Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Jak dostać się do klapek mieszalnika ??


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacek336

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: peugeot 407 2,0HDI, 3008 1.6 eHDI
Piwa: 17/2
Wysłany: Nie 20 Mar 2016, 23:08
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Jak dostać się do klapek mieszalnika ??


Które klapy sprawdzałeś kolego Wojtek?
Masz typowe objawy uszkodzenia klap mieszalnika.
Zeby sprawdzic te klapy musisz sciągnac środkowa kratkę nawiewy ( tą z góry) wtedy ukaże ci sie klapa która steruje powietrzem na poszczególne kanały.
Przełacznikiem ustawiasz nadmuch tak żeby ta klapka była ustawiona w pozycji pionowej i dopiero wtedy mozesz dostrzec klapy mieszalnika.
Regulujac temperaturę od minimum do maximum sprawdzasz czy klapy mieszalnika się poruszają .
Koszt wymiany w ASO to 1500 + klapy 360 .
Można to zrobić we własnym zakresie za kwotę nie przekraczającą 20 zeta Very Happy
Powrót do góry
Gregor.Zico

Debiutant



Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 1,8 LPG
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 30 Kwi 2016, 17:38
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Jak dostać się do klapek mieszalnika ??


Witam.
Pojawił się u mnie w samochodzie problem "niegrzania" z prawego nawiewu (klima dwustrefowa). W związku z tym ściągnąłem górną kratkę nawiewu żeby spojrzeć na te nieszczęsne klapy, Lewa (koloru niebieskiego) działa prawidłowo, prawa (w kolorze białym o ile ma to znacznie - może była wymieniana?) nie rusza się. Nie widać, żeby była złamana lub pęknięta. Czy może to być spowodowane awarią jakiegoś czujnika czy silniczka? Podłączenie pod komputer może wykazać, co to za usterka?
Samochód mam od dwóch tygodni i jak go kupowałem, ogrzewanie działało z obu stron. Wygląda to na niezły niefart Surprised

EDIT:
Ponieważ zbliża się "sezon grzewczy", postanowiłem wreszcie coś zrobić z grzaniem. U kogoś w temacie wyczytałem, że problem może stanowić sam silniczek nawiewu, a konkretnie wyłamane ząbki. No i bingo!! Otworzyłem silniczek a tam na jednym z kołeczków odpowiedzialnych za manewry klapą brak dwóch ząbków. Zamówiłem używkę na Al... Mój miał w oznaczeniu AC, ale ponieważ nie było takich, zamówiłem z końcówką AB --> nie ma to znaczenia, wszystko działa jak trzeba Very Happy I wreszcie mój klimatronik grzeje równo z obu stron Very Happy
_________________
Pozdrawiam - Grzesiek
Powrót do góry
yakubu99

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): wroclaw
Posiadane auto: peugeot 407 sw 2.0 2005r
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 08 Sty 2017, 17:54
Temat postu:

Uszkodzone klapy sterujące temperaturą Peugeot 407


witam. mam problem z klapami od strony kierowcy tzn. z prawej strony lec ciagle i zimne powietrze. wiem ze naprawa jest dosc skomplikowana i droga i dlatego moje pytanie jest czy musze to koniecznie naprawiac? jest ryzyko ze cos sie stanie powazniejszego? z gory dzieki za pomoc
Powrót do góry
skype status
Auto-drag

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot 407 sedan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Mar 2018, 13:48
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Jak dostać się do klapek mieszalnika ??


Witam wszystkich czy ktoś z Poznania bądź okolic jest w stanie naprawić ta usterkę? Nie grzeję mi prawa strona auta ... proszę o kontakt 514-515-014 bądź mailowo.
Powrót do góry
cristof50

Dyskutant



Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2,0 HDI 136 KM, Chrysler Voyager 3,3 automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Mar 2018, 17:12
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Jak dostać się do klapek mieszalnika ??


Auto-drag napisał:
Witam wszystkich czy ktoś z Poznania bądź okolic jest w stanie naprawić ta usterkę? Nie grzeję mi prawa strona auta ... proszę o kontakt 514-515-014 bądź mailowo.


Znam bardzo dobrego fachowca, ale to Piotrków Trybunalski. Dziasiaj tam robiłem usterkę. Koszt u niego 500 zeta, w serwisie to kosztuje okolo 1400 bo się muszą dostać od góry, czyli ściągać cały kokpit
_________________
Pozdro
Krzychu
--------------


Ostatnio zmieniony przez cristof50 dnia Czw 23 Sie 2018, 15:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 10 Mar 2018, 17:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sławek K.

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2017
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Maciejowice
Posiadane auto: Peugeot 407 sw, 2,0 hdi, 140 km, 2009 r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 19 Mar 2018, 21:35
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Jak dostać się do klapek mieszalnika ??


Witam.
Dziś dopadł mnie też problem z uszkodzonymi klapkami. Działa tylko nawiew na przednią szybę w trybie jej odparowywania i lekko na nogi. Po wyłączeniu kierunku dmuchawy na szybę ruch powietrza z kratek jest prawie niewyczuwalny. Dmuchawa się męczy bo przepływ powietrza jest zablokowany. Nie jest to wina zapchanego filtra kabinowego. Klapki sterujące kierunkiem nawiewu są chyba wyżej tuż pod środkową kratką... Jak ją zdemontować by nie urwać zaczepów i obejrzeć zachowanie mechanizmu? Czy naprawa wymaga zdjęcia całej deski?
Pozdrawiam
Powrót do góry
kuffs72

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): legnica
Posiadane auto: peugeot 407 sedan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Wrz 2019, 22:12
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Jak dostać się do klapek mieszalnika ??


Witam. Zabrałem się za wymianę mieszaczy w swoim lwiątku. I wszystko było by fajnie gdyby nie drobny szczegół. Na grodzi dzielącej strony jest mała zębatka i za czorta nie mogę jej obrócić w taki sposób żeby ułożenie wciec pasowało do klapki Sad
Powrót do góry
hadash

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.00HDi 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Paź 2019, 00:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Jak dostać się do klapek mieszalnika ??


No dobrze Panowie .. i Panie.
Oczywiście i u mnie ogrzewanie działa "nie regularnie" po stronie kierowcy. Zazwyczaj działa ale czasami nie zaskakuje.
Pierwsza rzecz to dostać się do motoreduktora klap mieszalnika żeby zobaczyć co tam słychać i od razu pierwszy problem:
Jak zdemontować plastikowe osłony oraz schowek pod kierownicą aby ułatwić sobie dostęp do miejsca gdzie klapy są sterowane? Przeszukałem wiele postów na ten temat i jakoś nikt się nie zająknął jak by to było oczywiste a ja patrzę u siebie i jakoś nie widzę co odkręcić i nie wiem za co i jak szarpnąć aby zdjąć te plastiki a nic nie połamać.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola


Peugeot508

33 900

2014r.

185 118 km

śląskie

Peugeot308 SW

32 900

2014r.

192 000 km

lubelskie

PeugeotPartner

9 900

2005r.

270 000 km

wielkopolskie

Peugeot308 SW

34 870

2017r.

117 120 km

mazowieckie

Peugeot207 CC

15 900

2008r.

203 700 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System