Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Problem ze sprzęgłem - 407 2.0 benzyna 2007r.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stefix

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot 407 ST Sport 2.0 2007r.
Piwa: 1/3
Wysłany: Sob 26 Paź 2013, 00:17
Temat postu:

Problem ze sprzęgłem - 407 2.0 benzyna 2007r.


Witam wszystkich Forumowiczów.

Na wstępie chciałbym poinformować, że przeczesałem forum jak i część Internetu, ale nigdzie rozwiązania mojego problemu nie znalazłem.

Do rzeczy. Moja 407mka ma nakulane 55 000 km, autko zadbane, nie mam z nią żadnych problemów prócz sprzęgła. Problem jest nieco dziwny. Sprzęgło bierze normalnie, nie ślizga się, nie szarpie (może czasem przy ruszaniu na zimnym, ale to raczej wina zbyt niskich obrotów) natomiast chodzi dość ciężko, a co gorsza zacina się podczas puszczania. Na zewnątrz, podczas popuszczania pedału słychać wyraźny dźwięk jakby coś "haczyło", zacinało się, skrzypiało co powoduje nierównomierne puszczanie pedału. Nie jest to tak, że trzeba je nogą podciągać do góry, ale problem jest denerwujący bo ciężko wyczuć jakiej siły trzeba użyć żeby sprzęgło "chwyciło". Problem nie występuje po uruchomieniu, na zimnym silniku tylko nasila się w miarę pokonywania kolejnych kilometrów i nagrzewania całego układu. Na początku myślałem, że może sam pedał się zacina, jednak jest on dobrze nasmarowany i tutaj nie upatrywałbym przyczyny.

Tak więc pytanie do Was - co to może być i jakie mogą być koszty naprawy? Pompa? Wysprzęglik? Docisk? Tarcza? Łożysko oporowe? Byłem w jednym warsztacie to od razu sugerowali zrzucanie skrzyni, bo pewnie łożysko oporowe pracuje nieosiowo i zacina się na wałku/tulejce, względnie problem z łożyskiem kierunkowym. Jednak wydaje mi się, że gdyby to było to, wówczas niepokojące odgłosy dochodziłyby również podczas uruchamiania/zwalniania sprzęgła, a nic takiego nie występuje. Zarówno z wciśniętym pedałem jak i puszczonym sprzęgło pracuje cicho i nic niepokojącego nie słychać. Skrzypienie występuje tylko podczas ruchu pedałem, podczas popuszczania w końcowej jego fazie, powiedzmy ostatnia 1/3 ruchu w górę oraz przy wciskaniu kiedy pedał znajduje się przy samej podłodze, w pozostałym zakresie sprzęgło pracuje idealnie.

Z góry dziękuję za pomoc i czekam na sugestie Smile

Pozdrawiam, Krzysiek
Powrót do góry
gadu-gadu
hopkin

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Renault Master 3.0 DCi 140 , Peugeot 307SW 2.0 HDI 110 FAP
Piwa: 15/0
Wysłany: Sob 26 Paź 2013, 06:20
Temat postu:

Re: Problem ze sprzęgłem - 407 2.0 benzyna 2007r.


Witaj ! A nie jest czasami tak, że to sprzęgło, a w zasadzie to mechanizm puszczania sprzęgła co raz bardziej się zacina im więcej go używasz - np. zyglując biegami non-stop w mieście ? Czy bardziej chodzi o nagrzewanie i kiedy np wyjeżdżasz gdzieś prosto w trasę i wciśniesz sprzęgło 20 razy i już jedziesz ze stałą prędkością to dzieje się to samo ?

Ja tak miałem w Masterku i padł wysprzęglinik. Ale takie zacinanie pogłębiało się im więcej zyglowałem biegami w mieście i cały czas operowałem sprzęgłem. Nie chodziło o temperaturę układu ale właśnie o ilość następujących zaraz po sobie wciśnięć sprzęgła, podjeżdżaniu w korkach na półsprzęgle itd.... Kiedy wyjeżdżałem w trasę i wykonałem tylko kilkanaście wciśnięć sprzęgła zanim się wydostałem na np. "gierkówkę" to później mogłem już jechać do Łodzi 130km - zatrzymując się tylko na światłach - bez wciskania sprzęgła co chwilę i wtedy już nic się nie zacinał. Zaczynało dopiero podczas ponownego wjazdu w "strefę miejskiego zyglowania sprzęgłem" Smile

Poza tym warto też obejrzeć samą sprężynę pod pedałem sprzęgła. Jak dla mnie to objawy typowe dla "sterowania sprzęgłem", a nie samego sprzęgła - czyli pedał, wysprzęglik, sprężyna itp.

Pozdrówki
Powrót do góry
gadu-gadu
stefix

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot 407 ST Sport 2.0 2007r.
Piwa: 1/3
Wysłany: Sob 26 Paź 2013, 11:15
Temat postu:

Re: Problem ze sprzęgłem - 407 2.0 benzyna 2007r.


Słuszna uwaga, nie pomyślałem o tym. Póki co problem pojawia się wyłacznie w mieście, bo praktycznie tylko tam się poruszam. Dzisiaj jadę w dłuższą trasę to obadam co i jak. Spróbuję też po prostu powciskać kilkakrotnie sprzęgło bez uruchomionego silnika, ewentualnie na biegu jałowym i zobacze czy objawy będą się nasilać. Pierwsze skojarzenia mogły wskazywać, że wiąże się to ze wzrostem temperatury, ale rzeczywiście może chodzi o częstototliwość używania.

Dzięki za poradę, sprawdzę i dam znać Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
stefix

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot 407 ST Sport 2.0 2007r.
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 28 Paź 2013, 23:55
Temat postu:

Re: Problem ze sprzęgłem - 407 2.0 benzyna 2007r.


Temat wygląda w ten sposób, że po dłuższej jeździe w trasie problem występuje, aczkolwiek jakby z mniejszym nasileniem, wiec wygląda na to, że pośrednio wiąże się temperaturą jak i z częstotliwością używania sprzęgła. Jutro jestem umówiony z mechanikiem, jeśli problem uda mi się rozwiązać dam znać.
Powrót do góry
gadu-gadu
hopkin

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Renault Master 3.0 DCi 140 , Peugeot 307SW 2.0 HDI 110 FAP
Piwa: 15/0
Wysłany: Pon 28 Paź 2013, 23:59
Temat postu:

Re: Problem ze sprzęgłem - 407 2.0 benzyna 2007r.


To powodzenia Smile Niech najpierw sprawdzi sprężynę przy pedale sprzęgła i całą resztę wokoło, zanim wpadnie na genialny pomysł grzebania i wyjmowania całej skrzyni biegów Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 28 Paź 2013, 23:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
StrawJam

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 130
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2002 3.0 V6
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 29 Paź 2013, 11:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Problem ze sprzęgłem - 407 2.0 benzyna 2007r.


Sprawdź mechanizm przy pedale sprzęgła.
Mój kolega miał tak w COROLLI, okazało się, że osłona nad nogami haczy o dźwignię pedału sprzęgła.
Powrót do góry
stefix

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot 407 ST Sport 2.0 2007r.
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 01 Lis 2013, 17:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Problem ze sprzęgłem - 407 2.0 benzyna 2


Zatem mechanior posłuchał, powciskał, popatrzył i spytał czy auto czasem długo nie stało nieużywane. Mówię, że nie wiem, bo kto to wie przy zakupie używanego autka. Stwierdził, że może to rozgrzebać, ale wg niego problem leży w mechanizmie, który najzwyczajniej w świecie się "zastał" i że mam pojeździć jeszcze trochę, jeśli problem nie zniknie to wtedy sprawdzimy co i jak. Także pojeździmy - zobaczymy. Tak czy inaczej wykluczył problem łożyska oporowego i nie chce rozpruwać skrzyni, więc chyba nie jest źle Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
stefix

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot 407 ST Sport 2.0 2007r.
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 10 Sty 2014, 01:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Problem ze sprzęgłem - 407 2.0 benzyna


Witam ponownie

Jako że trochę się z moim sprzęgłem namęczyłem postanowiłem zdać relację co i jak. Najpierw zdjąłem tapicerkę żeby mieć dostęp do mechanizmu przy pedale. Wszystko wyglądało jak najbardziej w porządku, nasmarowane, bez wycieków, sprężyna na swoim miejscu, pompa żadnych niepokojących odgłosów nie wydawała. Krok drugi to wymiana wysprzęglika, temat dość prosty, raz że w necie można znaleźć opis jak to zrobić (co prawda dla 1.6 HDI ale wysprzęglik jest identyczny), a dwa że to kwestia odkręcenia dwóch śrubek na imbus i odpięcia przewodu. Lekka poprawa była, pedał chodził nieco lżej i skrzynia stała się jakby bardziej precyzyjna, ale blokowanie i skrzypienie pozostało. Dla pewności odpowietrzyłem układ jeszcze raz. W końcu podjechałem do mechanika, wygląda na to że dość kumatego. Posłuchał, obejrzał i stwierdził że na początek spróbujemy to nasmarować. Zdjął wysprzęglik i nasmarował łapę od sprzęgła biały smarem w sprayu. Problem ustąpił całkowicie. Pozostaje pytanie na jak długo Smile Jeśli powróci trzeba niestety będzie zrzucić skrzynię i wymienić łapę razem ze sworzniem, no i oczywiście porządnie wszystko nasmarować.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot3008

80 800

2019r.

133 000 km

małopolskie

Peugeot407

12 900

2004r.

266 000 km

śląskie

Peugeot207 CC

15 900

2008r.

203 700 km

mazowieckie

Peugeot208

26 900

2016r.

149 900 km

małopolskie

PeugeotPartner

11 499

2007r.

326 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System