Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) blokuje się tylnie koło



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Picio79

Czytelnik



Dołączył: 25 Sty 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 307 2.0 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Sty 2014, 11:38
Temat postu:

blokuje się tylnie koło


Witam, mam problem z tylnim lewym kołem ale powiem od początku jak to się objawiło bo to jest zagadka. Auto należy do żony i przedwczoraj melduje mi że czuje smród jak by się coś paliło z tyłu samochody. Pojechałem autem żeby zobaczyć co to może być ale po przejechani paru kilometrów nic się nie dzieje, wszystko wygląda ok, nic nie śmierdzi. Więc pomyślałem że coś gdzieś poczuła na dworzu i wymyśla mi tu problemy.
Wczoraj pojechała do koleżanki i okazało się że tylnia lewa tarcza rozgżała się jej aż do czerwoności. Z powrotem jechała już w asyscie mąża koleżanki i w połowie drogi musieli stanąć bo sytuacja się powtóżyła, tarcza czerwona. Na przymusowym postoju mąz koleżanki wrzucił luz i okazuje się że auto bez problemów się toczy. Tarcza ostygła na tym mrozie dość szybko i dojechali do domu gdzie odrazu złapałem za koło a one zimne i nic się nie grzeje. Podniosłem auto na lewarku koło toczy się pięknie, zaciągam ręczny-trzyma, zwalniam ręczny-puszcza. No to kolejna jazda próbna, zrobiłem ok 15km i nic, tarcza zimna. Dzisiaj ja w pracy a żona dzwoni że podlechała tylko do sklepu (ze 3 km) i już czuje ten sam smrodek, czyli tarcza się grzeje. Ja wiem że z tego co piszę to wydawać by się mogło że to raczej żona jest problemem Very Happy ale poważnie to co to może być raz się blokuje hamulec a raz nie. Nadmienię jeszcze że to automat więc podczas normalnej jazdy ciężko wyczuć czy koło trzyma czy nie, trzeba by co chwile na luz wrzucać.
Pewne jest jedno wracam do domu i ściągam zacisk sprawdzę prowadnice, klocki są ok, wymieniałem je w sierpniu zeszłego roku ale co jeszcze sprawdzić poradźcie jak już będe się za to zabierał ?
Powrót do góry
Jarek 307
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Był: Peugeot 306 1.4 1994r. Jest:Peugeot 307 1.6 16V-gaz 2002r. oraz Peugeot 807 2.2 HDI 2005r.
Piwa: 76/42
Wysłany: Sob 25 Sty 2014, 22:16
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) blokuje się tylnie koło


Sprawdź dokładnie zacisk hamulcowy. Tam jest dźwigienka od hamulca ręcznego i jeżeli nie odbije dokładnie do samego końca(ogranicznika) to będzie przypadek dokładnie taki jak opisuje Twoja małżonka. Tobie może taki przypadek się nie zdarza z powodu zwykłego przypadku. Sam opisujesz, z powodu tego, że to automat to niestety masz problem ze stwierdzeniem dokładnym czy koło w danym momencie trzyma czy nie.
Miałem bardzo podobny przypadek u siebie nie odbijała do końca dźwigienka hamulca ręcznego (kwestia 1 mm do końca ogranicznika) przez co spaliłem klocki i tarczę. Wymieniłem zacisk (około 300 zł wymiana z zaciskiem-dobrej marki) i mam święty spokój.
Oczywiście rozebranie, wyczyszczenie z rdzy i ponowne złożenie nie zaszkodzi-będziesz miał pewność czy prowadnice kloców zardzewiały czy szukać czegoś innego.
Poza tym zimą unikać ile się da zaciągania hamulca ręcznego.
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Nie 26 Sty 2014, 12:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) blokuje się tylnie koło


Jarek 307 napisał:

Poza tym zimą unikać ile się da zaciągania hamulca ręcznego.

Tu się nie zgodzę, sprawny i serwisowany ręczny można(a nawet TRZEBA) zaciągać i przy -30, sam tak robię od ponad 15lat i nigdy nie miałem problemów ale warunek-trzeba się zaopiekować podzespołami ręcznego.
Powrót do góry
Jarek 307
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Był: Peugeot 306 1.4 1994r. Jest:Peugeot 307 1.6 16V-gaz 2002r. oraz Peugeot 807 2.2 HDI 2005r.
Piwa: 76/42
Wysłany: Nie 26 Sty 2014, 23:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) blokuje się tylnie koło


milejow napisał:
warunek-trzeba się zaopiekować podzespołami ręcznego.

Święta racja jak dbasz tak masz.
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego
Powrót do góry
maniuś65

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 248
Skąd jesteś (miejscowość / region): dęblin
Posiadane auto: volkswagen sharan 2,0 b+gs 96r.
Piwa: 27/2
Wysłany: Pon 27 Sty 2014, 23:20
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) blokuje się tylnie koło


Stosować jak najczęściej kilka razy dziennie wszystko się rusza smaruje błoto odpada itd. ale na noc nie musi być zaciągnięty to rano na pewno nie spotka Cię niespodzianka.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 27 Sty 2014, 23:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pablodc

Czytelnik



Dołączył: 19 Lis 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trzebinia
Posiadane auto: Subaru Impreza
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Lis 2019, 17:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) blokuje się tylnie koło


Odgrzewam temat.
Mam identyczny problem jak kolega w pierwszym poście w 307cc.
Wszystkie standardowe czynności obsługowe w hamulacach zostaly prowadzone. Prowadnice ok, jarzmo ok, zacisk ok, ręczny odbija tak samo zasadniczy. Auto przejździło kilkadziesiąt kilometrów i po tym czasie problem wystąpił dwukrotnie.
Nie mam już żadnego pomysłu co zrobić.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


Peugeot2008

46 300

2016r.

125 645 km

podkarpackie

PeugeotPartner

10 000

2007r.

235 000 km

lubelskie

Peugeot1007

8 990

2006r.

170 000 km

wielkopolskie

Peugeot308

49 990

2018r.

105 000 km

śląskie

Peugeot2008

38 300

2016r.

127 421 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System