Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot ) Ciężko odpala, nierówno pracuje, strzela.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) LPG forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojciechu1224

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Sportage 2.0; 806 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2012, 21:29
Temat postu:

Ciężko odpala, nierówno pracuje, strzela.


Witam.
Piżot 806 2.0 8v (silnik z xantii) z gazem w dolot, 97rok.

Problem polega na tym iż ciężko odpala. Na benzynie ogólnie chodzi jakby na 3 gary. Jak było jeszcze ciepło to odpalał praktycznie z pierwszego razu, tylko nie trzymał wolnych obrotów i mało mocy (jak to na 3 gary przystało).
Teraz, przy takiej pogodzie masakrycznie ciężko odpala. Przy dłuższym kręceniu rozrusznikiem porządnie strzeli w wydech. Do tego przy kręceniu idzie czarny dym z wydechu i jak już odpali to przez chwile kopci na czarno, ale się w końcu uspakaja.

Wymieniane były świece, kableWN, cewka zapłonu i nawet cała listwa wtryskowa z wtryskami i z przepustnicą, bo miałem cały drygi dolot. Ale to nic nie pomogło.

Przy kręceniu rozrusznikiem wariuje obrotomierz - skacze nawet do 3tyś obr.
Kontrolka od silnika się nie świeci podczas jazdy, ani na gazie, ani na Pb. Gaśnie już przy odpalaniu.

Samochód ogólnie kupiłem w wakacje z uszk. silnikiem. Odkąd wsadziłem drugi to nie chodził dobrze na Pb, ale jakoś mi to nie przeszkadzało wcześniej.

Na gazie chodził wyśmienicie.
Tylko coś tam przed świętami się porobiło, że przy każdym dodawaniu gazu strzela we filter. 60km/h to jest max co z tego może być. Oczywiście cały filtr i rury gumowe od dolotu rozwalone (pomimo 3 klapek w filtrze)
Ale może to wina filterka gazu. Jeszcze nie sprawdzałem, mniejsza z tym jak narazie Smile

Czy jest możliwość żeby pasek rozrządu przeskoczył? Ten silnik jest kolizyjny? Pasek był wymieniany jak wkładałem silnik czyli z 5tyś km ma maxymalnie.

Albo czujnik położenia wału? Jak go sprawdzić i wsumie gdzie on się tam znajduje?

Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) LPG forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot ) LPG forum


Peugeot308 SW

21 990

2011r.

81 000 km

wielkopolskie

PeugeotPartner

9 900

2005r.

270 000 km

wielkopolskie

Peugeot208

60 900

2022r.

28 600 km

śląskie

Peugeot508

27 500

2013r.

220 000 km

pomorskie

Peugeot208

36 300

2016r.

138 012 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System