Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 206 ) Sonda lambda czy błąd komputera



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 206 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zzdzisiuu

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Wrz 2008, 10:38
Temat postu:

Sonda lambda czy błąd komputera


Witam.
Pokrótce opiszę mój problem. Niedawno dałem do spawania przednią część wydechu. Odkręciłem śrubki, sonde lambda i oddałem. Następnie pospawaną rurę przykręciłem z powrotem, wkręciłem sondę. Niby wszystko było ok. Do pracy dojechałem (11km) i nic się nie działo. Wracając z pracy zapaliła mi się pomarańczowa lampka z symbolem silnika. Wyczytałem, że zapala się ona jak są problemy z wtryskami, zapłonem lub emisją spalin. 2 pierwsze od razu odrzuciłem natomiast od razu podejrzana wydała mi się sonda. Sprawdziłem kabelki (czy nie uszkodzone, przetarte), sposób podłaczenia w kostce. Niby wszystko ok. Pojechałem na warsztat. Tam podłaczyli mi komputer i odczytali błąd - uszkodzona sonda lambda, tak powiedzieli. Błedu nie można było skasować. Widziałem, że faktycznie jakiś komunikat był na komputerze, że zbyt wysokie napięcie grzałki i takie tam. Więc kupiłem nową sondę (Boscha żeby nie było). Dzisiaj podłączyłem ją, wkręciłem i lipa . Dalej świeci ta przeklęta kontrolka.
Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu? Czy trzeba jechać i wykasować może ten bład? Czy powinna sama zgasnąć? Jaka jeszcze może być przyczyna że ta lampka nie gaśnie? Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Qkiz007

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa / UK
Posiadane auto: Renault Laguna 1.8 16V 2002r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 13 Wrz 2008, 19:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Sonda lambda czy błąd komputera


Z tego co wiem to są dwie możliwości. Pierwsza to kontrolka może się sama wyłączyć po kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu zapłonu bo wiem że niektóre komputery automatycznie kasowały błędy jeżeli nie występowały kilka kolejnych razy. Druga opcja będziesz niestety musiał podłączyć auto pod kompa w celu wykasowania błędu. Proponuję zacząć od pierwszej wersji. Powodzonka.
Powrót do góry
gadu-gadu
jackblackbmw

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): KUJAWSKO POMORSKIE
Posiadane auto: PEUGEOT 107
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Maj 2010, 21:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Sonda lambda czy błąd komputera


mam taki problem sonda lambda dolna peugeota 107 z 03.2007 rok uszkodzona wymieniłem na inna nowa zamieniłem wtyczki ale nie zgasła kontrolka usterki silnika czy doczyszczania spalin po odpięciu minus w akumulatorze znikneła ale nie wiem czy wróci i bład będzie nadal sie wyświetlał Very Happy -miał to ktoś już kiedyś w tym trojaczku ? pozdrawiam
_________________
JACK BLACK BMW
Powrót do góry
schumi88

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Peugeot 206
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Maj 2010, 17:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Sonda lambda czy błąd komputera


Ja miałem taki sam problem ale podpiąłem auto do kompa i usunąłem błąd, teraz auto jeździ lux i nie świeci się kontrolka, coś mi się wydaje że kolesie w serwisie chcieli cie wymigać na kasie Wink
Powrót do góry
jackblackbmw

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): KUJAWSKO POMORSKIE
Posiadane auto: PEUGEOT 107
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Paź 2010, 20:06
Temat postu:

sonda lambda peugeot 107


dokładnie elektrosol załatwił sprawe wtyczki śniedzieją jak popsikałem sonda ok ale po tygodniu zapala sie raz na 5-7 dni musze druga przeczyscic pewnie pomoze a kasowanie kompem to to samo co odpięcie akumulatora a za kompa mi skasował 80 dych i po 5 dniach to samo wiec widzicie jak samemu nie dojdziesz to warszytat cie oszwabi każdy
_________________
JACK BLACK BMW
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 15 Paź 2010, 20:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
slon133

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: 307,308,407
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Lis 2011, 12:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Sonda lambda czy błąd komputera


W gre może wchodzić uszkodzenie sterownika poprzez niewłaściwe spawanie. Tzn bez odpięcia aku lub bez blokady aku do spawania. Więcej możecie poczytać tutaj http://news.elektroda.pl/jak-uszkadza-sie-ecu-przy-spawaniu-t473793.html
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 206 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 206 »

Opinie o samochodach Peugeot 206 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 206 ) Porady, problemy techniczne

15) zawory »

Peugeot3008

29 000

2010r.

186 000 km

śląskie

Peugeot4008

42 900

2012r.

164 681 km

mazowieckie

Peugeot307 CC

12 900

2004r.

260 000 km

śląskie

Peugeot308 SW

32 900

2015r.

236 194 km

mazowieckie

Peugeot3008

87 300

2020r.

155 211 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System