Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Biały osad pod korkiem oleju i na bagnecie.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
litwus

Debiutant



Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Peugeot 407 2.2 B+G 2004r
Piwa: 0/13
Wysłany: Sob 08 Lut 2014, 21:08
Temat postu:

Biały osad pod korkiem oleju i na bagnecie.


witam,
dziś podczas sprawdzania poziomu oleju zauważyłem taki biały osad jak mydło.
zauważyłem to już wcześniej ale wtedy miało to kolor bardziej żółtawy.
dodam ze w międzyczasie wymieniałem w aucie olej.
ubyło także trochę płynu chłodniczego z zbiorniczka.
proszę mi powiedzieć co to może być i czy jest się czym martwić i czy można narazie jeździć bo muszę przejechać jeszcze jakieś 5 tys km przed naprawa ;/.
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
maniuś65

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 248
Skąd jesteś (miejscowość / region): dęblin
Posiadane auto: volkswagen sharan 2,0 b+gs 96r.
Piwa: 27/2
Wysłany: Nie 09 Lut 2014, 00:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Biały osad pod korkiem oleju i na bagnecie.


Biały osad to efekt wilgoci wewnątrz silnika i kojarzy się z uszkodzoną uszczelką pod głowicą (mylnie) oraz krótkimi odległościami pokonywanymi przez wóz. Na razie obserwuj co się dzieje a najważniejsze że taka maź znajduje się w odmie i może zamarznąć i narobić kłopotów. Jak jest możliwość wyczyszczenia odmy to zrób to. Po jeździe możesz otworzyć maskę i odkręcić korek wlewu oleju i pozostawić "otwarty" wlew oleju na kilka minut wtedy wilgoć będzie intensywnie parować z silnika.(nie zgub korka) Na wiosnę osad sam zniknie.

pisania dużo w gardle sucho a sponsorów brak.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Nie 09 Lut 2014, 12:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Biały osad pod korkiem oleju i na bagnecie.


Osady o konsystencji masła lub śmietany, jasnego lub żółtawego ("sraczkowatego") koloru są pierwszym i w zasadzie decydującym o wyborze lub odrzuceniu odsprzedaży auta. Mam na myśli moment, gdy potencjalny kupiec ogląda pędzidło i robi pierwszy krok, tj. odkręca korek wlewu oleju i zagląda, co "kotek ma w środku". Jeżeli widzi w/w osady, to powinien być w zasadzie jego pierwszy i ostatni ogląd. Świadczy bowiem, że silnik jest silnie "zużyty". Składają się na to liczne "drobiazgi", jak: bardzo duży przebieg, kiepskiej jakości, stary olej silnikowy, "przedmuchy spalin" do odpowietrzenia, wszelkiego rodzaju "luzy", m.in. wspomniana uszczelka pod głowicą, itd.

Po prostu, mając podobny obrazek przed oczami, lepiej omijać z daleka taki egzemplarz, bo staje się on wkrótce "skarbonką na czterech kołach".

Pzdr KotBury


Ostatnio zmieniony przez KotBury dnia Pon 10 Lut 2014, 10:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
maniuś65

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 248
Skąd jesteś (miejscowość / region): dęblin
Posiadane auto: volkswagen sharan 2,0 b+gs 96r.
Piwa: 27/2
Wysłany: Nie 09 Lut 2014, 20:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Biały osad pod korkiem oleju i na bagnecie.


KotBury napisał:
. Jeżeli widzi w/w osady, to powinien być w zasadzie jego pierwszy i ostatni ogląd. Świadczy bowiem, że silnik jest silnie "zużyty". Składają się na to liczne "drobiazgi", jak: bardzo duży przebieg, kiepskiej jakości, stary olej silnikowy, "przedmuchy spalin" do odpowietrzenia, wszelkiego rodzaju "luzy", m.in. wspomniana uszczelka pod głowicą, itd.


Pzdr KotBury


No i tu się troszkę nie zgodzę. W cordobie mam taką maź co zimę od kilku lat a silnik ma niewielki przebieg , pracuje jak zegarek i nie mam z nim najmniejszego problemu. Po zimie maź znika to co na zimę puszcza uszczelka pod głowicą a później sama się naprawia i tak co rok???????
Jeżdżę na półsyntetyku z wyższej półki więc to nie jest kiepski olej.
A jak sądzisz że to oznaka zurzycia silnika to co 4 samochód ma kiepski silnik , a a-klasa meśka co drugi.

pisania dużo w gardle sucho a sponsorów brak.
Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Nie 09 Lut 2014, 23:15
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Biały osad pod korkiem oleju i na bagnecie.


Każdy ma oczywiście własny pogląd na te sprawy i może je wyrażać, bo takie jego prawo. Niemniej jednak, będąc na Twoim miejscu, kolego litwus, nie lekceważyłbym, było nie było, niepokojących objawów. Parafrazując pytanie przedmówcy:
Cytat:
A jak sądzisz że to oznaka zurzycia silnika to co 4 samochód ma kiepski silnik , a a-klasa meśka co drugi?
Mogę odwrócić je i sformułować w ten sposób:
Cytat:
Czy oznacza to, że każde auto ze "sraczkowatym" osadem, to jest super-star, czyli jakby "normalne"? A jakim wobec tego jest bez jakiegokolwiek osadu przez cały rok? Chyba "nienormalne"?


Pzdr KotBury
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 09 Lut 2014, 23:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
litwus

Debiutant



Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Peugeot 407 2.2 B+G 2004r
Piwa: 0/13
Wysłany: Pon 10 Lut 2014, 21:20
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Biały osad pod korkiem oleju i na bagnecie.


witam ponownie,
przejechałem wczoraj tym samochodem trasę 1500 km, po dojechaniu na miejsce sprawdziłem pod korkiem i osad znikł, płynu nie ubyło.
Teraz pozostało tylko dojechać cało do domu i wtedy ewentualnie coś działać Smile
Dzieki za wypowiedzi Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
adamk_55

Debiutant



Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): chorzów
Posiadane auto: peugeot 308 trendy, 1.4 16V 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 10 Lut 2014, 22:20
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Biały osad pod korkiem oleju i na bagnecie.


witam.
Miałem to samo w mojej 308-ce. W korku miałem masło i mnie właśnie wystraszono wydmuchaną uszczelką, Ech ci domorośli "szpece" od siedmiu boleści. Jako że miałem auto na gwarancji i zbliżał mi się przegląd pjechałem z problemem do serwisu. W serwisie zrobiono mi przegląd, zapewnili mnie że masło nie ma nic wspólnego z nieszczelnościami silnika tylko tak jak napisał kolega krótkimi przebiegami w okresie zimowym i kondensującą się wilgocią. Na dowód pokazali mi rozebrany silnik z takim masłem na korpusie osłony zaworów. W tym wypadku nie był to żaden objaw zużycia silnika. W Twoim podejrzewam że jest to samo. Przy wyższych temperaturach otoczenia problem sam znika.
Jeśli chodzi o nieszczelności i płyn chłodniczy w oleju to raczej powstawałaby piana a płyn w zbiorniczku też zmieniłby kolor.
Powrót do góry
rafik39

Dyskutant



Dołączył: 01 Lip 2012
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Irlandia
Posiadane auto: Peugeot 407 1,8 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 09:59
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Biały osad pod korkiem oleju i na bagnecie.


Miałem ten sam problemw Picasso. Jeśli nie ubywa płynu chłodzącego uszczelka pod głowicą jest ok. Ja naprawiłem to tak: ponieważ poprzedni właściciel jeździł ok 10 km dziennie i nie wymieniał oleju powstał nalot, kupiłem puszkę ok 500ml płynu do płukania silnika STP,wlałem do starego oleju, pojeździłem ok 15 minut aż włączył się wentylator. Zlałem stary "olej" bo to była brązowo czarna maź, wlałem nowy dobry olej+filtr nowy. Przez rok miałem spokój, od wymiany do wymiany był stan oleju ale wymieniałem co 8000 km,auto przejechane miało 220000 km .
Za 2 tyg kupuję P407 2,2 i od razu zrobię płukanie+filtr+olej mimo,że nie ma nalotu sprawdzałem Razz
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Pią 14 Lut 2014, 18:32
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Biały osad pod korkiem oleju i na bagnecie.


witam - wiec reasumując wszyscy macie racje . Dobre praktyczne forum i praktyczne podpowiedzi, tutaj zadowolonych wielu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


PeugeotRIFTER

79 900

2020r.

79 000 km

mazowieckie

Peugeot308

67 700

2017r.

160 000 km

mazowieckie

Peugeot2008

49 600

2017r.

163 815 km

podkarpackie

Peugeot208

26 900

2016r.

149 900 km

małopolskie

Peugeot508

33 900

2012r.

222 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System