Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) wymiana oryngów na rurkach od nagrzewnicy opis



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Manuale
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oliwier11

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLECKO
Posiadane auto: 307 SW 2.0 benz 2003r
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 09 Sty 2014, 03:02
Temat postu:

wymiana oryngów na rurkach od nagrzewnicy opis


1. na zgaszonym silniku odkręcamy korek zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego
2. spuszczamy płyn chłodzący ja to zrobiłem odłączając dolny przewód od chłodnicy (trzeba ścisnąć opaskę i ją zsunąć lekko obracając przewodem w lewo prawo zsunąć przewód z chłodnicy, nie zapomnij podstawić miski



4.wymontowujemy nagrzewnicę

odkręcamy 1,2,3,4,5 może nie być 2.3 u mnie tak było będziesz musiał sobie
dobrać te śrubki na wzór 1
przygotuj sobie małą miseczkę bo poleci trochę płynu
odchylając zaciski 6,7 wyciągamy powoli nagrzewnicę ja w miejscu łączenia śrub 2,3,4 pomagałem sobie płaskim śrubokrętem nie przejmuj się szorowaniem to tylko żeberka nagrzewnicy może z początku iść ciężko ale musi wyjść rurki siedzą dość głęboko
gdy już uda ci się wyciągnąć na rurkach które zostaną są dwa oryngi możesz je wziąć na wzór i dokupić drugie przybliżony ich rozmiar to 22x2,5 mm. przekrój okrągły
zakładasz nowe i składasz jeśli oryngi nie chcą wejść posmaruj je płynem do naczyć
dodatkowo w miejscu łączenia wokół oryngów posmarowałem silikonem do wysokich temperatur jak widać na zdjęciu nie żałuj silikonu niech nawet wypłynie
5.jak wszystko złożone zalewamy płyn nie zapomnij założyć węrzą od chłodnicy
6.musisz jeszcze odpowietrzyć układ ja robiłem tak zalewamy cały zbiorniczek odkręcamy odpowietrznik jest on w komorze silnika na przewodzie który idzie do nagrzewnicy najlepiej zdejmij pokrywę plastikową odkręcając plastikowe śrubki obracając je o 90 stopni

po zdjęciu pokrywy w miejscu zaznaczonym na żółto jest odpowietrznik jest to coś na kształt nakrętki na wentyl odkręć całkiem aż poleci płyn
odpal silnik niech pracuje ogrzewanie na maxa aż włączy się wentylator co jakiś czas odkręcaj odpowietrznik uwaga gorący płyn ja jeszcze zdejmowałem górny przewód od chłodnicy w celu pozbycia się powietrza cały czas kontroluj płyn w zbiorniczku
to wszystko
powodzenia


Ostatnio zmieniony przez oliwier11 dnia Pią 10 Sty 2014, 03:40, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Czw 09 Sty 2014, 06:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) wymiana oryngów na rurkach od nagrzewnicy opis


Fajnie że zrobiłeś taki manual, szkoda tylko że narusza punkt 19 regulaminu. Proszę poprawić go a pozostanie na forum na dłużej
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
andre66.66

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 1102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dzierżoniów
Posiadane auto: Peugeot 407 2009 2,0 140KM,C4 2007 1,6 HB, Peugeot 407 2006 1.8 125KM Citroen DS 5 2013 2.0 163 KM
Piwa: 268/15
Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 13:32
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) wymiana oryngów na rurkach od nagrzewnicy opis


Witam. Odgrzeję temat Wink (co prawda w c4 ale generalnie to samo) ... jestem po wymianie uszczelek i mam kilka wiadomości w kwestii uzupełnienia. Po demontażu okazało się że oryginalnie nie są to oringi tylko plastikowe stożkowe uszczelki - takie jak w syfonach pod umywalkowych. Założyłem gumowe (zwykłe oringi) o wym 2 x 2.62. W sklepach moto. nie mają gotowych kompletów dedykowanych a nawet numer ref. dotyczy całej nagrzewnicy wraz ze śrubkami i uszczelkami, tak że nie bardzo wiedzą jak dobrać. W czasie montażu użyłem wazeliny technicznej żeby wpychając ułożyły się w gniazdach odpowiednio. To tyle... Pozdrawiam
_________________
Nie wiem, nie znam się...... zarobiony jestem Wink
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Manuale Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Manuale


Peugeot307 CC

12 900

2004r.

260 000 km

śląskie

Peugeot207

14 900

2008r.

219 000 km

mazowieckie

Peugeot3008

27 900

2012r.

228 000 km

wielkopolskie

Peugeot2008

36 600

2015r.

140 657 km

podkarpackie

Peugeot508 SW

29 900

2011r.

175 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System