumienia i to czy wszystkie mają taki sam wymiar. 4; sprawdzenie modulu przyspieszenia bocznego 5; weryfikacja stanu wiazki elektrycznej przyłaczonej do modułu z pkt. 4 moze byc przetarta. Szukaj tego miejsca pod fotelem kierowcy.
Powrót do góry
sylver312

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: PEUGEOT 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Cze 2012, 22:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) ESP/ASR System faulty komunikat


gabryiel napisał:
Niewłasciwa komunikacja instalacji powoduje odciecie paliwa i nie jest to wina bynajmniej gazu. Podaje prawdopodobne przyczyny awarii i to radze sprawdzić 1; uszkodzony czujnik swiatła stop 2; do weryfikacji czujniki abs przy kołach 3; ocena stanu ogumienia i to czy wszystkie mają taki sam wymiar. 4; sprawdzenie modulu przyspieszenia bocznego 5; weryfikacja stanu wiazki elektrycznej przyłaczonej do modułu z pkt. 4 moze byc przetarta. Szukaj tego miejsca pod fotelem kierowcy.


Czyli to nie wina gazu to już coś.Czujniki abs są ok planeta nic nie pokazała a testy robiliśmy z mechanikiem podczas jazdy,opony sa w stanie idealnym jednego wymiaru.wiązki takzę są ok suche i całe.auto nigdy nie było uszkodzone i klejone jak coniektóre francuzy...Zastanawia mnie to połaczenie pod fotelem kierowcy jutro popatrze i spr ten temat.Napewno podziele się rezultatem dochodzenia..Smile
Powrót do góry
sylver312

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: PEUGEOT 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Cze 2012, 22:16
Temat postu:

ESP/ASR System faulty komunikat


Witam.Dziś sprawdziłem połączenia kostek pod siedzeniem kierowcy stan idealny brak jakichkolwiek ubytków uszkodzeń itp....Następnie przesunąłem się do bagażnika lewego schowka tam jest komora kabli i bezpieczników i także nic.Na sam koniec zajżałem do komory silnika na rozdzielke głowną koło akumulatora i sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i ok ( te koło kierownicy także sprawdziłem).Nie mam pojęcia co mi powoduje konunikat jak w temacie... Shocked Shocked
Powrót do góry
sylver312

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: PEUGEOT 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lip 2012, 19:02
Temat postu:

Re: ESP/ASR System faulty komunikat


Biorąc wszystkie bolączki pod uwagę to teraz juz jestem prawie pewien Surprised że powodem wyswietlania w/w komunikatu nie jest żadne połączenie kostek czy czujnik skrętu kąta kierownicy itp Rolling Eyes ... tylko czujnik ciśnienia w pompie abs-u... Confused

Treaz rozpoczną sie wielkie poszukiwania odpowiedniej pompy abs.... Shocked Idea Idea

Tyle ustaliłem po moim wilekim dochodzeniu jakby kogoś to zaiteresowało....Pozdrawiam,jak się uporam z w/w tematem to podziele się oczywiście zdobytą wiedzą....
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 06 Lip 2012, 19:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sylver312

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: PEUGEOT 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Lip 2012, 18:24
Temat postu:

Re: ESP/ASR System faulty komunikat


Powymianie pompy ABS z esp komunikat system faulty zniknął i cieszę się pieknej jazdy.Smile
Powrót do góry
sylver312

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: PEUGEOT 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Lip 2012, 18:49
Temat postu:

Re: ESP/ASR System faulty komunikat


sylver312 napisał:
Powymianie pompy ABS z esp komunikat system faulty zniknął i cieszę się pieknej jazdy.Smile


Uważam temat za zamiknięty i wyjaśniony:)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


PeugeotRIFTER

79 900

2020r.

79 000 km

mazowieckie

Peugeot308

67 700

2017r.

160 000 km

mazowieckie

Peugeot1007

8 888

2005r.

177 000 km

wielkopolskie

Peugeot208

26 900

2016r.

149 900 km

małopolskie

Peugeot508

33 900

2012r.

222 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System