Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) Klikanie silnika 1.6 Benzyna



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skom25

Czytelnik



Dołączył: 26 Maj 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Otwock
Posiadane auto: 307
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Sie 2012, 19:27
Temat postu:

Klikanie silnika 1.6 Benzyna


Witam,

Dzisiaj po otwarciu maski przy włączonym silniku usłyszałem że silnik rytmicznie klika? Nie wiem czy tak było czy tak dopiero co się stało. Jestem troche przewrażliwiony i chciałbym wiedzieć czy to normalne. Jak jest u was?

2004 rok, przebieg 40000, 1.6 Benzyna
Powrót do góry
krawiec76

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Paisley, Scotland
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.2 Benzyna 2006r
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 27 Sie 2012, 21:00
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Klikanie silnika 1.6 Benzyna


Witam.
I pewnie po dodaniu lekko gazu klika też trochę szybciej. Jak dla mnie to klikanie to nic innego jak kasatory luzów zaworowych bo raczej mechanicznego wtrysku to nie masz.
Hmmm...2004 rok i tylko 40000 najechane czyli pewnie krótkie odcinki? A jak czesto kolega zmieniał olej? Kiedys mówiło się co przebieg lub co rok teraz chyba przy syntetykach co przebieg albo co dwa lata. Należy pamietać , że w uzywanym oleju wytwarzaja się związki siarki które niszczą silnik, zreszta długo nie zmieniany olej nie ma odpowiednich właściwości smarnych. Gdyby to było moje auto właśnie kasatory pierwsze przyszłyby mi na myśl.
_________________
Krzysiek
Powrót do góry
skom25

Czytelnik



Dołączył: 26 Maj 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Otwock
Posiadane auto: 307
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Sie 2012, 21:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Klikanie silnika 1.6 Benzyna


Znalazłem filmik
http://www.youtube.com/watch?v=RgBSi7cKZBo
od mniej więcej 55 sekundy słychać dzwięk z pod maski, u mnie dzwięk jest identyczny (chodzi o niskie obroty), czy tak ma być czy z tym z filmu też coś jest nie tak?
Powrót do góry
7650

Debiutant



Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): RADOM
Posiadane auto: 307 XS 1,6 16V b/g
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 28 Sie 2012, 08:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Klikanie silnika 1.6 Benzyna


Witam
Ja też pozwole sobie podpiąć się pod wątek.
W moim aucie też coś podobnie cyka, ale na wolnych obrotach. Cyka tak jakby była dziura w uszczelce pod głowicą ale mechanik powiedział że to hydrauliczne popychacze zaworów i narazie jak mi nie przeszkadza to mogę tak śmigać , że się nic nie dzieje tylko słychać to cykanie. Auto jeździ normalnie , moc jest pali normalnie spalanie w granicach 12 l gazu czyli norma
Zastanawiałem się nad wymianą tych popychaczy ale podobnio trzeba wymienić wszystkie bo nie da się zdiagnozować który to padł.
I tu pojawia się pytanie czy da się to zrobić bez ściągania głowicy? ile może kosztować taka wymiana? i ile czasu może to potrwać ? i czy napewno nic nie uszkodze jeżdząc tak z tym cykaniem ?
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
krawiec76

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Paisley, Scotland
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.2 Benzyna 2006r
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 28 Sie 2012, 20:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Klikanie silnika 1.6 Benzyna


Jeżeli kasatory nie są do końca sprawne i słyszymy charakterystyczne cykanie to znaczy to po prostu, że kasator naciskając na zawór nie do końca go otwiera właśnie przez tą zbyt dużą szczelinę pomiędzy kasatorem i zaworem. Z dwojga złego lepsze to niż zbyt mała szczelina bo wtedy mówimy o zaworach podpartych. Oczywiscie w codziennej ekspoloatacji bardzo tego nie czujemy ale niepełne otwieranie zaworów wpływa oczywiście na moc silnika (słabsze otwarcie ssacych=mniej mieszanki dostaje się do komory spalania, słabsze otwarcie wydechowych=gorsze odprowadzanie spalin a tym samym słabe przepłukiwanie świeżą mieszanką) na spalanie itd ale to wartości które mogą zostać nie zauważone. Koszt wymiany?? Odradzam bo to nie ma sensu. Jezeli jest to 16V kasatorów jest 16 i raczej ciężko znaleźć ten zatarty więc mechanicy zechcą zmienić 16. Jest to jednak możliwe i używając ststoskopu dobry mechanik jest w stanie zlokalizować chociaż cylinder a to oznacza już tylko 4 kasatory. teoretycznie jest również możliwe zmienić je beż zdejmowania glowicy ale ludzie chcą zarabiać a nie kombinować, chyba ze dla siebie robimy. Cen w polsce nie znam ale pewnie same 16 kasatorów to wydatek rzędu 2500zł więc nie warto. Zresztą auto pewnie i tak będzie jeździło bezproblemowo.
_________________
Krzysiek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 28 Sie 2012, 20:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
krawiec76

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Paisley, Scotland
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.2 Benzyna 2006r
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 28 Sie 2012, 20:35
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Klikanie silnika 1.6 Benzyna


PS. Na tym filmiku ja raczej mało słyszę z tego cykania pewnie dlatego, że go tam nie ma albo po prostu dla tego, że zbyt krótko silnik pracuje tam na wolnych..bo chyba nie wolne obroty chciał pokazać autor filmu...To cykanie to nic innego jak bardzo precyzyjne udeżanie o siebie dwóch utwardzonych powierzchni odsalonych od siebie o raczej nie wiecej jak 1mm a w sumie to pewnie max 0.5mm.
_________________
Krzysiek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot2008

59 000

2018r.

90 000 km

śląskie

Peugeot307 CC

11 900

2004r.

190 000 km

lubelskie

Peugeot206 CC

12 500

2004r.

151 000 km

śląskie

Peugeot508

50 900

2018r.

182 623 km

śląskie

Peugeot207

13 990

2010r.

142 652 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System