Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Kontrolka silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
urbann1910

Debiutant



Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Manchester
Posiadane auto: Mazda Tamura 6 2.0 benzyna 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sie 2014, 22:00
Temat postu:

Kontrolka silnika


Witam,wyskoczyła mi kontrolka silnika-Depulation system fault.Stało się to w momencie gdzie ruszałem bardzo ostro,duże obroty pełny czarnego dymu i w momencie chyba jak mi odcieło zapłon to wyskoczyło I auto od razu spadło z obrotów.Silnik pracuje tak jakby klekotał na postoju a podczas jazdy jest ok do monentu gdy nie daje więcej hazy wtedy jakby klekotał a może delikatnie gwizdał ale nie wydaje mi się żeby to turbina...Po 3 odpaleniach kontrolka zgasła ale silnik wciaż pracuje tak jak opisałem Jednoczesnie spaliła mi się żarowka.Po zatrzymanju jeszcze auta strasznie smierdzialo spalenizna w aucie I z rury trwało to chwile...Co jeszcze Od 2tygodni strasznie tez mialem problem jakby nie mògł w obroty wychodzic jakby się dusił może to tez ma wpłyneła coś do tego.Proszę o pomoc
Powrót do góry
kuba87gol

Czytelnik



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skawina
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 HDI 2004 r. 136 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 17:04
Temat postu:

Problem z kontrolką silnika


Witam, też mam pytanie odnośnie kontrolki ale nie tylko. Mianowice sytuacja wygląda tak, że po wciśnięciu pedału gazu gwałtownie bądź przy włączonej klimatyzacji załącza się kontrolka silnika i autko jedzie nie więcej jak 120 km/h bez żadnej reakcji na pedał gazu, czyli włącza się tryb awaryjny, pojechałem więc do znanego mechanika, gdzie stwierdził po będzie że jest problem z paliwem, kazał wymienić filtr paliwa a że w najgorszym wypadku pompa wtryskowa jest do wymiany. Wymieniem filtr, dalej to samo, sprawdził auto jeszcze jadąc spokojnie na 3 biegu i wcisnął gaz do dechy i znowu kontrolka się zaświeciła, wtedy stwierdził że pompa do wymiany, udałem się więc do serwisu na głębszą diagnozę, sprawdzali mi auto chyba ponad pół dnia i nie wiedzieli co jest dokładnie, raz że listwa, raz że pompa, w końcu jeździli nim z podpiętym laptopem i doszli do wniosku że pompa nie daje już takie ciśnienia i jest do wymiany bądź regeneracji. Kwoty... 2400 zł regeneracja.. Dodam, że auto pali bez problemu, nie ma żadnych szarpnięć czy czegokolwiek, tylko przy gwałtownym przyspieszeniu załącza się ten tryb awaryjny, ale gdy zgaszę auto i odpalę kontrolka się dalej świeci a auto śmiga, do czasu ponownego przyspieszenia, dodam że to też nie zawsze. Później kontrolka gaśnie jak dłużej postoi czy nawet w trakcie jazdy. Dziwne trochę to bo już dość długi czas jeżdżę i nic się nie dzieje poza przyspieszeniami. Dodam, że w serwisie powiedzieli że im dłużej będę jeździł tym bardziej problem się nasili i mogę auta nie zapalić, a tu nic, jeździ normalnie. Teraz autko stoi u mechanika, wymieniam rozrząd, filtry, zawieszenie, zamówiłem też pompę wtryskową dla świętego spokoju ale dowiedziałem się ciekawej rzeczy, mianowicie że wężę od intercoolera są poprzegryzane od pewnie kun czy innych gadów, i łapie lewe powietrze i czy to możliwe żeby to miało związek z tym błędem i trybem awaryjnym że tak się to dzieje podczas wysokiego ciśnienia?? I czy w serwisie by się mogli tak pomylić? Czy wymiana pompy pomoże? Najlepiej to będzie wymienić wężę bo wiadomo, są nieszczelne, tylko czy pompę mam odsyłać czy zaczekać bo 700 zł za używkę dałem i szkoda by marnować. Dlatego jak ktoś miał podobny problem czy większą wiedzę na ten temat to proszę o pomoc.
Powrót do góry
ATBCK

Auto Maniak



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 1902
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 2010r.
Piwa: 175/1
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 20:19
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Kontrolka silnika


tak, może to miec związek z tym ze podczas gwałtownego przyspieszania auto nie ma mocy i wywala błąd zapewne "ciśnienie turbodoładowania mniejsze od zadanego", bo powietrze sprężone z turbiny zamiast całą parą iść do silnika ucieka Ci dziurami

taka jest moja wstępna diagnoza, a najlepiej jakbyś napisał konkretne kody błędów
Powrót do góry
kuba87gol

Czytelnik



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skawina
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 HDI 2004 r. 136 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 22:25
Temat postu:

kontrolka silnika


Dokładnie to wyświetla się: Depoluttion System Faultly, kodu nie znam bo nie było mnie przy podpięciu kompa. Jutro jadę odebrać auto, wymienione wężę mam nadzieję że pomogą bo dziwi mnie właśnie to że pompa działa można powiedzieć bez zarzutu czy to przy odpalaniu czy normalnej jeźdie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot208

26 900

2016r.

149 900 km

małopolskie

Peugeot208

23 900

2014r.

89 000 km

pomorskie

Peugeot5008

38 300

2014r.

200 235 km

podkarpackie

Peugeot208

31 900

2015r.

111 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot508 SW

32 700

2013r.

127 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System