Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 406 ) Gaśnie na wysokich obrotach



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 406 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hyrrokkin

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaski
Posiadane auto: Peugeot 406
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Paź 2012, 23:53
Temat postu:

Gaśnie na wysokich obrotach


Witam serdecznie.

Dziś wracając do domu napotkała mnie nie miła sytuacja. Podczas trasy czułem, że coś się dzieje nie tak z moim autem. Po przyśpieszeniu czułem jakby koła się ślizgały. Zjeżdżając na obwodnice wcisnąłem sprzęgło przy wciśniętym gazie co spowodowało podskoczenie obrotów do 3 tyś i auto zgasło... Nie mogłem go odpalić po mimo, że silnik kręcił. Myślałem, że to sprzęgło, ale silnik przecież by odpalał. Po wyciągnięciu i włożeniu kluczyka auto odpaliło. Udałem się w dalszą trasę i ponownie po zwiększeniu obrotów silnika do 3 tyś auto zgasło. Przy tym zapala się żółta kontrolka auto-diagnostyki silnika. Nie mam zielonego pojęcia w czym rzecz... Może ktoś z was borykał się już z takim problemem i może mi powiedzieć co to może być. Obawiam się wysokich kosztów naprawy... Dodam, że Peugeot jest 1999 roku z 2.0 silnikiem HDI 110km. Bardzo proszę o pomoc!
Powrót do góry
krawiec76

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Paisley, Scotland
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.2 Benzyna 2006r
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 29 Paź 2012, 19:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot 406 ) Gaśnie na wysokich obrotach


Sprecyzuj prosze o co chodziło Ci z tymi slizgajacymi sie kołami podczas przyspieszania?
_________________
Krzysiek
Powrót do góry
Hyrrokkin

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaski
Posiadane auto: Peugeot 406
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Paź 2012, 22:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot 406 ) Gaśnie na wysokich obrotach


Ogólnie z początku wydawało mi się, że samochód przyspieszając tak jakby zrywał przyczepność jak na lodzie. Jednakże teraz po kolejnej przejażdżce stwierdzam, że po prostu są przerwy w pracy silnika tj paliwa nie dostawał.
Powrót do góry
krawiec76

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Paisley, Scotland
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.2 Benzyna 2006r
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 30 Paź 2012, 21:00
Temat postu:

Re: ( Peugeot 406 ) Gaśnie na wysokich obrotach


Czyli już sprawdziłeś i wiesz , że paliwa nie dostawał? Bo tak właśnie sobie myślalem, że to pewnie szarpanie było a nie uślizgi kół.
_________________
Krzysiek
Powrót do góry
Hyrrokkin

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaski
Posiadane auto: Peugeot 406
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Lis 2012, 08:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 406 ) Gaśnie na wysokich obrotach


Jak się okazało auto również gasło na niskich, normalnych obrotach. Problem na szczęście został już rozwiązany. Napiszę jak udało mi się go rozwiązać bardzo małym kosztem, który polecam podjąć w przypadku podobnych objawów, by pierwszy lepszy mechanik nie ściągał z nas grubych setek złotych na próbie naprawy auta. Otóż zadzwoniłem do dobrego mechanika aut francuskich. Powiedział mi, że większość mechaników powiedziała by, iż wadliwa jest pompa wysokiego lub niskiego ciśnienia lub ew regulatora ciśnienia w w/w pompie. Powiedział, że te pompy ogólnie są bardzo trwałe i bardzo rzadko się psują. Mechanicy często źle diagnozują problem. Polecił mi tanie rozwiązanie (koszt około 70zł) i powiedział, że na 99% to podziała i miał racje. Kazał kupić oryginalny preparat Peugeota 'HDI UNIK +' i wlać całą zawartość do zbiornika w którym powinno znajdować się około 20 litrów paliwa. Wyjeździłem zalane 20 litrów z dodatkiem specyfiku i problem znikł. Jest to preparat naprawczy do wtryskiwaczy. Ma za zadanie przeczyścić układ zasilający tj wtryskiwacze i w/w pompy. Podobno Peugeot zaleca stosowanie tego środka co 40 tys kilometrów. Preparat jak z nazwy nadaje się tylko do silników Diesla. Mam nadzieję, że jeśli ktoś natknie się na podobny problem i przeczyta ten post to pomoże mu podobne działanie, które podjąłem. Dziękuje i pozdrawiam!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 04 Lis 2012, 08:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
krawiec76

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Paisley, Scotland
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.2 Benzyna 2006r
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 05 Lis 2012, 22:46
Temat postu:

Re: ( Peugeot 406 ) Gaśnie na wysokich obrotach


I to mi się właśnie podoba, problem rozwiązany i opisane jest jak do tego doszło, czyli ten post na pewno jeszcze komuś posłuży.
_________________
Krzysiek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 406 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 406 »

Opinie o samochodach Peugeot 406 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 406 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot308

47 900

2017r.

120 000 km

śląskie

Peugeot3008

72 800

2018r.

71 000 km

małopolskie

Peugeot207

13 990

2010r.

142 652 km

pomorskie

Peugeot207

13 400

2009r.

212 000 km

mazowieckie

Peugeot208

65 900

2020r.

94 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System