Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 206 ) Peugeot 206+ - nie reaguje na pedał gazu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 206 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Skinnek

Czytelnik



Dołączył: 25 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Peugeot 206+ 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Kwi 2014, 13:34
Temat postu:

Peugeot 206+ - nie reaguje na pedał gazu


Witam.
Założyłem właśnie konto, gdyż mam olbrzymi problem.
Jakiś czas temu zdarzyła mi się mała awaria samochodu. Stojąc na światłach (czerwone) przygotowuję się do jazdy, wskakuje zielone - jedynka, już mam ruszać i nagle silnik wyskoczył na 1500 obrotów i pedał gazy zrobił się miękki (0 jakiejkolwiek reakcji). Co więcej, kiedy tak stoi i sobie nie reaguje - obroty utrzymują się na poziomie 1100 - 1200. Czasem, jak trzasnę maską to skaczą od 1300 - 1500. Swobodnie zjechałem na wysepkę i stoję na awaryjnych. Samochód włączył także wiatrak na max. prędkość. Teraz wiem, że to awaryjny tryb silnika. Zapaliła się kontrolka "check engine" i stoję. Po jakiś 5 minutach postoju odpalam samochód i działa. Pomyślałem że to jakiś drobny błąd. Pojechałem do mechanika - komputer - nieznany błąd - skasował - samochodzik jeździł, do 23.04 (środa). Wtedy też spotkała mnie niesamowicie stresująca i przykra sytuacja. Wsiadam po pracy do samochodu, do domu 30 km. Odpalam, wrzucam wsteczny bieg i znów to samo, obroty na 1500 i miękki gaz (po strasznie ulewnym deszczu). Dioda świeci i piszczy. No to stoję. Znajomy polecił zdjęcie klemy z akumulatora. Stoję i czekam, maska otwarta. Wsiadam po 5-10 minutach, odpalam samochód, działa, pedał reaguje można jechać. Wysiadam, zamykam klapę, robię trzask - samochód znów w tryb awaryjny i znów brak jakiejkolwiek reakcji. Powtarzam manewr, nie działa. Zdenerwowany trzasnąłem klapą i poklnąłem pod nosem - odpalam, działa. Wracam do domu szczęśliwy ale dioda świeci. W czwartek podjechałem do elektromechanika - podłącza komputer - błąd nieznany. Bierze drugi komputer - wywala dwa błędy P0657 i P0658 (opisane jako: BŁĄD ZASILANIA CZUJNIKÓW; ale nie wiemy jakich - przykra sprawa). Samochód zachowuje się nad wyraz dziwacznie. Nie działa po 10 odpaleniach silnika, a za 11 zadziała, potem znów nie. Jak się udało, to dziś jeździłem po mechanikach aby go wzięli na sprawdzenie - czy to kable, czy bezpieczniki, czy sterownik a może potencjometr. Terminy na za tydzień - ok, jadę od jednego do drugiego czy nic wcześniej a samochód swoje, nagle wyskoczył na 1500 obrotów i szarpie jakby kucyk się dostał pod maskę. Obowiązkowo parking, postój, odpalam, idzie. Wracam do domu, znów to samo, samochód na wysokie obroty i szarpie jak puszczam sprzęgło. Gaz miękki. Więc tak wygląda zachowanie samochodu. Odstawię go gdzieś do mechanika - ale zastanawiam się co może to powodować, aby nie musiał mechanik całego silnika przekopywać, ale sprecyzować "mniej więcej" co się z nim dzieje.

Moje pytanie brzmi: czy ktoś się już z tym spotkał, miał taki przypadek, mógłby zawęzić obszar poszukiwania?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 206 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 206 »

Opinie o samochodach Peugeot 206 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 206 ) Porady, problemy techniczne

15) zawory »

Peugeot208

57 990

2021r.

21 047 km

pomorskie

Peugeot308

47 900

2017r.

120 000 km

śląskie

Peugeot3008

89 900

2018r.

30 000 km

wielkopolskie

Peugeot2008

47 900

2018r.

54 500 km

wielkopolskie

Peugeot2008

36 900

2013r.

88 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System