Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot ) Peugeot 407 Proszę o pomoc w ocenie auta


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jesper997

Czytelnik



Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Opel Astra
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Wrz 2012, 22:23
Temat postu:

Peugeot 407 Proszę o pomoc w ocenie auta


Witam! Planuję zakup Peugeota 407. Znalazłem ciekawe ogłoszenie, napiszcie co sądzicie o tym samochodzie. Może ktoś mieszka w pobliżu i zechce osobiście ocenić auto. Każda opinia jest dla mnie cenna.

http://otomoto.pl/peugeot-407-407sw-2-0hdi-136km-jak-nowy-C25180968.html
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Nie 23 Wrz 2012, 22:57
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot 407 Proszę o pomoc w ocenie auta


witam - ładny lakier, dobry silnik 2.0 HDI, dobra cena, dobry rocznik
ale przebieg troche duzy, -- grzane fotele ??? navi ???, dokumentacja ?
kluczyki 1-2 ? , --udokumentowane wymiany np. dwumsa, rozrzad, uklad hamulcowy , FAP - gdyz przy tym przebiegu auto powinno to byc juz po zabiegu .
Klego na etapie opisu, foto - trudno coś weryfikowac.
Powrót do góry
sinnerro

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 590
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: Peugeot 407, 2.0 hdi 136KM, 2005, Citroen C5 2.0HDi 163KM 2012 eclusive
Piwa: 47/4
Wysłany: Pon 24 Wrz 2012, 09:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot 407 Proszę o pomoc w ocenie auta


A ja myslalem ze 2.0 hdi oryginalnie wychodziły na 17" alusach albo ktos podmienił.
Powrót do góry
lysy-karll

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: VOLKSWAGEN SHARAN 2003r. 1.9TDI BTB, PEUGEOT 2005r 407sw 2.0 HDI
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 24 Wrz 2012, 12:53
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot 407 Proszę o pomoc w ocenie auta


nie takze były na 16-tkach co do przebiegu to 189tyś km to jest smiesznie mały i jak ktoś piszę ze to duży to mam wielki ubaw z takich ludzi.jeżeli jest przebieg udokumentowany potwierdzony oryginalna książką a nie z alledrogo, i sparawdzony pod wzgledem wypadkowości to można brać pamiętaj auto może być gdzieś lakierowane ale żeby nie było po wstawkach ćwiartek,
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Pon 24 Wrz 2012, 17:53
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot 407 Proszę o pomoc w ocenie auta


witam - 407 zawsze felgi miała 16" zaś 189 .ooo km. przebiegu , na naszych warunkach - średnia 20.000 km rocznie - to ten przebieg to nie taki ubaw... chocizsz realny....ale taki jest i to jest faktem..
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 24 Wrz 2012, 17:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pit111

Debiutant



Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieluń
Posiadane auto: fiat ducato 2.8 r.02/ Mazda 6 2.0D r.08/Peugeot 207 1.4 r.07
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 24 Wrz 2012, 20:56
Temat postu:

Ładny


Ładne autko przynajmniej na zdjęciu i cena też kusząca ale w ofercie chyba nie widziałem słowa BEZWYPADKOWY albo coś przeoczyłem i tu może być ten chwyt z ceną ale może się mylę.
Powrót do góry
jesper997

Czytelnik



Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Opel Astra
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Wrz 2012, 21:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot 407 Proszę o pomoc w ocenie auta


lysy-karll napisał:
ale żeby nie było po wstawkach ćwiartek,


a jak to można sprawdzić, choć rozumiem że doświadczony mechanik/blacharz powinien poznać bez problemu. Ponadto jeżeli się zdecyduje to i tak wybiorę się na stację obsługi w celu dokładnego sprawdzenia auta.

Co to "bezwypadkowości" to w ofercie jest dwukrotnie zaznaczone że bezwypadkowy.
Powrót do góry
lysy-karll

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: VOLKSWAGEN SHARAN 2003r. 1.9TDI BTB, PEUGEOT 2005r 407sw 2.0 HDI
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 25 Wrz 2012, 12:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot 407 Proszę o pomoc w ocenie auta


podjedź na serwis peugota aby podłączyli go pod kompa itp, wykaże jakie błędy w peugotach ten kto nie ma pojęcia w celu cofania licznika to na planecie też wykaże że coś było kombinowane, jeżeli był serwisowany to każdy serwisant powinien wpisać przebieg przy którym był podłączony pod złącze diagnostyczne (data i przebieg) co do historii wypadkowości to myślę że tylko dobry blacharz lakiernik powie że coś było robione drastycznego
Powrót do góry
krawiec76

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Paisley, Scotland
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.2 Benzyna 2006r
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 25 Wrz 2012, 20:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot 407 Proszę o pomoc w ocenie auta


Autko fajne, zawsze podobały mi się "nie srebrne" ale niestety traki mi sie trafił. Ale do rzeczy. Hmmm, dziwne ze ma welur ale podgrzewane fotele. Przebieg ...no tak. każdy niech mówi co chce ale dla mnie jest ogromny. To nie tylko kwestia silnika. Co na to sprzegło, zawieszenie, skrzynia itd itd. Mój znajomy tez sobie kupił, Audi a jakze TDi, przebieg ponad 200000km ale to co mówił przeciez to diesel. Padła skrzynia po miesiącu. Niestety automat. Niestety nie pytałem czy było go stac na naprawę. Ktoś słusznie zapytał czy auto ma wymienione to co powinno mieć. I od tego zacznij rozmowe ze sprzedajacym. Bo takie bzdury jak serwisowanie to nie problem, oleje filtry itd kazdy sobie kazał zmieniać ale jak przyjdzie do FAP, dwumasa...to sie auto sprzedaje. Przynajmniej ja tak mam w tym smiesznym kraju gdzie teraz zyje. I troche sie przyzwyczajam. Tutaj samochody z przebiegiem 150000km+ to nie rarytas, to widmo wydatków. I jakos to brytolom na dobre wychodzi. To jaki bedzie polski rynek samochodowy zalezy tylko od nas uzytkowników. Ja nie kupiłbym auta z takim przebiegiem zwłaszcza, że ono ma dopiero 6 lat, czyli cos koło 85km ktoś jeździł dzień w dzień.
PS. Dopiero spojrzałem na zdjęcia: nawet nie widze elektrycznej regulacji foteli jak u mnie. Czy na pewno on ma podgrzewane siedzenia?
_________________
Krzysiek
Powrót do góry
lysy-karll

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: VOLKSWAGEN SHARAN 2003r. 1.9TDI BTB, PEUGEOT 2005r 407sw 2.0 HDI
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 26 Wrz 2012, 11:49
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot 407 Proszę o pomoc w ocenie auta


krawiec76 napisał:
Autko fajne, zawsze podobały mi się "nie srebrne" ale niestety traki mi sie trafił. Ale do rzeczy. Hmmm, dziwne ze ma welur ale podgrzewane fotele. Przebieg ...no tak. każdy niech mówi co chce ale dla mnie jest ogromny. To nie tylko kwestia silnika. Co na to sprzegło, zawieszenie, skrzynia itd itd. Mój znajomy tez sobie kupił, Audi a jakze TDi, przebieg ponad 200000km ale to co mówił przeciez to diesel. Padła skrzynia po miesiącu. Niestety automat. Niestety nie pytałem czy było go stac na naprawę. Ktoś słusznie zapytał czy auto ma wymienione to co powinno mieć. I od tego zacznij rozmowe ze sprzedajacym. Bo takie bzdury jak serwisowanie to nie problem, oleje filtry itd kazdy sobie kazał zmieniać ale jak przyjdzie do FAP, dwumasa...to sie auto sprzedaje. Przynajmniej ja tak mam w tym smiesznym kraju gdzie teraz zyje. I troche sie przyzwyczajam. Tutaj samochody z przebiegiem 150000km+ to nie rarytas, to widmo wydatków. I jakos to brytolom na dobre wychodzi. To jaki bedzie polski rynek samochodowy zalezy tylko od nas uzytkowników. Ja nie kupiłbym auta z takim przebiegiem zwłaszcza, że ono ma dopiero 6 lat, czyli cos koło 85km ktoś jeździł dzień w dzień.
PS. Dopiero spojrzałem na zdjęcia: nawet nie widze elektrycznej regulacji foteli jak u mnie. Czy na pewno on ma podgrzewane siedzenia?


Co Ty pierniczysz ?? odpal sobie stronę mobile.de lub autoscouta.de i zobacz jakie przebiegi mają samochody tam, przebieg 185 tyś to jest normalny przebieg w tych samochodach, tylko polacy myślą że ze 185 tyś to już złom,buhaha pewnie ty masz auto które ma 100 tyś hehe a miał 300:) co do FAP to teraz koszt wywalenia go 600pln czy to takk dużo?? dwu masa to może nawet zrobić i 300tyś km i nic sie nie będzie działo, gdzie ty widzisz w tym samochodzie podgrzewane fotele??? przez takich ludzi jak wy którzy myślą że przebiegi 200tyś to już złom to dlatego w polsce sie cofa liczniki!!!

A teraz ja się wypowiem na temat tego auta znam te auta bardzo dobrze ponieważ już zajeżdżam 3-ciego 407 z tym silnikiem, co do silnika to tylko 2.0 HDI, co do tego modelu to odpuść go sobie ponieważ opis samochodu nie jest zgodny z autem auto nie ma podgrzewanych foteli, nie ma navigacji, nie ma parctronica, nie ma kierownicy wielofunkcyjnej (407 nie ma kier.wielofunkcyjnej) czyli coś nie tak z opisem, druga sprawa jeżeli auto nie jest z niemiec to ja prywatnie na 100% olał bym ten pojazd, widzę ze ma winety naszybie naklejone to może być WŁOCH (a to na milion % wrak) albo francuz (czyli na 99.9% był bity) ale decyzja należy do ciebie , mam nadzieje że przydał się Tobie mój opis
Powrót do góry
krawiec76

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Paisley, Scotland
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.2 Benzyna 2006r
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 26 Wrz 2012, 19:46
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot 407 Proszę o pomoc w ocenie auta


Teksty w stylu : "co ty pierniczysz" zostaw dla swoich znajomych. bo chyba nie o to chodzi na tym forum żeby obrażać ludzi. Po drugie zamiast tyle pisać zacznij czytać a najlepiej ze zrozumieniem. Podgrzewane siedzenia jest w opisie auta w linku zamieszczonym przez jego autora. Ja tam nawet nie widzę elektrycznej regulacji a co dopiero podgrzewania. Po trzecie zanim zaczniesz pisać jakie strony ja mam odpalać, Ty odpal sobie papierosa czy co tam chcesz i sie zrelaksuj a dopiero potem policz ile niemcy maja autostrad a ile inne kraje. Weź tez pod uwagę JAKOŚĆ dróg. Kolejna sprawa : dlaczego zakładasz, ze auto jest z Niemiec??? A na koniec gwoli ścisłosci, mój samochód ma pełna historie serwisowa, przebieg w UK jest wpisywany przy kazdej naprawie do ogólnokrajowego systemu komputerowego, na każdym przegladzie technicznym jest to samo. Aleś mnie przestraszył...normalnie, że hej. Dostałem dokumenty z przegladów i jakos przebieg sie zgadza. Kolejna sprawa....nie wiem czy wiecie ale UK to najbardziej wymagajacy rynek samochodowy. I nikt tu jakoś nie chce kupowac takich aut z przebiegiem 200000km.....a nie sorki, czasami Polacy chcą. Ktoś dawno wyliczył, ze ryzyko za duze. A jak mówisz, że FAP tani i dmumasa polata pewnie jeszcze z milion kilometrów to zaproponuj autorowi postu, że ryzyko dołozenia kolejnych paru tysięcy zł weźmiesz na siebie. Ja tylko wyraziłem swoja opinię: taki przebieg - ryzyko za duże.
Jezeli ktoś ma ochotę proponuje www.autotrader.co.uk myslę, że bez problemu widać ze ceny za takie auta sa o prawie połowe nizsze niz w Polsce. Mało które jest równiez bite. Dlaczego? Bo kazdego stać na pełne ubezpieczenie. A ubezpieczalnie raczej płacą niż naprawiają. Co kraj to obyczaj. I oczywiscie mozna kupowac takie przebiegi ale nie za taka kasę Panowie i Panie.
Szerokiej drogi.
_________________
Krzysiek
Powrót do góry
lysy-karll

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: VOLKSWAGEN SHARAN 2003r. 1.9TDI BTB, PEUGEOT 2005r 407sw 2.0 HDI
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 27 Wrz 2012, 09:25
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot 407 Proszę o pomoc w ocenie auta


Widzę kolego że ty nie masz pojęcia o motoryzacji, i nie znasz jakie są realia eksploatacji diesla w krajach unii tak jak pisałem wcześniej że przez takich jak Ty którzy piszą że przebieg 200tyś km to już może być złom to dlatego w polsce cofa się liczniki!! Czemu porównujesz ceny aut w UK do aut z kierownica po lewej str?? Peugota ANGOLA a zwłaszcza 2.2 benzynę możesz kupić tu za 6000pln (całego) i co z nim zrobisz?? jedynie pociąć go na części!! czemu twierdze że samochód jest sprowadzony , ponieważ jest napisane "przygotowany do rejestracji/opłacony" dlatego piszę aby był najlepiej sprowadzony z Niemiec!! myślę że temat zakończony!!
Powrót do góry
krawiec76

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Paisley, Scotland
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.2 Benzyna 2006r
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 27 Wrz 2012, 20:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot 407 Proszę o pomoc w ocenie auta


Dlaczego niby nie znam realiów eksploatacji diesla w UE ??? Przeciez mieszkam w UE. Co ty myslisz , że auta z Niemiec mają wylatane te kilometry po autostradach?? Zawsze tak jest?? Myślisz, ze Niemiec jest głupi i sprzedaje samochód który jest jeszcze w idealnym stanie?? Nic podobnego - sprzedaje go bo ryzyko dalszej eksploatacji jest za duze.Piszesz, że przez takich jak ja cofa sie liczniki w Polsce??? Przez takich jak Ty ciagle istnieje moda na przepłacanie za samochody. Nie pasuje Ci UK jako przykład? Ja tu mieszkam i taki przykład podałem. A podałem bo brytole są przynajmniej 50 lat przed polakami w kupowaniu samochodów. A teraz zauważ, ze dokładnie sobie przeczysz. Ktoś kupił auto powiedzmy w niemczech, zapłacił tyle ile jest warte i sprzedaje go w Polsce za dwa razy tyle. I o to mi tylko chodziło. Niech sobie kazdy kto chce kupuje taki samochód z przebiegiem pod 200tyś km. Tylko dlaczego za taką cenę??? A o stan tych angoli za 6000zł nawet nie pytam. Każdy wie jak sprawdzić sobie cenę używanego samochodu na innych serwisach niż polskie. W jednym masz absolutną rację. Temat jest zakończony bo jego autor i tak pewnie przestał go śledzić.
_________________
Krzysiek
Powrót do góry
sinnerro

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 590
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: Peugeot 407, 2.0 hdi 136KM, 2005, Citroen C5 2.0HDi 163KM 2012 eclusive
Piwa: 47/4
Wysłany: Pią 28 Wrz 2012, 13:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot 407 Proszę o pomoc w ocenie auta


Majstrowane było coś przy zderzaku, brakuje 3 zaślepek a przynajmniej 2 (słabo widać) Przy mocowaniu zderzana pod klapą zaraz za zamkiem 3 punkciki o których mówię.
Powrót do góry
jesper997

Czytelnik



Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Opel Astra
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Paź 2012, 16:42
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot 407 Proszę o pomoc w ocenie auta


Dziękuję za wszystkie wskazówki a jednocześnie przepraszam za milczenie z mojej strony, w temacie który mnie interesuje (natłok spraw zawodowych w ostatnim czasie spowodował że z kupnem, z wiadomej przyczyny się nie spieszę). Tymczasem w dalszym ciągu poszukuję samochodu który mi przypadnie do gustu, że jest to 407 to wiem na bank, pozostaje kwestia wyposażenia (sedan/kombi) no i kwoty jaką chcę na ten cel przeznaczyć (22tyś.). Aktualnie zainteresowałem się tą ofertą >>> http://allegro.pl/show_item.php?item=2698806125 tym bardziej że sprzedający jest praktycznie "za miedzą" a po weekendzie planuję się wybrać w celu obejrzenia samochodu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot ) Dyskusje ogólne


Peugeot208

65 900

2020r.

94 000 km

wielkopolskie

Peugeot208

36 900

2019r.

79 000 km

wielkopolskie

Peugeot5008

29 900

2015r.

210 000 km

łódzkie

Peugeot5008

32 900

2014r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot208

36 300

2016r.

138 012 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System