Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Duszenie się przy zmianie biegów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
urbann1910

Debiutant



Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Manchester
Posiadane auto: Mazda Tamura 6 2.0 benzyna 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 14:43
Temat postu:

Duszenie się przy zmianie biegów


Witam mam problem z 407 automat 2.0 hdi diesel.Odczuwalne najbardziej jest to na 2-3 pierwszych biegach jak ruszam I wydaje mi się że w momencie zmian na Kolejne wyzsze biegi tak jakby się dusił I nie mògł złapać mocy.Jednoczesnie wyskoczyły mi kontrolki Abs braking system faultY I esp/asr system faulty więc trudno cookolwiek mi powiedziec,odnosnie kontrolek nie sadze żeby cos bylo uszkodzone Ponieważ raz się pojawiaja raz gina a mialem już taki problem z poprzednikiem 407 manual Smile I wystarczyło na myjnie jechać I umyc pod cisnieniem koła I problem zniknal bo jak wiadomo wszystkie te trzy rzeczy sa podpiete pod jedna kostke I czujnik się zabrudzil badź styki ale nie koniecznie musi być tym razem tak.Myslalem że może Zle paliwo dolałem v-powera a zmian niema,zdazylo mi się również wyjezdzic prawie do zera paliwa ale było to z 3 tyg więc nie sadze że cos może być zwiazane z tym.Dodam tez że Od 2 miesiecy zauważyłem w weżyku Od paliwa bombelki powietrza więc może to..Dzięki za pomoc.Może dość skomplikowane ale cieżko wytłumaczyć
Powrót do góry
hak64

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Marea Weekend 2,0 20V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 16:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Duszenie się przy zmianie biegów


Zapowietrzony układ paliwowy może powodować takie objawy. Sprawdź, czy nie "łapie" gdzieś powietrza. Mozliwe, ze pompa paliwa ma nieszczelność.
Powrót do góry
urbann1910

Debiutant



Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Manchester
Posiadane auto: Mazda Tamura 6 2.0 benzyna 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 19:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Duszenie się przy zmianie biegów


Mniej więcej też o tym myslałem że to może być przyczna,zobaczymy.Dzięki
Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 22:38
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Duszenie się przy zmianie biegów


Pęcherzyki powietrza o wielkości (średnicy) do 3 mm są rzeczą normalną i nie powinny zakłócać obrotów, o ile sprawny jest przelew do zbiornika. Pamiętać bowiem należy, iż cały system wtryskowy uzależniony jest ściśle od przelewów, szczególnie wtryskiwaczy. Także pęcherzyki powietrza w niskim ciśnieniu, zanim dotrą do pompy WC i wtryskiwaczy, są usuwane automatycznie przelewem.

Proponuję więcej poeksperymentować. Jeżeli silnik zapala zawsze bezbłędnie za pierwszym razem, to raczej należy wątpić w zapowietrzenie, ponieważ byłyby wtedy trudności w rozruchu jako pierwszy objaw.
Zatem gazować silnikiem bez jazdy (na luzie) oraz podczas jazdy. Chodzi o to, aby wykluczyć przyczynę automatycznej skrzyni biegów. Jeżeli silnik normalnie pracuje na luzie, a dławi się tylko podczas jazdy i przerzucania biegów, to nie może być mowy o zapowietrzeniu wtedy tylko gdy jedziemy, prawda?

Jeśli eksperyment wyraźnie wskaże, że przyczyną nie jest skrzynia tylko silnik, to należy przeskanować pamięć komputera diagnoskopem zewnętrznym na okoliczność zarejestrowanych błędów. Jest to zawsze pierwszy krok w kierunku rozwiązania problemów.
Gdy błędów brak, to pobrać jak największą ilość informacji o parametrach bieżących, takich jak w tabeli tutaj. Szczególnie chodzi o wiersze tyczące ciśnienia paliwa w zasobniku (3 i 4 wraz z uwagami) oraz korekcji wtryskiwaczy (7-10 również z uwagami). Pomocny byłby oczywiście przy tej okazji test przelewowy wtryskiwaczy.

Jeżeli przy problemach ze stabilnością obrotów pod obciążeniem słyszysz również zwiększoną głośność pracy silnika, zwróć ewentualnie uwagę na opiłki metalu w filtrze paliwa. Najświeższy temat omawiany był tutaj.

Wszystkie te rzeczy znajdziesz w szczegółach opisane dosłownie w co drugim wątku. Wystarczy choćby zajrzeć w mój profil.

Forum jest ostatnią deską ratunku, a nie pierwszą. Enigmatyczny opis, że coś się dzieje z obrotami przy zmianie biegów, daje szerokie pole do popisu jedynie zgadywankom. A nie o to chyba Ci chodzi?
Zgłoś więc problem do mechanika/diagnosty, bo i tak będziesz to musiał gdzieś naprawić. Uzyskaj jak największą ilość informacji, o czy mowa, po czym gdy mechanik klęka na kolana, zgłoś się do nas. Najlepiej z "papierami", bo są tu jedynie pracujący mózgami, a nie kluczami, ani diagnoskopami.
Jeżeli mechanik nie potrafi zinterpretować błędów oraz innych parametrów bieżących jednostki napędowej, wtedy my spróbujemy ewentualnie coś pomóc. Nie odwrotnie. Nie czynimy powinności za mechaników i za Ciebie.

Pzdr KotBury
Powrót do góry
urbann1910

Debiutant



Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Manchester
Posiadane auto: Mazda Tamura 6 2.0 benzyna 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Kwi 2014, 00:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Duszenie się przy zmianie biegów


Z góry dzięki.Udałem się już dzisiaj do mechanika po podłączeniu pod komp wyskoczył uszkodzenia tylniego czujniki abs od razu został wymieniony.Co do drugiego problemu komp nic nie wykazał i powiedziano mi ze problem jest tak mały że nic nie wykazuje na komp.Powiedział że to moze byc wszystko tak naprawdę i zanim zacznie rozgrzebywać ten problem kazał mi pojdchać na autostradę i przepalić go ponieważ w diseal bardzo dużo zbiera sie carbonu tym bardziej w automatach których niema zbyt wielkich obrotów.Byłem jechał na manual 3200-3500 obrotów około 30 min i chyba jest poprawa jutro z rana bede wiedział.Zara na starcie dosyć bardzo kopcił,martwię sie tym problemem ponieważ za miesiąc czeka mnie wyprawa do Polski 407...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 25 Kwi 2014, 00:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
urbann1910

Debiutant



Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Manchester
Posiadane auto: Mazda Tamura 6 2.0 benzyna 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Kwi 2014, 00:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Duszenie się przy zmianie biegów


Postaram się jutro po pracy przerobić cała twoja pomoc co mi napisałeś.Co do opini mechanika trudno mi cos powiedzieć bo nawet nie wsiadł i nie przejechał się...więc troche to dziwne.
Powrót do góry
KotBury

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 970
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów k/Szczecina
Posiadane auto: 406 2,0 HDI 110 KM combi 2000, KIA CARNIVAL 2,9 CRDI 145 KM
Piwa: 92/1
Wysłany: Pią 25 Kwi 2014, 08:46
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Duszenie się przy zmianie biegów


Przecież możesz sam sprawdzić, czy winna jest skrzynia biegów, czy silnik. Po prostu osłuchuj i obserwuj zachowanie silnika nie tylko podczas jazdy, ale również na luzie, o czym mówiłem. Mechanik-tępak nie będzie się kwapił jeździć i tracić czas. On wolałby, żebyś to Ty mu zdiagnozował, a on tylko kasę zgarnie.
Carbon nie carbon - w niczym nie przeszkadza, aby wszystko dobrze pracowało. Wydaje mi się, że raczej problem nie leży w skrzyni czy silniku lecz sprzęgle. Być może są "uślizgi", bo się olej wylał?
Dlatego potrzebny jest jednoznaczny wynik eksperymentu, czy winna jest skrzynia (sprzęgło), czy silnik.
Nie licz na mechanika, licz na siebie. To ty przebywasz z silnikiem na co dzień, nie on.

Pzdr KotBury


Ostatnio zmieniony przez KotBury dnia Pon 28 Kwi 2014, 07:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
urbann1910

Debiutant



Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Manchester
Posiadane auto: Mazda Tamura 6 2.0 benzyna 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Kwi 2014, 14:15
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Duszenie się przy zmianie biegów


Ogolnie wszystko wròciło do normy tzn.takie mam wrażenie jak jechałem dzisiaj do pracy.Więc wydaje mi się że był poprostu zamulony:-) mam go Od 2 miesięcy a przed mna włascicielem był starsza kobieta jedynym właścicielem więc może I to zamulenie by się zgadzało...ale proponujsz I tak sprawdzić tak jak opisujesz?.Dzięki
Powrót do góry
urbann1910

Debiutant



Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Manchester
Posiadane auto: Mazda Tamura 6 2.0 benzyna 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Kwi 2014, 19:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Duszenie się przy zmianie biegów


Dpf odmulony:-)jak narazie wszystko wróciło do normy,mam nadzieje.Dzięki
Powrót do góry
urbann1910

Debiutant



Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Manchester
Posiadane auto: Mazda Tamura 6 2.0 benzyna 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Kwi 2014, 21:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Duszenie się przy zmianie biegów


W sumie trochę już zgupiałem bo niby wszystko wróciło do normy ale mam wrażenie ze coś świruje przy zmianie biegów podczas jazdy tzn.wchodzi na ten sam bieg przy rożnych obrotach,tak czy inaczej czeka mnie twoj test tyle że to Manchester i leje cały czas:-))
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


Peugeot508

32 900

2014r.

185 120 km

śląskie

Peugeot308

44 900

2019r.

147 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot208

59 900

2019r.

29 000 km

wielkopolskie

Peugeot208

26 500

2017r.

89 160 km

wielkopolskie

Peugeot3008

36 900

2012r.

145 060 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System