Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 206 ) Sonda lambda czy błąd komputera



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 206 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zzdzisiuu

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Wrz 2008, 10:38
Temat postu:

Sonda lambda czy błąd komputera


Witam.
Pokrótce opiszę mój problem. Niedawno dałem do spawania przednią część wydechu. Odkręciłem śrubki, sonde lambda i oddałem. Następnie pospawaną rurę przykręciłem z powrotem, wkręciłem sondę. Niby wszystko było ok. Do pracy dojechałem (11km) i nic się nie działo. Wracając z pracy zapaliła mi się pomarańczowa lampka z symbolem silnika. Wyczytałem, że zapala się ona jak są problemy z wtryskami, zapłonem lub emisją spalin. 2 pierwsze od razu odrzuciłem natomiast od razu podejrzana wydała mi się sonda. Sprawdziłem kabelki (czy nie uszkodzone, przetarte), sposób podłaczenia w kostce. Niby wszystko ok. Pojechałem na warsztat. Tam podłaczyli mi komputer i odczytali błąd - uszkodzona sonda lambda, tak powiedzieli. Błedu nie można było skasować. Widziałem, że faktycznie jakiś komunikat był na komputerze, że zbyt wysokie napięcie grzałki i takie tam. Więc kupiłem nową sondę (Boscha żeby nie było). Dzisiaj podłączyłem ją, wkręciłem i lipa . Dalej świeci ta przeklęta kontrolka.
Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu? Czy trzeba jechać i wykasować może ten bład? Czy powinna sama zgasnąć? Jaka jeszcze może być przyczyna że ta lampka nie gaśnie? Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Qkiz007

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa / UK
Posiadane auto: Renault Laguna 1.8 16V 2002r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 13 Wrz 2008, 19:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Sonda lambda czy błąd komputera


Z tego co wiem to są dwie możliwości. Pierwsza to kontrolka może się sama wyłączyć po kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu zapłonu bo wiem że niektóre komputery automatycznie kasowały błędy jeżeli nie występowały kilka kolejnych razy. Druga opcja będziesz niestety musiał podłączyć auto pod kompa w celu wykasowania błędu. Proponuję zacząć od pierwszej wersji. Powodzonka.
Powrót do góry
gadu-gadu
jackblackbmw

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): KUJAWSKO POMORSKIE
Posiadane auto: PEUGEOT 107
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Maj 2010, 21:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Sonda lambda czy błąd komputera


mam taki problem sonda lambda dolna peugeota 107 z 03.2007 rok uszkodzona wymieniłem na inna nowa zamieniłem wtyczki ale nie zgasła kontrolka usterki silnika czy doczyszczania spalin po odpięciu minus w akumulatorze znikneła ale nie wiem czy wróci i bład będzie nadal sie wyświetlał Very Happy -miał to ktoś już kiedyś w tym trojaczku ? pozdrawiam
_________________
JACK BLACK BMW
Powrót do góry
schumi88

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Peugeot 206
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Maj 2010, 17:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Sonda lambda czy błąd komputera


Ja miałem taki sam problem ale podpiąłem auto do kompa i usunąłem błąd, teraz auto jeździ lux i nie świeci się kontrolka, coś mi się wydaje że kolesie w serwisie chcieli cie wymigać na kasie Wink
Powrót do góry
jackblackbmw

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): KUJAWSKO POMORSKIE
Posiadane auto: PEUGEOT 107
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Paź 2010, 20:06
Temat postu:

sonda lambda peugeot 107


dokładnie elektrosol załatwił sprawe wtyczki śniedzieją jak popsikałem sonda ok ale po tygodniu zapala sie raz na 5-7 dni musze druga przeczyscic pewnie pomoze a kasowanie kompem to to samo co odpięcie akumulatora a za kompa mi skasował 80 dych i po 5 dniach to samo wiec widzicie jak samemu nie dojdziesz to warszytat cie oszwabi każdy
_________________
JACK BLACK BMW
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 15 Paź 2010, 20:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
slon133

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: 307,308,407
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Lis 2011, 12:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Sonda lambda czy błąd komputera


W gre może wchodzić uszkodzenie sterownika poprzez niewłaściwe spawanie. Tzn bez odpięcia aku lub bez blokady aku do spawania. Więcej możecie poczytać tutaj http://news.elektroda.pl/jak-uszkadza-sie-ecu-przy-spawaniu-t473793.html
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 206 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 206 »

Opinie o samochodach Peugeot 206 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 206 ) Porady, problemy techniczne

15) zawory »

PeugeotPartner

46 900

2017r.

106 000 km

mazowieckie

Peugeot208

50 999

2020r.

31 000 km

lubelskie

Peugeot206

6 900

2005r.

142 000 km

śląskie

Peugeot108

22 800

2015r.

88 000 km

mazowieckie

Peugeot2008

46 300

2016r.

125 645 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System